Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Psycho-Pass 2

Tom 3
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8096-383-2
Liczba stron: 178
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Do domniemanej kryjówki Kamuiego skierowany zostaje przez Dyrektor Kasei czteroosobowy Oddział 3. Jednocześnie gdzieś na mieście Zwykły Obywatel uruchamia grę Hungry Chickens, w której kurczakiem zabija łażące po wirtualnym mieście cztery lisy… Akane i Sakuya kontynuują śledztwo i znajdują prawdziwą kryjówkę Kamuiego, jednak wygląda na to, że Niewidzialny spodziewał się ich przybycia. Tymczasem na mieście Zwykli Obywatele (dzieci, młodzież, dorośli) grają na telefonach w rozwalankę z kurczakami, zupełnie nieświadomi, że wydają polecenia prawdziwym dronom z prawdziwą amunicją… I że polują na Oddziały Bezpieczeństwa. W sumie plan Kamuiego jest prawie doskonały: polega głównie na rozsiewaniu po mieście krwawych szczątków ludzkich nie swoimi rękami i sianiu zamętu oraz ubijaniu kolejnych współpracowników Akane. Tylko że jednocześnie wygląda to na odhaczanie kolejnych punktów z listy „Słabe Miejsca Systemu Sybilli”. Z kolei Shimotsuki trafia na dosyć nieoczekiwaną informację, która może śmiertelnie zagrozić nie tyle Systemowi, ile samej Tsunemori.

Tym razem mamy sporo jatki i malowniczych rozbryzgów krwi, zmniejszające się grono pracowników służb bezpieczeństwa oraz Dyrektor, która obserwuje wydarzenia, lecz odmawia zmiany reguł, gdyż zagroziłoby to podstawom Systemu. Na szczęście fabuła posuwa się szybko do przodu, dlatego w miarę sprawnie udaje się rozwiązać zagadkę tożsamości Kamuiego i jego powiązań z Systemem i Biurem. Tomik kończy się zatem dramatycznym zawieszeniem akcji w kluczowym momencie, a historia zdecydowanie miałby więcej szans na pomyślne dla bohaterów zakończenie, gdyby taka jedna uparta inspektorka raczyła się podzielić z Akane swoim odkryciem…

Tym razem na kolorowej obwolucie Akane towarzyszy Shun, natomiast na kolorowej karcie wewnątrz umieszczono bohaterkę oraz łypiących podejrzliwie członków oddziału zredukowanych do kadru z oczami. Na jej drugiej stronie widnieją natomiast podpisane wizerunki występujących w mandze przedstawicieli prawa, tak by czytelnik połapał się w postaciach. Rozdziały jak zwykle rozpoczyna albo strona z którymś z bohaterów, albo kadr z mangi z małym napisem „File: …”. Na ostatniej stronie znajdziemy natomiast reklamę sklepu Waneko.

IKa, 25 listopada 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 4.2018
2 Tom 2 Waneko 6.2018
3 Tom 3 Waneko 8.2018
4 Tom 4 Waneko 10.2018
5 Tom 5 Waneko 12.2018