Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Szarka

 • Avatar
  Szarka 21.03.2016 11:10
  Re: Tytuł
  Komentarz do recenzji "Gwiazda spadająca za dnia"
  Szkoda mi będzie zwłaszcza okładki tomów 4 i 11, ale z drugiej strony to było z góry ciężkie zadanie i trudno było wyjść z niego obronną ręką :(
 • Avatar
  Szarka 16.11.2014 11:43
  Komentarz do recenzji "Usagi Drop"
  dokładnie ten dylemat miałam na myśli  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  M
  Szarka 15.11.2014 23:12
  Komentarz do recenzji "Usagi Drop"
  Mam dylemat jak ocenić tą mangę, najchętniej wystawiłabym dwie oceny: za wspaniałą pierwszą połowę :) oraz drugą za kontrowersyjną część po przeskoku czasu… chyba spróbuję wyliczyć z tego średnią :|
 • Avatar
  Szarka 14.11.2014 19:37
  Re: Ech...
  Komentarz do recenzji "Abara"
  tak, to bardzo dobre rozwiązanie :)
  osobiście poczytałam też kilka objaśnień autora dostępnych na różnych stronach, czy wywiadów z nim, ale to już tak bardziej z ogólnego zaintrygowania jego spojrzeniem na swoje mangi ;)
 • Avatar
  M
  Szarka 19.10.2014 11:19
  NIE dla wrażliwych ludzi :(
  Komentarz do recenzji "Powóz lorda Bradleya"
  Manga ta miała tak wysokie oceny, że się skusiłam i przeczytałam. Teraz żałuję :(
  Chociaż kreska i okładka piękne, to tak brutalna manga budzi wyjątkowo odpychające wrażenia.
  Na pewno nie jest to tomik dla wrażliwych ludzi :( dlatego im zdecydowanie odradzam bliższe zapoznawanie się z tym tytułem.
 • Avatar
  Szarka 12.10.2014 09:04
  To nie jest kolejne głupie PWP
  Komentarz do recenzji "Złamane skrzydła"
  okładka okropna ale manga świetna, ma głębokie charaktery postaci i parę razy się wzruszyłam ich pogmatwanymi losami. To nie jest kolejne głupie i płytkie PWP
 • Avatar
  Szarka 11.10.2014 18:16
  Komentarz do recenzji "NightS"
  nierozgarnieta jestem XP teraz widzę, że wydają Saezuru Tori wa Habatakanai od 10.2014 jako Złamane skrzydła XP nie ogarniam przez te polskie tytuły lol XD muszę sobie zamówić :D
 • Avatar
  Szarka 11.10.2014 18:13
  Komentarz do recenzji "NightS"
  o miło :) może pokuszą się w końcu o Saezuru Tori wa Habatakanai ;P skoro Doushitemo Furetakunai już też wydali ;)
 • Avatar
  M
  Szarka 10.10.2014 15:49
  średnio strawna manga
  Komentarz do recenzji "Samotny smakosz"
  niestety odniosłam wprost przeciwne wrażenia niż poprzedniczka, dla mnie była to owszem przedziwna ale raczej średnio strawna manga i w zasadzie o niczym bo ciężko mi fabułą nazwać obrazkowy przewodnik kulinarny XP

  w telewizji tyle tych programów o gotowaniu leci, że już mi to wszystko zbrzydło a tu jeszcze wydają u nas mangowego Makłowicza w podróży XD do tego na przystawkę niby jakieś refleksje i wątki obyczajowe ale raczej w mdłym sosie.

  Pojęcia nie mam po co i dla kogo takie mangi u nas wydają, ani to nic wybitnego ani czysto rozrywkowego. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby ten tomik miał szansę na naszym wąskim rynku cokolwiek zarobić. A potem wydawnictwa płaczą, że przynoszą straty. I bądź tu polaku mądry.
 • Avatar
  Szarka 10.10.2014 00:56
  Re: 62 rozdział
  Komentarz do recenzji "Atak Tytanów"
  twist faktycznie spory XP  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Szarka 10.10.2014 00:46
  Re: mocno Zniesmaczona
  Komentarz do recenzji "Ten Count"
  oby niedługo, mam dość mang tego typu. Za grosz dobrego smaku XP
 • Avatar
  Szarka 9.10.2014 16:18
  nie widzę dla niej nabywców
  Komentarz do recenzji "Lament Jagnięcia"
  przez co niestety na naszym rynku nie widzę dla niej wielkiego grona potencjalnych nabywców.
  Znając nasze podwóreczko to kto miał to już obejrzał OAV i mangę sobie daruje.

