Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Noblesse

 • Avatar
  M
  Julinek 5.02.2016 13:30
  Niezwłe, ale nie genialne
  Manga ciekawa, kreska świetna. Humor nie dla mnie, był zbyt nudny i przewidywalny. Fabuła fajna do momentu UWAGA SPOILER!
  Fabuła fajna do momentu kiedy wszyscy dowiedzieli się kim jest Rei. Potem jakoś przeszła mi faza na ten tytuł.
  Ogólnie jestem w połowie i nie sądzę, że szybko zacznę go ponownie czytać. (Już minął z rok.)
  • Avatar
   Yukari 8.02.2016 12:58
   Re: Niezwłe, ale nie genialne
   Julinek napisał(a):
   Manga ciekawa

   To nie jest manga. Od kiedy manga jest cała kolorowa!? Manhwa jak już albo webtoon. Akcja rozgrywa się w Korei oraz po imionach można się skapnąć…
 • Avatar
  M
  Lissa 9.07.2014 09:23
  Świetne
  Kiedy zaczynałam czytać pierwsze rozdziały to wolno rozwijającasię akcja zaczeła mnie trochę nudzić, ale ciesze się, że przez to przebrnełam bo dalej było już zdecydowanie lepiej. Manhwa ciekawa i strasznie wciągająca, a co do długości rozdziałów to faktycznie szybko się czyta, ale jak dla mnie mogły by być troszeczkę dłuższe. Już nie mogę się doczekać dalszych części.
 • Avatar
  M
  Sakurazuka 4.09.2012 11:51
  świetne
  Z początku też odniosłam wrażenie, że akcja rozgrywa się wolno ale w miare czytania idzie się do tego przyzwyczaić i wcale nie przeszkadza.
  Generalnie uważam, że manga jest świetna. Humor w początkowych tomach jest po prostu nieprzeciętny – czekasz w napięciu na jakąś sytuację, która wydaje się być groźna i zagadkowa by potem nagle okazało się, że chodzi tylko o jakąś naprawdę prozaiczną sprawę – w efekcie można spaść czasami z krzesła… jedyna rzecz, która mnie trochę zawiodła to zmieniająca się kreska i fabuła – obie te rzeczy jak gdyby ściągnięte z bleacha moim zdaniem.
 • Avatar
  M
  Lilith 16.03.2012 09:38
  podział na tomy
  Sam podział na tomy jest chyba umowny, bo Noblesse jest komiksem internetowym. Pod koniec „pierwszego tomu” była informacja od autora, że w taki oto sposób zakończyła się pierwsza seria.
  No i niestety muszę się zgodzić z Solteckiem, że akcja idzie tam bardzo wolno. Ale czego oczekiwać po komiksie, którego rozplanowanie woła o pomstę do nieba! Dwa luźno rozrzucone obrazki na stronie i kilka dymków. A kiedy trzy z siedemnastu stron rozdziału zajmuje rytuał otwierania przez Reia drzwi… Taaaa, akcja jest niesamowicie wartka ^^
  Ale… Nie można zapomnieć o tym skrajne nieprzystosowanie Reia do życia we współczesnym społeczeństwie, połączona z jego specyficznym wyrazem twarzy, powoduje szereg sytuacji komicznych, jak właśnie wspomniane wyżej otwieranie drzwi. I mimo, że nie jest to coś co wpływa znacząco na fabułę, to czyta się takie fragmenty z bananem na twarzy.
  Z czasem nawet nietypowe rozplanowanie stron przestaje męczyć, a manhwa pozostawia za sobą same przyjemne wspomnienia.
  • Avatar
   Yukari 18.01.2014 12:53
   Re: podział na tomy
   Sam podział na tomy jest chyba umowny, bo Noblesse jest komiksem internetowym. Pod koniec „pierwszego tomu” była informacja od autora, że w taki oto sposób zakończyła się pierwsza seria.

   Jest też wersja papierowa.Widziałam zdjęcia tomików.
 • Avatar
  M
  Haruka-chan 26.02.2012 12:01
  Dla bab?
  Nie zgodzę się z Tobą, Solteck. To właśnie koledzy polecili mi Noblesse, były to osoby zdecydowanie fallusododatnie :P
  akcja na początku nieco wolna, ale z czasem rozkręca się do tego stopnia, że trudno usiedzieć w miejscu przy czytaniu chaptera.
  Przeczytałeś 10 tomów? Chyba 10 chapterów, bo właśnie wychodzi tom czwarty…
  A jeśli oceniasz 220­‑to odcinkową manhwę po 10 chapach, to pozdrawiam.

  Co do samego Noblesse, uważam, że to manhwa dla wszystkich, z ładną kreską, pełna genialnego humoru, akcji, ciekawych postaci i dobrej fabuły. Przyznam, że ilość bishów stanowczo przekracza normy dopuszczalne dla typowych shounenów, ale mnie się to podoba, a męskiej części fanów Noblesse nie przeszkadza (informacja z trzech różnych źródeł :D).

  Polecam, niech ilość chapów nie przerazi potencjalnego czytelnika, czyta się szybciutko.
  • Avatar
   Yukari 18.01.2014 12:39
   Re: Dla bab?
   Całkowicie się z tobą zgadzam.Manhwa dla wszystkich.Strasznie szybko się ją czyta.
 • Avatar
  M
  Solteck 15.02.2012 21:55
  temat
  Początek nawet fajny, tylko akcją nieco z byt wolna :)
  Przeczytałem gdzieś z 10 tomów, skończyłem krótko po napadzie. Dalej mi się nie chce czytać.
  Manhwa zdecydowanie dla bab ;)
  Chłopom lepiej tego nie ruszać.
 • Shinigami 28.01.2012 16:40:22 - komentarz usunięto