Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Aicon

Atelier spiczastych kapeluszy

Tom 3
Wydawca: Kotori (www)
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-66132-66-5
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Wygląda na to, że niczego nieświadoma Koko znowu wpakowała się w niezłe tarapaty. Tym razem, niosąc pomoc poszkodowanym w powodzi spowodowanej przez wezbraną rzekę, ściągnęła na siebie uwagę Zakonu Ładu Magicznego. Jego funkcjonariusze nie odpuszczają nikomu, kto używa zakazanej magii. Nagle bowiem okazuje się, że zaklęcie zamieniające skałę w puch, tak przydatne wcześniej do udobruchania smoka, wpłynęło na wygląd całej okolicy. Podejrzenia padają więc na Koko, która jako ostatnia posługiwała się tą magią.

Na szczęście interwencja koleżanek i wychowawcy pozwalają dziewczynie uniknąć niekoniecznie zasłużonej kary. Przy okazji jednak Qifrey wpada w końcu na trop obsesyjnie poszukiwanych czarodziejów w kapeluszach z rondami i postanawia za wszelką cenę podążyć nim w poszukiwaniu… właśnie, czego? Cokolwiek by to było, wplątuje w swoje śledztwo kolejne postronne osoby.

Tymczasem życie w Atelier toczy się jak gdyby nigdy nic. Agatę wciąż pochłania nauka, tym razem do kolejnych egzaminów. Jednak nikt nie spodziewał się, że w jej ślady pójdzie także Koko, zarywając noce. Sprawdza się stare porzekadło, że co za dużo, to niezdrowo, i dziewczyna z przemęczenia ląduje w szpitalu.

Trzeci tom Atelier spiczastych kapeluszy odkrywa przed czytelnikiem kolejne ciekawostki świata przedstawionego, pomysłowo wplecione w fabułę. Widać, że autorka starannie przemyślała całą koncepcję, zanim jeszcze przystąpiła do rysowania.

Tym razem na okładce wersji limitowanej i na obwolucie wydania standardowego zagościł Qifrey, a wraz z nim zdobienia w kolorze srebrnym. Z dodatków na końcu znajdziemy tylko krótki opis spotkanych dotąd magicznych stworzeń. Edycja limitowana także nie zachwyca – chyba wydawnictwu Kotori skończyły się pomysły albo materiały, którymi można by zadowolić fanów chętnych do uiszczenia dodatkowej kwoty za twardą oprawę. Tym razem w ich ręce trafiły bowiem karteczki z czarno­‑białymi ilustracjami, wydrukowane, jak mi się wydaje, na najzwyklejszym papierze o gramaturze 80. Znajomy zastanawiał się, czy to kolorowanki. Czymkolwiek by były, nieco zawodzą oczekiwania, zwłaszcza po faktycznej obfitości dodatków w pierwszym tomie. Może lepsze by było rozdzielenie ich między kolejne części komiksu? Choć takie rozważania to teraz już raczej musztarda po obiedzie.

Slova, 20 grudnia 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kotori 4.2019
2 Tom 2 Kotori 7.2019
3 Tom 3 Kotori 9.2019

Zapowiedzi

Tom Tytuł Wydawca Rok
4 Tom 4 Kotori 2.2020