Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Ouran High School Host Club

Tom 4
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7471-155-5
Liczba stron: 200
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment, gdy musi spotkać się z rodzicami swojej ukochanej. Los sprawił, że Tamaki doczekał właśnie tego etapu swojego życia. Oczywiście wszystko byłoby w porządku, gdyby nie znajdował się akurat w dość dwuznacznej pozie z Haruhi. Jak Tamaki poradzi sobie w konfrontacji z ojcem dziewczyny i jak może wyglądać wycieczka paniczyków z bogatych rodzin do zwykłego, plebejskiego sklepu? Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i stają się głównym tematem rozmów wśród uczennic Liceum Ouran. W szkole znajduje się jeszcze jedna osoba, której zależy na tym dniu. Jest to oczywiście Honey. Niestety, w tym roku nic nie będzie takie jak dawniej, w jednym z zębów chłopca pojawiła się bowiem dziura. Z tej okazji Tamaki zabronił mu udziału w Walentynkach i poprosił pozostałych członków klubu, aby również powstrzymali się od uczestnictwa. Czy Honey podda się tak łatwo? Alicja w Krainie Czarów doczekała się wielu adaptacji, w tym wersji z udziałem Klubu Hostów i ich znajomych. Przygotujcie się na absurdalną obsadę postaci, dziwne wydarzenia i zwroty akcji, a także na misję uratowania tytułowej krainy rodem z szalonej gry RPG. Wszystko to i jeszcze więcej w Klubie Hostów w Krainie Czarów. Wiadomo od dawna, że tonący brzytwy się chwyta. Klubowi Prasowemu grozi likwidacja, więc jego przewodniczący zwraca się o pomoc do Tamakiego i spółki. Jego prośba dotyczy obserwacji Hostów przez dwadzieścia cztery godziny i wydania specjalnego numeru szkolnej gazetki z wykorzystaniem zgromadzonego materiału. Czy aby na pewno intencje przewodniczącego Klubu Prasowego są czyste i szczere, a całe to zamieszanie nie jest przykrywką dla czegoś innego?

Pierwszy rozdział kontynuuje historię z końcówki poprzedniego tomu, natomiast pozostałe trzy standardowo nie są ze sobą powiązane w jakikolwiek sposób. W trakcie czytania można zauważyć, że autorka najmniej uwagi poświęciła bliźniakom Hitachiin i Kyouyi. Choć pojawiają się oni w każdej z historii, tak naprawdę pierwszy rozdział dotyczy Haruhi, jej ojca oraz Tamakiego, kolejny Honeya i Moriego, trzeci skupia w sobie wszystkich możliwych bohaterów, którzy do tej pory pojawili się w mandze (zaczynając od członków klubu, przechodząc przez Umehito Nekozawę, kończąc na uczennicach z Liceum Świętej Lobelii), a ostatni bądź co bądź również poświęcony jest Tamakiemu i w pewnym stopniu Haruhi. Nowymi postaciami pojawiającymi się w mandze są przewodniczący Klubu Prasowego, Akira Komatsuzawa, i jego dwóch pomocników. W tomiku tym poznajemy również podział szkolnych klubów. Dzielą się one na humanistyczne, sportowe i Klub Hostów będący zupełnie oddzielną jednostką. Ciekawostką jest fakt, że nie wspomniano o Klubie Czarnej Magii, którego przynależności do grupy humanistycznej, a tym bardziej sportowej nie mogę sobie wyobrazić. Pomijając rozdział o przygodach w Krainie Czarów, pozostałe trzy, jak w wypadku historii z tomu trzeciego, strasznie mnie znudziły. Dodatkowo, zawiodłem się na rozwiązaniu wyprawy Tamakiego i spółki do domu Haruhi. Spodziewałem się czegoś bardziej szalonego i szokującego, a nie tak spokojnego.

Wśród dodatków standardowo znajdują się ramki z refleksjami autorki (w tym tomie poświęcone są poszczególnym hostom), trzy faksy od gości specjalnych, kolejne wydanie Klubu Egoistów, listy i rysunki od czytelników związane z konkursem na stworzenie sukienki dla Haruhi oraz zapowiedź następnego tomu. Oprócz tego w tomiku można znaleźć Teatrzyk Zachowań Szokujących (który pokazuje, co by było, gdyby Tamaki i Kyouya zamienili się ciałami, a Honey tyłby proporcjonalnie do ilości zjedzonych słodyczy) oraz oneshot zatytułowany Love Egoist. Jest on kontynuacją Romantic Egoist z tomu drugiego i opowiada o miłości pięknej dziewczyny z wrednym charakterem, Sumire Nakamori, do jej nauczyciela od chemii.

Polskie wydanie wciąż trzyma wysoki poziom. Nie wyłapałem żadnych błędów językowych, stylistycznych i technicznych. Sześć stron zostało poświęconych na reklamy, w tym trzy dotyczą innych pozycji wydawnictwa, a na tylnej okładce tradycyjnie znajduje się streszczenie tomiku.

Chudi X, 2 stycznia 2011
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 10.2009
2 Tom 2 J.P.Fantastica 1.2010
3 Tom 3 J.P.Fantastica 2.2010
4 Tom 4 J.P.Fantastica 5.2010
5 Tom 5 J.P.Fantastica 6.2010
6 Tom 6 J.P.Fantastica 10.2010
7 Tom 7 J.P.Fantastica 1.2011
8 Tom 8 J.P.Fantastica 6.2011
9 Tom 9 J.P.Fantastica 10.2011
10 Tom 10 J.P.Fantastica 2.2012
11 Tom 11 J.P.Fantastica 4.2012
12 Tom 12 J.P.Fantastica 7.2012
13 Tom 13 J.P.Fantastica 9.2012
14 Tom 14 J.P.Fantastica 11.2012
15 Tom 15 J.P.Fantastica 2.2013
16 Tom 16 J.P.Fantastica 4.2013
17 Tom 17 J.P.Fantastica 7.2013
18 Tom 18 J.P.Fantastica 9.2013