Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Savage Garden

 • Avatar
  M
  Ariel-chan 26.12.2015 14:17
  ;_;
  Jeszcze 7my nie wyszedł, ale już se skończyłam, a co mi tam! ;_;
  Buuu, jak ona mogła mi to zrobić?  kliknij: ukryte  ;_; No dobra, to było do przewidzenia, no ale ale ale… xD Well, przynajmniej nie będę mieć szoka, jak wyjdzie po polsku.
  Chwała Bogu, że to „kochanie moje nr 2”, a nie nr 1, ale i tak płaczem… ;_; Uch, nienawidzę takich zakończeń.

  Aczkolwiek:
  Euan, Joshua, no dobra, Ray ty też, niech stracę – byliście przewspaniali <3 Kij, że przez pół historii nie umiałam spamiętać, jak się nazywacie ani w ogóle o co biega, aż w końcu, żeby to ogarnąć, zaczęłam czytać na netach… Kij, że to trzeba czytać dwa razy i uważnie, żeby coś z tego wiedzieć xD Bo dla tych blondynków i pseudoyaoinych miłości to po prostu warto <3
  Więcej mang tej pani, więcej! <3
 • Avatar
  M
  Big Dady 11.03.2013 22:20
  Yumegari
  Tytuł zostanie wydany przez Yumegari.
  • Avatar
   Dida 3.12.2013 18:07
   Re: Yumegari
   Ma ktoś może pierwszy tom? Kupiłam swój wysyłkowo i teraz się zastanawiam czy niewyraźny druk i dziwne przebitki na stronach 109, 112 (na włosach Gabrieli znajduje się dymek ze słowem przepraszam), 113 to „urok” mojego egzemplarza czy też masowy błąd w druku.
   • Avatar
    Yukari 3.12.2013 19:28
    Re: Yumegari
    U mnie jest to samo :(
    • Avatar
     zandam 7.12.2013 20:30
     Re: Yumegari
     U mnie te strony wyglądają zwyczajnie, a druk jest dobry, więc radzę wysłać tom na reklamację. :)
  • Avatar
   Tredzio 7.12.2013 23:57
   Re: Yumegari
   U mnie też wszystko w porządku
 • Avatar
  M
  Villandra 25.07.2010 00:29
  Savage Garden
  Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem tej manhwy po przeczytaniu dotychczas opublikowanych rozdziałów. Historia faktycznie jest przesiąknięta pesymizmem i nie spodziewam się po niej happy end'u, co jedynie potęguje moje zainteresowanie tym tytułem.
  Osobiście uważam Lee Hyeon­‑Sook za naprawdę świetną mangaczkę (czy raczej „manhwaczkę”- o ile istnieje takie określenie). Przeczytałam jak do tej pory w całości „Flowers of evil” i „BEAUTIFUL FASCINATION IS BETTER THAN LOVE”, a także jestem na bieżąco z przetłumaczonymi na j. angielski rozdziałami „Really?”.

  Jednak muszę przyznać, że to właśnie „Savage garden” pretenduje do miana mojego ulubionego tytułu tej autorki. Przede wszystkim z uwagi na umiejscowienie akcji – wprost uwielbiam czytać o XVIII I XIX wiecznym salonowym życiu. Ponadto klimat tej serii jest chwilami wręcz namacalny, a to niezwykle cenna dla mnie zaleta.
  Do tego intrygujący i nieszablonowi bohaterowie, fascynująca fabuła (czy raczej sposób jej prowadzenia), piękna, charakterystyczna dla Pani Hyeon­‑Sook kreska i mamy przepis na sukces.
  Według mnie manhwy zdecydowanie lepiej sobie radzą z opowiadaniem historii miłosnych, aniżeli mangi. Oczywiście w tej chwili generalizuję i upraszczam swoją wypowiedź, jednak muszę przyznać, że dawno nie czytałam mangi shoujo, która zaciekawiłaby mnie tak, jak niniejszy tytuł.

  Na koniec jedno zdanie o recenzji.
  Bardzo dobra robota! Nie znałam tego tytułu, choć „Kwiaty zła” przeczytałam już jakiś czas temu (podobnie jak Beautiful fascitation…”) i przyznaję szczerze, że po przeczytaniu tej recenzji, zapragnęłam zapoznać się z opisywanym tytułem – czego absolutnie nie żałuję. Mam też pytanie – czy zamierzasz zrecenzować wskazane przeze mnie tytuły tej autorki?
  Pozostaje mi mieć nadzieję, że tak. Myślę, że, choć nieco mniej „tragiczne”, są również warte tego, aby ktoś o nich napisał i zachęcił innych do zapoznania się z nimi.
  Pozdrawiam.

  PS. Ode mnie – jak dotychczas – mocna 9!