Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Gunsmith Cats

Tom 8: Spluwy i prochy
Wydawca: Egmont Polska (www)
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-237-9189-9
Liczba stron: 184
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Ostatni, ósmy tom Gunsmith Cats, zauważalnie krótszy od poprzednich, kończy pojedynek między Rally a Gordy. Z jednej strony wynik jest do przewidzenia, bo zamyka się w pierwszym rozdziale, z drugiej strony może trochę zaskoczyć. Tym bardziej, że wreszcie dowiadujemy się nieco więcej na temat życia i motywów działania włoskiej gangsterki. To jednak tylko wprowadzenie. Zasadniczą treść tego tomu stanowi afera, która, jak zwykle w Gunsmith Cats bywa, zaczyna się od zlecenia. Kolejny już raz Misty przyjdzie odegrać rolę „damy w opałach”, którą uwolnić będą się starali Rally oraz Bean. Ostatni, krótki rozdział stanowi z kolei rodzaj podsumowania, aczkolwiek niezbyt przekonującego.

Zmian w stosunku do poprzednich tomów, jeśli chodzi o jakość, nie zaobserwowano. Okładka utrzymana jest w konwencji znanej z tomiku szóstego – czyli podkolorowane fragmenty stron z główną bohaterką na pierwszym planie.

Choć tomik ten kończy cykl przygód Rally et consortes, warto zaznaczyć, że istnieje także druga seria opowieści o rusznikarskich kociakach, zatytułowana Gunsmith Cats Burst, która jednak nie ukazała się w Polsce, a całkiem niedawno dopiero pojawiła się w USA. Kto wie, może kiedyś ktoś i u nas ją wyda, zwłaszcza że nie jest długa i liczy tylko trzy tomy (a bardzo ciekawie rozwija pewne wątki znane z tej serii).

Grisznak, 28 maja 2009
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Bonnie and Clyde Egmont Polska 9.2003
2 Eksplozja Egmont Polska 10.2003
3 Ostra gra Egmont Polska 12.2003
4 Minnie May Egmont Polska 2.2004
5 Kerosene Egmont Polska 10.2004
6 Porwanie Egmont Polska 1.2005
7 Powrót Goldy Egmont Polska 2.2005
8 Spluwy i prochy Egmont Polska 7.2005