Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Wolf's Rain

Tom 1
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89505-88-6
Liczba stron: 180
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Pierwszy z dwóch tomów jest poświęcony głównie wprowadzeniu na scenę wszystkich bohaterów. Biały wilk Kieł dociera do miasta, w którym przelotnie spotyka innego wilka, Pazura. Jak się okazuje, nie są jedynymi ze swojej rasy: do Kła dołącza Wąsik. Bohaterowie odnajdują Chezę – kwiatową dziewczynę, której wezwanie sprowadziło ich do miasta, ale ich spotkanie jest krótkie – dziewczyna zostaje porwana. Postanawiają podążyć za nią, a wychodząc z miasta poznają młodego i niedoświadczonego Skowyta, czwartego z wilków. Ostatecznie przyłącza się też do nich Pazur.

W podróż śladem Córką Kwiatu wyrusza także doktor Cher, która dotychczas się nią zajmowała i badała jej tajemnicę, a także detektyw Hubb, niespokojny o bezpieczeństwo Cher, swojej byłej żony. Jest jeszcze zaciekły tropiciel wilków, myśliwy Quent i jego niezwykła, szkolona do polowań na wilki suka Blue…

Wydanie, jak zwykle w publikacjach JPF, jest bardzo porządne. Szarej okładce towarzyszy kolorowa obwoluta; pierwsza strona wydrukowana została w kolorze na kredowym papierze. Dalsze strony, już monochromatyczne, mają dobry i nie za ostry kontrast, są przejrzyste i łatwe w czytaniu. Uwagę zwraca ładne zróżnicowanie krojów czcionki w dialogach. Wszystkie onomatopeje w tle zostały przetłumaczone na polski.

GoNik, 25 października 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 11.2004
2 Tom 2 J.P.Fantastica 1.2005