Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Ouran High School Host Club

Tom 3
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7471-154-8
Liczba stron: 198
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Wakacje! Dla każdego normalnego ucznia to okres zabawy i odpoczynku. Zasada ta nie dotyczy jednak hostów, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Na początku trzeciego tomu, nasz uroczy klub wraz z grupą klientek wybiera się nad morze. Panowie zakładają się o to, kto odkryje, czego boi się Haruhi. Na zwycięzcę czeka bardzo kusząca nagroda! Po pełnych wrażeń wakacjach, na bohaterów spada nieoczekiwane nieszczęście: oto pojawia się tajemnicza grupa, która pragnie zniszczyć klub i „ukraść” Haruhi. Czy dziewczyna da się przekonać nowym znajomym i jak na rzucone wyzwanie odpowie Tamaki wraz z przyjaciółmi? Ale to nie koniec problemów naszych przystojniaków. W czasie halloweenowej gorączki, znowu czarne chmury zbierają się nad głową głównej bohaterki. Na dodatek tym razem wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z siłami nieczystymi… Po tak ekscytujących przeżyciach, panom należy się odrobina spokoju. Wreszcie mogą odpocząć i pomarzyć o niebieskich migdałach lub o tym, jak żyje plebs. To pytanie wyjątkowo intryguje Tamakiego i spółkę. Prowadzony złym przeczuciem, razem z kolegami, postanawia sprawdzić czy jego ukochana „córka” przypadkiem nie przymiera głodem. Tym razem, konfrontacja z rzeczywistością może się okazać bardzo bolesna…

Zgodnie z tradycją, tom trzeci nie kontynuuje wątków z poprzedniego, a poszczególne historie nie są ze sobą powiązane. Mnie najbardziej przypadły do gustu rozdziały o wyprawie nad morze i odwiedzinach u Haruhi. Pierwsza nie tyle za prezentowany humor, co za ilość ciepła i ładne ukazanie relacji między bohaterką a kolegami (ze szczególnym wskazaniem na Tamakiego). Natomiast wizyta bogaczy w „dzielnicy biedaków” to absolutna perełka! Ich wizje dotyczące życia zwyczajnych ludzi są cudowne, a zestawione z rzeczywistością, tylko nabierają kolorów. Na dodatek obie te historie są okazją do pojawienia się dwóch postaci, które uwielbiam: Nekozawy, ponieważ to do jego nadmorskiej posiadłości jadą klubowicze, oraz tatusia Haruhi, chyba największego dziwaka w całej serii. Poza tym, warto zwrócić uwagę na „nawiedzone” uczennice z żeńskiej szkoły im. Świętej Lobelii, które pojawią się jeszcze w kolejnych tomach, przysparzając hostom nieco kłopotów. Jako bonus dostajemy też krótką historię z czasów, kiedy Haruhi była jeszcze dzieckiem, wyjątkowo uroczą, sympatyczną i wspaniale pokazującą jej stosunek do ojca. Oprócz niej, autorka zamieściła całkiem sporo mniejszych dodatków: mały kącik pod tytułem „Teatrzyk zachowań dziwacznych”, w którym znalazły się sceny, które z jakichś powodów nie mogły trafić do komiksu, na przykład Mori sempaj używający w każdym zdaniu zwrotu „kurde bele”, Klub Egoistów, listy od czytelników (oczywiście japońskich) oraz zapowiedzi tomu czwartego.

Pod względem wydania, tomik nie różni się zbytnio od poprzednich: dobry jakościowo papier i brawurowe tłumaczenie to zdecydowanie duże zalety. Natomiast mam problem z drukiem, który od samego początku wydaje mi się zbyt blady i nieostry, jakby oszczędzano na farbie. Co prawda, nie jest to manga, w której występują duże kontrasty czerni i bieli, ale obraz w zestawieniu z dużą ilością tekstu, zwyczajnie ginie. To jeden z nielicznych przypadków, kiedy autentycznie żałuję, że zdecydowano się na tak mały format. Ouran High School Host Club jednak najlepiej prezentuje się w nieco większym wydaniu. JPF tym razem umieścił trzy strony reklam, zapowiadające kolejne tomy Alchemika i Heat, a także strony internetowej wydawnictwa.

moshi_moshi, 22 marca 2010
Recenzja mangi

Recenzje alternatywne

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 10.2009
2 Tom 2 J.P.Fantastica 1.2010
3 Tom 3 J.P.Fantastica 2.2010
4 Tom 4 J.P.Fantastica 5.2010
5 Tom 5 J.P.Fantastica 6.2010
6 Tom 6 J.P.Fantastica 10.2010
7 Tom 7 J.P.Fantastica 1.2011
8 Tom 8 J.P.Fantastica 6.2011
9 Tom 9 J.P.Fantastica 10.2011
10 Tom 10 J.P.Fantastica 2.2012
11 Tom 11 J.P.Fantastica 4.2012
12 Tom 12 J.P.Fantastica 7.2012
13 Tom 13 J.P.Fantastica 9.2012
14 Tom 14 J.P.Fantastica 11.2012
15 Tom 15 J.P.Fantastica 2.2013
16 Tom 16 J.P.Fantastica 4.2013
17 Tom 17 J.P.Fantastica 7.2013
18 Tom 18 J.P.Fantastica 9.2013