Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Xillin

 • Avatar
  Xillin 6.01.2018 03:24
  Komentarz do recenzji "Moje lesbijskie doświadczenia w walce z samotnością"
  Jest całkiem sporo mniej, lub bardziej obnażających autora dzieł autobiograficznych. Niektóre nawet dostają tłumaczenia (choć niestety za mało).

  Ze względu na tematykę od razu do głowy przychodzą mi Honey x Honey, czy Our Journey to Lesbian Motherhood. Ba w Polsce wyszły Gekiga Hyouryuu, czy Bosonogi Gen. A sam kojarzę jeszcze pare tytułów.

  Choć owszem, większość z tego nie jest tak obnażająca jak The Private Report on My Lesbian Experience with Loneliness, czy wspomniany przez Dziennik z Zaginięcia. Na szczęście już w czerwcu Seven Seas wyda sequel do Lesbijskiej Samotności – My Solo Exchange Diary (mam też nadzieje, że ktoś kiedyś przetłumaczy sequele Zaginięcia). Zawsze też można się nie ograniczać. Dark Night: A True Batman Story to też świetna, uderzająca autobiografia.
 • Avatar
  Xillin 7.11.2014 21:00
  Re: Niektórzy powiedzą, że coś się kończy, a ja powiem...
  Komentarz do recenzji "Naruto"
  Ale Naruto jest po prostu kolejnym z popularnych dragon ballowatych battle shounenów które zdobyły popularność. W to samo miejsce możesz równie dobrze wstawić Bleacha, czy innego One Piece. Jeżeli mamy mówić o wartości historycznej, to Dragon Ball przynajmniej ukształtował nurt battle shounenów i to on jest tu bardziej warty uwagi (co nie zmienia faktu iż jest serią kiepską). Naruto to tylko powielanie formuły.
 • Avatar
  Xillin 7.11.2014 16:47
  Re: Niektórzy powiedzą, że coś się kończy, a ja powiem...
  Komentarz do recenzji "Naruto"
  Przygoda, którą spokojnie można już uznać za jeden z 5 najważniejszych tytułów, które trzeba znać – może nie całe perypetie naszego bohatera na pamięć, ale poznanie ogólnego zarysu tej historii powinno być kanonem dla kogoś, kto mówi, że interesuje się mangą i anime.

  Uzasadnij.