Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

kako

 • Avatar
  kako 16.04.2015 18:45
  Re: Refleksje po lekturze najnowszego rozdziału...
  Komentarz do recenzji "Chihayafuru"
  Poruta? :D a nie chodzi przypadkiem o karutę? Chyba, że to jakaś dziwna odmiana pisowni… ps. a oburzenie rozumiem. To, co bohaterka wyprawia z Taichim w późniejszych rozdziałach mangi to właśnie ''wstyd, hańba i poruta'' :P
 • Avatar
  M
  kako 26.11.2014 23:13
  Komentarz do recenzji "Bestia z ławki obok"
  Sympatyczne shoujo z pełnym pakietem zalet i niedostatków tego gatunku, ale nie o tym chciałam tu pisać. Tonari…warto ugryźć dla jednego elementu, który moim zdaniem został zrealizowany perfekcyjnie. Otóż ta dość schematyczna opowieść zawiera jeden z najciekawszych, najbardziej sympatycznych i najbardziej przekonujących portretów ''Tego Drugiego'' jakie dane mi było spotkać w mandze  kliknij: ukryte . Jest to też druga, po Ao Haru Ride manga, która aż prosi się o złamanie schematu  kliknij: ukryte . Od czasu do czasu autorom mang udaje się stworzyć nietuzinkowych bohaterów, którzy w pełni zasługują na to by zrzucić z piedestału mrukliwych, ''mrocznych'', egoistycznych (żeby nie napisać wprost ''patologicznych'') typków z pierwszego planu i zasłużenie zająć ich miejsce. Marzy mi się historia w której  kliknij: ukryte  zostaną wyrzuceni z friendzonu raz a skutecznie. Niezmiennie marzy mi się też autor, który wreszcie odważy się na takie rozwiązanie…
 • Avatar
  kako 16.09.2011 23:16
  Re: :)
  Komentarz do recenzji "Usagi Drop"
  Mi też ten jeden wątek zupełnie ''nie pasuje'', ale co zrobić :F Na pocieszenie dodam, że anime ogląda się naprawdę przyjemnie i – jak napisał już zensc – fabuła urywa się w ''odpowiednim'' momencie :) A co do kontynuacji, pożyjemy zobaczymy…
 • Avatar
  kako 13.09.2011 21:02
  Re: :)
  Komentarz do recenzji "Usagi Drop"
  A zgadnij ;)... po szczegóły odsyłam na fora dyskusyjne. Chociaż można i sprawdzić samemu. Wiem, że niektórym takie  kliknij: ukryte  rozwiązanie się podoba, mnie zaskoczyło totalnie. Jak po takim finale patrzeć na pierwszą część opowieści?
 • Avatar
  kako 13.09.2011 20:50
  Re: :)
  Komentarz do recenzji "Usagi Drop"
  W takim razie masz szczęście, że nie dotrwałeś do finału… to dopiero byłby szok :] Mangę znam pobieżnie, ale i tak ciężko mi uwierzyć, że zdecydowano się na takie a nie inne rozwiązanie fabuły. Mogę tylko zdradzić, że w dalszej części mangi  kliknij: ukryte A szkoda, bo ''Usagi'' to niesamowicie ciepła opowieść, nie tylko o rodzicielstwie. Wyjątkowo mam nadzieję, że twórcy anime dadzą upust fantazji i stworzą alternatywne zakończenie >-<
 • Avatar
  M
  kako 3.09.2011 22:46
  Komentarz do recenzji "Sabrina"
  Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to ocenić (ani tym bardziej zinterpretować). Nie przepadam specjalnie za  kliknij: ukryte , ale doceniam umiejętność stworzenia odpowiedniego nastroju. Chyba najlepiej pasuje tu słowo ''niepokojący''. Kreska na plus a dziewczynka przypomina mi strasznie blame'owską Cibo (dopiero później skojarzyłam nazwisko autora). Oddzielna nagroda należy się też za zdanie rozpoczynające opowieść :))) Właśnie tak powinno się wprowadzać czytelnika w totalne osłupienie x] Efekt murowany.
 • Avatar
  M
  kako 12.08.2011 22:31
  Komentarz do recenzji "Vitamin"
  Trudny temat, problem jak najbardziej poważny i niestety bardzo ''na czasie'', co wiem także z własnego doświadczenia (nabytego po obydwu stronach barykady). Nie nazwałabym tej mangi genialną, ale doceniam trud włożony już w samo przedstawienie takiego tematu. Opowiedziana historia jest dość prosta, podział bohaterów raczej czarno­‑biały (sensei – jakże typowe zachowanie!), na szczęście nie mamy tu spodziewanego,  kliknij: ukryte . Mamy za to morał i zakończenie, które wbrew pozorom nie jest ani naiwne ani tak zupełnie nierealistyczne. Dodatkowy plus dla wątku córka­‑matka. ''Vitamin” na pewno można polecić nie tylko jako odskocznię od historii typu kocha/nie kocha/kocham dwóch.

  ps. swoją drogą, niezła recenzja i świetny cytat z Bursy ;)
 • Avatar
  M
  kako 4.05.2011 23:26
  Polecam!
  Komentarz do recenzji "Ouran High School Host Club"
  Doskonała rozrywka dla każdego, kto czuje potrzebę oderwania się od szarej codzienności. Balsam na skołatane serce (i nerwy :D). Nie będę się rozpisywać, bo przypuszczam, że każdy kogo zachwycił specyficzny klimat anime prędzej czy później dotrze jakoś i do mangi.

  ps. nie jestem wielbicielką komiksów a Ouran to druga manga jaka kiedykolwiek trafiła w moje ręce, niech to zatem podsumuje moją ocenę :)))
 • Avatar
  kako 4.05.2011 23:12
  Re: kupić?
  Komentarz do recenzji "Ouran High School Host Club"
  Gorąco polecam mangę (sama czytałam w wersji angielskiej). Anime obejmuje mniej więcej połowę oryginalnej historii (a ta jest bardzo ciekawa). Większość wątków w mandze jest w oczywisty sposób poszerzona, cała historia dojrzalsza podobnie jak charakterystyka bohaterów (szczególnie wątek Tamakiego, Kyoui i bliźniaków). No i oczywiście humor ;) (osławiony wątek Alicji w Kranie Czarów jest tu dużo, duuuużo lepszy). Polecam!