Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Monster

 • Avatar
  M
  imspidermannomore 1.11.2015 18:16
  pikczer buk cd.
  W tomie 6 dostajemy od wydawcy naklejki uzupełniające puste dymki w tomie 5. Cieszę się, że wydawnictwo podjęło działania, żeby uzupełnić wybrakowane tomiki (co prawda w wersji „zrób to sam”, ale zawsze to coś), choć akcja mogłaby zostać zorganizowana jakoś mądrzej (pasek naklejek umieszczony jest w tomie pomiędzy kartkami bez żadnego oznaczenia, zabezpieczenia ani informacji, że on się ma w tym tomie znajdować. Łatwo może wypaść podczas wertowania).

  W dalszym ciągu mamy bijące po oczach/uszach określenie „picture book”. Czy naprawdę nie ma jakiegoś lepszego, bardziej naturalnego określenia dla książki z obrazkami, „tylko picture book”? Srsly? Dlaczego nie „książka z obrazkami” po prostu? Why?

  Znów pojawia się dziwnie dla mnie brzmiące określenie „szpital­‑pomnik”. Kłuje jednak co raz mniej – wydawnictwo powoli mnie do tego określania przyzwyczaja (przyznaję że w ciągu całego swojego życia pierwszy raz takie określenie przeczytałem w pierwszym tomie „Monstera”).

  Poza tym tom 6 jest OK. Mam nadzieję, że okres oczekiwania na następny tom będzie krótszy. Z drugiej strony jednak wolę, żeby wydawnictwo oddawało do rąk czytelnika tomiki dopracowane, nawet jeśli ma to zająć więcej czasu.
  • Avatar
   MM 5.11.2015 21:22
   Re: pikczer buk cd.
   Chciałem tylko powiedzieć, że zgadzam się w obu punktach odnośnie tłumaczenia. Zamiast szpitala­‑pomnika spokojnie mogli zrobić Szpital imienia Eislera albo po prostu Szpital Eislera.

   Picture book to też porażka – na dodatek takie 'nowoczesne' wyrażenie zupełnie kłóci mi się z nastrojem tego nieco nostalgicznego wątku.
 • Avatar
  M
  odkrywca sennej krainy 13.06.2015 15:20
  Brakujące teksty z dymków na stronie 51 z 5 tomu monstera.
  [link] powtarzam post żeby każdy zauważył.
 • Avatar
  Pl
  imspidermannomore 12.06.2015 23:24
  pikczer buk
  Ktoś jeszcze dostał puste ramki bez opisów na stronie 51 w piątym tomie polskiego wydania, czy tylko mi się taki egzemplarz trafił?
  • Avatar
   ukloim 13.06.2015 01:12
   Re: pikczer buk
   Wygląda na to, że cały nakład taki jest, bo ja też mam puste ramki.
   • Avatar
    silvict 13.06.2015 08:48
    Re: pikczer buk
    Na forum wanekowym pisali o tym, ze błędny plik poszedł do druku. Gdzieś tam Hanami podawało, co powinno być w tych dymkach. Proponuję poszukać na forum Waneko (bo pewnie będzie łatwiej znaleźć niż na fb Hanami) w dziale „Wydawnictwa” w wątku Hanami – Monster.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 21:01
  Manga - geniusz!
  Bardzo dobra historia, trzymająca w napięciu. Ciekawy bohater. Na pewno kupię wszystkie tomiki, aby mieć to cudeńko u siebie w domciu.
 • Avatar
  M
  Carnivall 14.09.2013 17:38
  Hanami ogłosiło, że wyda Monstera, wydanie zbiorcze po dwa tomy.
 • Avatar
  M
  Grisznak 17.08.2013 10:09
  Zrobiło się ciekawie, istnieje realna szansa na to, że doczekamy się w tym roku „Monstera” w Polsce. Pozostaje nadzieja, że wydanie będzie analogiczne z amerykańskim, tzn. 2 tomy w jednym.
  • Avatar
   Chudi X 17.08.2013 10:21
   Właśnie rozbudziłeś moje umierające nadzieje na wydanie porządnej mangi kryminalnej w Polsce. Obstawiam Studio JG ewentualnie JPF, bo przedstawiciele Waneko na Magnificonie wyraźnie stwierdzili, że Monster jest za poważny jak na polskich fanów, a z kryminałami mają złe doświadczenia (chyba, że nastąpiła jakaś zmiana).

