Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Gunsmith Cats

Tom 3: Ostra gra
Wydawca: Egmont Polska (www)
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-237-9794-3
Liczba stron: 244
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Trzeci tomik Gunsmith Cats zamyka pierwszy większy wątek fabularny tej mangi i jednocześnie rozpoczyna nowy. Znajdziemy tu finał pojedynku pomiędzy Rally Vincent a Grayem, murzyńskim gangsterem, który w poprzednim starciu z naszą bohaterką utracił dłoń. Do całej rozgrywki wmieszany zostanie Bean, którego Gray wynajął jako przewoźnika. Rezultat walki pomiędzy szczuplutką nastolatką a muskularnym bandytą jest dość łatwy do przewidzenia, w końcu to dopiero trzeci tom…

W połowie tomu rozpoczyna się zupełnie nowa historia, która będzie się toczyła przez kilka kolejnych tomów. Tym razem na pierwszy plan wychodzi Misty Brown, zakochana w Rally włamywaczka, która wplątała się w mafijne interesy i znalazła na celowniku nowej przywódczyni włoskiej mafii – Gordy. Oczywiście do wszystkiego mieszają się też dwie główne bohaterki, a pierwszą ofiarą okazuje się ukochany samochód Rally – Shelby Cobra. W dużej mierze to właśnie sprawia, że łowczyni nagród decyduje się pomóc przyjaciółce, nie wiedząc jeszcze, że zyskuje tym samym potężną i groźną przeciwniczkę.

Tomik ten zapewne ucieszy fanów yuri, bo aż dwie postaci (Misty i Gordy) są lesbijkami. Jeśli chodzi o treść i fabułę, zmian nie zaobserwowano, nadal jest głośno, szybko i wybuchowo, a momentami fanserwiśnie. Szkoda tylko, że jakość polskiego wydania nie umila lektury. Ucięte boki stron, rozmazane rastry i kiepski balans kolorów – to niestety wady, które znajdziemy w większość tomików tej serii. Brak też jakichkolwiek dodatków odautorskich, obwoluty oraz innych elementów, które pojawiają się w mangach publikowanych przez pozostałych rodzimych wydawców.

Grisznak, 24 marca 2009
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Bonnie and Clyde Egmont Polska 9.2003
2 Eksplozja Egmont Polska 10.2003
3 Ostra gra Egmont Polska 12.2003
4 Minnie May Egmont Polska 2.2004
5 Kerosene Egmont Polska 10.2004
6 Porwanie Egmont Polska 1.2005
7 Powrót Goldy Egmont Polska 2.2005
8 Spluwy i prochy Egmont Polska 7.2005