Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Ouran High School Host Club

Tom 7
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2011
ISBN: 97-8837-4711-58-6
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Mogłoby się wydawać, że dni regionalne w plebejskim domu towarowym nie są niczym godnym uwagi paniczów z bogatych rodów. Nic bardziej mylnego! W celu lepszego zrozumienia sytuacji Haruhi, Tamaki oraz pozostali członkowie Klubu Hostów (z wyjątkiem Kyouyi) postanowili się na nie udać. Oczywiście wszystko to zostało zaplanowane w tajemnicy przed dziewczyną. Los jednak chciał, że Haruhi również wybrała się do domu towarowego i spotkała w nim Kyouyę, który nie miał przy sobie złamanego grosza, o komórce nie wspominając, był za to głęboko przekonany, że wszystkiemu winni są jego koledzy z klubu. Jak zakończy się to spotkanie? W życiu bywa różnie, a sprawy między rodzeństwem nie zawsze się układają. Młodszy brat Honeyego, Yasuchika, zarzuca mu kalanie dobrego imienia rodu Haninozuka. Co jest powodem takiego zachowania? Czy bracia się pogodzą? Męska część Klubu Hostów postanowiła odwiedzić Haruhi. Niestety, jedyną osobą, jaką zastali w domu, był pan Ranka. Jakby tego było mało, okazało się, że Haruhi została zabrana przez dziewczyny ze szkoły Świętej Lobelii. Bez chwili zastanowienia panowie decydują się ruszyć jej na ratunek. Jak zakończy się ta eskapada i jakie skutki przyniesie?

Siódmy tomik Ouran High School Host Club skupia się na postaci Haruhi, która za sprawą wydarzeń mających miejsce w trakcie święta szkoły zaczęła dostrzegać ogromną przepaść dzielącą ją i kolegów z klubu. Wraz z dziewczyną czytelnicy dowiadują się nieco na temat Kyouyi, poznają braci Honeya i Moriego, a także relacje, które ich łączą, oraz odkrywają jeden epizod z życia Kaoru i Hikaru, który przyczynił się do ich obecnego stylu bycia. Oprócz tego fragmentarycznie pojawiają się informacje dotyczące powstania Klubu Hostów. W tomiku powracają również dziewczyny ze szkoły Świętej Lobelii i to właśnie tam przenosi się akcja jednego z rozdziałów, pozwalając czytelnikom na nieco dokładniejsze poznanie Klubu Le’ Zbawienie. Fanki i fani pana Ranki z pewnością będą zadowoleni jego występem. Nowymi postaciami pojawiającym się w tomiku są Yasuchika „Chika” Haninozuka oraz Satoshi Morinozuka – młodsi bracia Honeya i Moriego, całkowicie od nich różni pod względem charakteru i zachowań.

Standardowo już wśród dodatków znaleźć można ramki z refleksjami autorki, kolejny rozdział Klubu Egoistów oraz listy od gości specjalnych. Oprócz tego na dole wybranych stron znajdują się grafiki przedstawiające bohaterów w strojach zwierząt. Bisco Hatori podzieliła się również informacją, że listy, które Tamaki otrzymywał w poprzednim tomie od ojca, zostały przygotowane przez jej brata. Nie można zapomnieć również o ilustracji przedstawiającej przewodniczącego Klubu Hostów, Kirimi i Shirou, oraz kolorowance. Dodatkowymi historiami zawartymi w tomiku są W domu Hitachiinów – bonusowy rozdział opowiadający epizod z życia bliźniaków i kolejna część Love Egoist kontynuująca losy Sumire Nakamori zakochanej w nauczycielu od chemii.

Biorąc do ręki siódmy tom polskiego wydania Ourana odniosłem wrażenie, że zarówno okładka, jak i papier, na którym go wydrukowano, są sztywniejsze i twardsze w porównaniu do poprzednich. Klejenie również wydawało się trzymać mocniej. Sprawdzając pozostałe tomiki znajdujące się w moich zbiorach doszedłem do wniosku, że rzeczywiście tak jest. Przyznam szczerze, że jestem zwolennikiem takich wydań, dlatego jest to dla mnie niewątpliwie miłym zaskoczeniem. Od strony technicznej mogę zarzucić jedynie, że na kilku stronach Love Egoist występują wady w druku w postaci wybrzuszeń i zgięć biegnących od górnej do dolnej krawędzi kartki. Nie wyłapałem żadnych błędów językowych, tłumaczenie trzyma poziom wypracowany przez JPF. Na tylnej okładce znajduje się opis tomiku. Reklam zabrakło.

Chudi X, 9 kwietnia 2011
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 10.2009
2 Tom 2 J.P.Fantastica 1.2010
3 Tom 3 J.P.Fantastica 2.2010
4 Tom 4 J.P.Fantastica 5.2010
5 Tom 5 J.P.Fantastica 6.2010
6 Tom 6 J.P.Fantastica 10.2010
7 Tom 7 J.P.Fantastica 1.2011
8 Tom 8 J.P.Fantastica 6.2011
9 Tom 9 J.P.Fantastica 10.2011
10 Tom 10 J.P.Fantastica 2.2012
11 Tom 11 J.P.Fantastica 4.2012
12 Tom 12 J.P.Fantastica 7.2012
13 Tom 13 J.P.Fantastica 9.2012
14 Tom 14 J.P.Fantastica 11.2012
15 Tom 15 J.P.Fantastica 2.2013
16 Tom 16 J.P.Fantastica 4.2013
17 Tom 17 J.P.Fantastica 7.2013
18 Tom 18 J.P.Fantastica 9.2013