   Dwa tomy w jednym to zło, czytanie Angel Sanctuary czy Klanu Poe tak, aby tomiki było w eleganckim stanie, a klejenie czasem nie puściło to był nie lada wyczyn. Pomijam fakt, że ręce się męczą od trzymania takich cegieł.
   • Avatar
    Grisznak 17.08.2013 10:52
    Wszystko wskazuje na to, że JPF robiło do tego podchody, ale z tego co piszą, wynika, że Hanami jest pierwsze w kolejce.
    Ja tam nie mam problemu, czytam książki, które niekiedy są o wiele grubsze od mang, a nie sprawia mi to kłopotu. A wydania zbiorcze bardzo sobie cenię – i szczerze, nasze nie mają nawet startu do amerykańskich, gdzie np. wydanie „Ayako” Tezuki ma grubość dwóch tomów „Klanu Poe”. Inna bajka, że papier lepszy i okładka twarda, zaś grzbiet – szyty.
   • Avatar
    Pazuzu 17.08.2013 22:06
    Jakoś nie miałam takich problemów z „cegłami”, a „Uzumaki” mimo kilkokrotnego przeczytania i pożyczania nadal wygląda jak nowe (a przecież to też ma trzysta stron plus).
    Z resztą, jakby mieli wydać na papierze toaletowym w rozmiarze pół tomika to i tak kupię. Po prostu nie przepuszczę tak dobrej mangi.
   • Avatar
    Sharlet 2.04.2014 11:34
    Czy ja wiem czy zło tom 2w1. Tomiki „Angel Sanctuary” nie były wcale ciężkie, mały format, choć co do klejenia… to ku memu dziwieniu 2 ostatnie tomiki mi sie rozleciały na 2 części… Kilogramową cegłą to jest wydanie 3w1 VIZ Big Edition.
    Cena „Monster” mnie troche dobija. Za wspomiane wydanie VIZ płaciłam ok. 60zł
  • Avatar
   Tassadar 17.08.2013 15:20
   Niby super, ale wątpię, żeby się sprzedało dość żeby wypracować cokolwiek poza wyjściem na zero (i to nie od razu). Manga z tego co wiem jakiś szałowych wyników w Europie nie robiła.
   • Avatar
    Grisznak 17.08.2013 15:24
    Szykuje się serialowa, zachodnia adaptacja, co powinno mieć wpływ na wynik sprzedaży.
 • Avatar
  M
  Wessnosa 2.05.2011 11:06
  Dobre, świetne, *********
  Dr Tenma, lekarz jak każdy inny, tylko trochę lepszy. Podjął decyzję swojego życia… wypełnił lekarski obowiązek, przez który później pożałował, sam przyczynił się do śmierci ludzi.


  Jest to manga moim zdaniem jedyna w swoim gatunku…
  Czytając ją nie kierował mną strach, czy tego typu uczucia związane z horrorami i dramatami, tylko ciekawość, co będzie za… tymi drzwiami. Fabułą totalnie nieprzewidywalna, nie pomyślałbym, że lekarz wypełniając swój „lekarski obowiązek”, doprowadza do takich zdarzeń.

