Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

shokugana

 • Avatar
  M
  shokugana 6.10.2013 18:25
  Komentarz do recenzji "Tsubasa -RESERVoir CHRoNiCLE-"
  Ah! Ja cała skacze! Ah, ja cała jestem napełniona radości od tej mangi! Oglądam do tego anime i mam od tego dużo frajdy! Mam jeszcze wiele do poznania w tej fabule, ale i tak jest szczęśliwa z tego, że trafiłam na tą serię.

  Bardzo fajni bohaterowie (Sakura i Mokona są moimi ulubieńcami) oraz fajne, pokręcone nieco relacje między Fai'em i Kuroganem (nie powtarzalne przezwiska, takie jak „Kuroppon, Kurorin oraz wiele innych), od których dostajesz ubawu oraz ta piękna więź między Sakurą i Syaoranem…

  Kreska jest bardzo dokładna, staranna, subtelna i w ogóle taka ładna. Dodaje jeszcze więcej pozytywnych emocji po lekturze.

  Tsubasa Reservoir jest pełny ciepła, dobra, cały zalany światłem i magią. Bardzo polecam ten tytuł, aby poczuć w środku to niepowtarzalne uczucie, że coś cię grzeje.
 • Avatar
  M
  shokugana 4.11.2012 09:17
  Super manga!
  Komentarz do recenzji "One Piece"
  No po prostu….Nie mogę do końca opisać swojego zachwytu po czytaniu tego tytułu! Fajni bohaterowie, dużo akcji, sensowna fabuła, ładna kreska i satyryczne spojrzenie na temat- no po prostu….To jedna z moich ulubionych mang!
 • Avatar
  M
  shokugana 15.10.2012 20:34
  Komentarz do recenzji "Demon Maiden Zakuro"
  Właściwie balansuję nad opcjami „kupuję następne tomiki” lub „nie kupuję dalej”. Niepewność unicestwiła druga połowa 2 tomiku, od którego zaczęłam przygodę z tą serią. Jest intryga, są nawet fajni bohaterowie, jest sensowna historia i jako dodatek miła dla oka kreska, ale to już kwestia gustu. Będę czekała na następną część!
 • Avatar
  M
  shokugana 6.01.2012 20:32
  Komentarz do recenzji "Cat Shit One"
  Świetna manga! Jedna z moich ulubionych. Lubię tytuły, w jakich jest nutka polityki oddana w ciekawy sposób. Różne ciekawostki na temat tych czasów bardzo umilszają czytanie komiksu. Gorąco polecam!
 • Avatar
  M
  shokugana 12.11.2011 18:28
  Komentarz do recenzji "Divine Melody"
  Moja ulubiona manga kupowana we Lwowie! Yi Huan bardzo sympatycznie rysuje. Do fabuły też nie mam zarzutów. Postacie też mnie zaciekawiły, ale….główna bohaterka w niektórych momentach mnie irytowała. I to jest minus tej serii. Ogółem manhua przypadła mi do gustu…..Chcę zakupić kolejne tomy! Aktualnie mam vol.1,2,3 i 7.
 • Avatar
  M
  shokugana 5.11.2011 09:54
  Komentarz do recenzji "Tokyo Toy Box"
  No…po pierwszym rozdziale widać, że to będzie ciekawa historia. Jeszcze do tego „Tokyo Toybox Database” i rozrywka gwarantowana! Właśnie na to czekałam w ponure jesienne dni!
 • Avatar
  Pl
  shokugana 3.11.2011 15:00
  No, no....
  Komentarz do recenzji "Tokyo Toy Box"
  Polskie wydanie zaciekawiło mnie do przeczytania mangi. Szczególnie spodobała mi się okładka pod obwolutą i niektóre tytuły rozdziałów xD. Mam nadzieję, że sam komiks też będzie mi się podobać.
 • Avatar
  M
  shokugana 2.11.2011 18:09
  Komentarz do recenzji "Rewolucjonistka Utena"
  Gdy w Matrasie zobaczyłam 1 tom tego dziełka, to wachałam się, czy kupić TO, czy jednak kupić 6 tom FMA….Decyzja padła właśnie na tę mangę. Wprawdzie anime jeszcze nie oglądałam, lecz mogę stwierdzić, że okładka(a bardziej obwoluta) zlewa się kolorami. Japońska była bardziej wyraźniejsza. Do kreski nie mam żadnych zarzutów. Fabuła wciąga, zamierzam kupić następne tomiki. W kwestii błędów podczas druku, to parę literówek jednak znalazłam, lecz to nie powinno dawać „zgrzytów”. Zgrzyty powinny dawać te dziwne, nie zrozumiałe zdania typu „Spotkaj mnie z nim” i powtarzające się w 1 rozdziale słowo „dziwne”. To są wnioski z mojego pierwszego tomu z tej serii.
 • Avatar
  shokugana 1.11.2011 21:24
  Komentarz do recenzji "Vampire Knight"
  Nie wiem skąd w ogóle to zamieszanie wokół VK, normalnie jak Zmierzch – „wielkie” emocje, dramaty, tajemnice, a przy tym dno kompletne.


  Zgadzam się z tobą! Szczególnie „Zaćmienie” podobne jest fabularnie.
 • Avatar
  M
  shokugana 1.11.2011 21:15
  Komentarz do recenzji "Vampire Knight"
  Vampire Knight należy do tej grupy mang, które mają dużo zalet, a jednak miło się czyta. Byłam kiedyś fanką tego tytułu, lecz trwało to jakieś 4­‑5 miesięcy. Teraz zrozumiałam, że główni bohaterowie- po prostu….masakra (oprócz Zero: jest na ogół sympatyczniejszy, lecz też jest taki….roztrzepany).W kwestii postaci wygrywają tu właśnie drugoplanowe. Kreska: raczej tu nie mam zarzutów, lecz oczy głównej bohaterki- jak napisał w recenzji Grisznak- "przypominają w niektórych momentach okulary.". Im dalej rozwija się fabuła, tym większy kłębek niewyjaśnionych rzeczy. Zdać się sztucznie „rozciągana” jak „Moda na sukces”. Ciekawe, co dalej wymyśli Matsuri Hino….? Co do polskiego wydania, raczej drobniutkie błędy mi nie przeszkadzają, lecz zgodzę się, że cena tomików jest wysoka jak na taki chudziutki komiks. Ogółem rzecz ujmując….ani dobre, ani złe: przeciętniak. Ocenię ją na 5/10.
 • Avatar
  M
  shokugana 2.10.2011 21:10
  Całkiem całkiem....
  Komentarz do recenzji "Chary Porter i sezon polowań na czarownice"
  Hm….Właściwie to nie wiem jak tę mangę ocenić :z jednej strony komiks jest bardzo śmieszny razem z komentarzami autorek ,ale z drugiej strony….niektóre fragmenty były dla mnie niezrozumiałe i zdawały mi się niepotrzebne .Co mi się spodobało ?A to ,że kiedy czytałam ten tytuł wydawał mi się inny niż te ,które wpadły mi w ręce dotychczas .Mianowicie różnił się tym ,że akcja dzieje się nie w Japonii czy w innych tam miejscach ,a w Polsce ,co mi się to bardzo spodobało i miło mi było czytać tą lekturę .Dostał ode mnie ocenę 7 .Myślę ,że ten utwór na to zasłużył .