Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Les Bijoux

Tom 3
Wydawca: Kasen Comics
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-60161-03-8
Liczba stron: 182
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Lapis przebywa w kopalni Sable, której większa część powierzchni to jałowa pustynia. Ludność cierpi przez niedostatek wody i wysokie podatki nałożone przez okrutnego władcę Piropa. Tymczasem w stronę Sable zmierza Diament wraz ze swoją armią. Czy Kopalnia zdoła się obronić? Czy Lapisowi uda się uratować Silikę, którą Pirop uwięził w swoim pałacu? I jak będzie wyglądało ponowne spotkanie Lapisa z Diamentem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oczywiście w trzecim tomie Les Bijoux.

Ocena okładki pozostaje kwestią gustu – nie zachwyca, ale technicznie jest w porządku. Papier jaki był, taki jest nadal. Zmieniła się za to cena. Na zakup manhwy wydamy całe trzy złote mniej, co stanowi duży plus. Jak oceniam tłumaczenie i korektę? Tu niestety znowu błędy. Takie, jak te na stronie 14 i 47: „poprostu”. Na szczęście nie ma ich tyle, co w poprzednim tomiku. Inna sprawa, że wcale nie powinny się pojawić.

Na początku komiksu znajdziemy ilustracje z głównymi postaciami wyjęte ze środka manhwy. Miło byłoby zobaczyć jakieś nowe, ale to już leży w gestii autorki. Ostatnie strony są puste, co uważam za straszne marnotrawstwo papieru. Wcześniej zaś mamy zapowiedzi i reklamy innych pozycji wydawnictwa Kasen.

Pomijając parę wad, tomik prezentuje się naprawdę nieźle, a pod względem fabularnym jest moim zdaniem najlepszy.

Mononoke, 22 listopada 2010
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kasen Comics 12.2004
2 Tom 2 Kasen Comics 4.2005
3 Tom 3 Kasen Comics 8.2005
4 Tom 4 Kasen Comics 10.2005
5 Tom 5 Kasen Comics 1.2006