  Ewentualnie zaciekawiony anime, mangę też już zdążył doczytać a nie jest to dzieło na tyle ambitne czy o na tyle silnym sentymentalnym potencjale, by sobie je nabywać do kolekcji bądź dumnej ozdoby półeczki
 • Avatar
  M
  Szarka 9.10.2014 16:12
  mroczne zakamarki wyobraźni
  Komentarz do recenzji "Abara"
  niektóre kadry, zwłaszcza przedstawiające te monumentalne budowle czy nieruchome, posępne sylwetki Black Gauna zapierają dech.
  Spodobał mi się również nietypowy sposób rysowania twarzy postaci żeńskich, choć na niektórych kadrach zdarzało im się być sportretowanych mniej korzystnie, to znowu pojawiały się takie gdzie były piękne w taki surowy, dość realistyczny sposób. Niecodzienny oddech w zalewie tych wszystkich moe dziewuszek.

  Mangę polecam osobom o otwartym umyśle, ciągotach do sztuki ;) architektury i mrocznych zakamarków wyobraźni ;)
 • Avatar
  M
  Szarka 24.09.2013 09:16
  Romans?! Raczej wynaturzony thriller o psychopatycznej prześladowczyni
  Komentarz do recenzji "Hana wa Knife o Mi ni Matou"
  Zgadzam się z recenzją. Kreska ładna, niektóre kadry wręcz piękne (głównie portretowe z twarzą nauczyciela), tylko co z tego skoro fabuła tak szkaradna że, dosłownie odstręcza.

   kliknij: ukryte 

  Chore to mało powiedziane. I jeszcze jedno, o zgrozo, jaki Romans?! Raczej jakiś wydumany, wynaturzony, makabryczny pseudo­‑psychologiczny thriller o ofierze i jego psychopatycznej prześladowczyni.

  Wobec powyższego, dziękuję bardzo ale mang firmowanych nazwiskiem Hina Sakurada już nie tknę nawet pogrzebaczem.
 • Avatar
  R
  Szarka 8.12.2012 12:59
  szybkie zapytanie o shounen-ai
  Komentarz do recenzji "No Words Needed"
  mamy oczywiście do czynienia z konwencją yaoi (zaś w przypadku ostatniego rozdziału raczej czymś na kształt delikatnego shounen­‑ai), nie jest to jednak tytuł, w którym fabuła skupia się wyłącznie na kwestiach okołołóżkowych, wręcz przeciwnie. „Scen” jako takich nie ma, autorki obrały zupełnie inny kierunek


  hym… skoro "„Scen” jako takich nie ma” to chyba całość jest z gatunku shounen­‑ai a nie tylko ostatni rozdział ;) o yaoi można mówić gdy owe „sceny” często/nieczęsto ale jednak występują ;)
 • Avatar
  Szarka 3.01.2012 16:56
  Re: w oparach absurdu
  Komentarz do recenzji "Aisanai Otoko"
  A dziękuję bardzo za odpowiedź, to są faktycznie pocieszające wieści :) tak więc trzymam kciuki za pomyślność wszelkich idących w tym kierunku operacji na otwartej stronie ;)
 • Avatar
  M
  Szarka 3.01.2012 11:12
  w oparach absurdu
  Komentarz do recenzji "Aisanai Otoko"
  No przepraszam bardzo ale to już nawet nie jest śmieszne, te anonimowe głosy są kompletnie niemiarodajne i tylko niepotrzebnie zaburzają średnią.
  Tak wiem, powinnam je zwyczajnie ignorować jak inni rozsądni, dbający o ciśnienie i nerwy ludzie ale aż mimowolnie frustruje taki widok kiedy przy nawet mało popularnych tytułach piętrzą się bezsensownie anonimowe oceny 1 tylko dlatego, że jakimś 'niedojrzałym emocjonalnie osobą' (tak zamiennik celowy – nie obrażajmy dzieci, one potrafią być nieraz całkiem poważne jak na swój wiek) się najwyraźniej potwornie nudziło.

  A skoro te anonimowe oceny nijak się mają do ocen choćby minimalnie racjonalnych / obiektywnych, czy naprawdę jest sens udostępniać ten system tylko po to by jakaś znudzona 'niedojrzała emocjonalnie osoba' (tak, znowu eufemizm – wstaw dowolny bardziej dosadny synonim) miała gdzie wyładowywać swoje frustracje?