  Monster jest jak dla mnie świetnie napisanym dramatem, opowiadającym o prostych zdarzeniach, które stają się skomplikowanymi śledztwami, pościgami, poszukiwaniami – i znowu, powrotem do szarej codzienności. 10/10
 • Avatar
  M
  Radrzo 27.05.2010 09:19
  Dobre, choć wydaje mi się, że widywałem lepsze
  Muszę przyznać, ze spodziewałem się więcej, ale nie potrafię sprecyzować, czego więcej. Może to niezbyt szybkie tempo fabuły, przynajmniej miejscami, albo zbyt natrętne wykorzystanie deus ex machina. Może po prostu zasugerowałem się ocenami i recenzjami i ustawiłem zbyt wysoko poprzeczkę. Może zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu. Jednakże spodziewałem się… więcej. Nie oznacza to bynajmniej, że Monster mi się nie podobał. Przeczytałem go szybko i sprawnie i nie bardzo miałem ochotę robić przerwy na sen albo pracę.
  Ma niezłą, choć trochę zbyt zagmatwaną fabułę, która miejscami ociera się za bardzo o naciąganie. Bardzo dobrze zarysowanych bohaterów, z których części wcale by mi nie brakowało, ale czarny charakter bardzo mi się podobał.
  Podsumowując, bardzo dobra seria, oczywiście mogła by być lepsza, ale nie do końca jestem w stanie określić, w jaki sposób. Czuję pewien niedosyt, i nie dlatego, że skończyłem czytać.
 • Avatar
  M
  baba jaga 16.04.2009 19:42
  monster
  manga momentami dla mnie przewidywalna(bo a to tu panu x zaczyna się dziać w życiu prywatnym ok, a to znaczy, że zaraz wpadną źli panowie i zrobią sajgon), aczkolwiek i tak w niewielkim stopniu. Wielowątkowa, dobrze przemyślana, zazwyczaj pozytywnie zaskakująca, czasem wręcz szokująca, przyjemna, niebanalna, bardzo dobra jednym słowem. Tutaj to fabuła jest głównym bohaterem. Cieszy mnie umiejscowienie akcji w Niemczech i Czechach, a nie w nieśmiertelnym Tokyo. Cieszy również to, że bohaterami nie jest banda nastolatów, tylko dorośli ludzie. Kreska…tła powalające, postacie już mniej, jednakże nie jest tak, że one odrzucają, za to można powiedzieć, że są bardzo charakterystyczne, a mimo to­‑nie skarykaturyzowane, chociaż z drugiej strony ciężko by mi było nazwać kreskę realistyczną. Dzięki bogu nie uświadczy się biszów pokroju e'La, których uroda służy tylko podniecie fanek i odwraca uwagę od fabuły :/ Każdy jest tu żywy, ma tutaj jakiś swój wkład, nie jest tak, że ktoś jest na doczepkę, „a bo w każdej historii potrzebna jest komediowa postać.” Co do wad, to brakowało mi na początku pewnej siateczki powiązań, ot, Johan był tu i tam, Tenma rozmawiał z x i y, ale nie było pokazane jak x ma sie do „tu” albo y do „tam”...wszystko wydawało się być dość losowe, nowe miejsca, nowe postacie, nowe zdarzenia, nawet jeśli poszczególne wątki były pogłębiane, jednakoż…z czasem ta wada zanika zupełnie, po prostu trzeba czytać dalej. I uważnie śledzić tę budującą się w dalszych rozdziałach siateczkę- strasznie boleję nad swoim angielskim, który pozwala mi na zrozumienie w tym wypadku TYLKO 80­‑90% tekstu, po prostu brakuje mi zdolności do wyłapania pewnych niuansów…dlatego piszę­‑CHCĘ TĘ MANGĘ W POLSCE :DDD To jest cudo dla smakoszy, dla wyrobionego czytelnika i tylko doskonałe tłumaczenie pozwoli większej rzeszy ludzi cieszyć sie tym dziełem w 100%
  • kukułka 7.07.2009 03:05:38 - komentarz usunięto
 • M3n747 15.04.2009 08:19:58 - komentarz usunięto