Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Podejrzane sekrety

Tom 3
Rok wydania: 2020
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Tatsuhiko wraz z grupą znajomych, wśród których nie mogło zabraknąć Yuri oraz Emiru, wybiera się na wycieczkę nad morze. Ich głównym celem jest wypoczynek, ale wyjazd ma też pomóc w pogodzeniu nowej twarzy wśród uczelnianej paczki przyjaciół – Sekiyi, z jego dziewczyną, z którą przed wakacjami się pokłócił. Szybko okazuje się, że plan udał się aż za dobrze. Jednak emocje z plaży szybko zostają zapomniane, gdy główny bohater wraca do mieszkania. Ni stąd, ni zowąd rzuca się na niego piękna nieznajoma, która, nie zważając na całe towarzystwo, całuje go, po czym ogłasza się jego dziewczyną. Kim jest Tamako Naruse i co łączy ją z Tatsuhiko?

W trzecim tomie ponownie dominuje tematyka związana z seksem. Tym razem jest nieco mniej brutalnie, nie dochodzi też do sytuacji, które wymagałyby interwencji służb porządkowych. Okazjonalnie poruszane są również inne wątki. Poznajemy przeszłość głównego bohatera i wydarzenia, które bezpośrednio wpłynęły na jego decyzję o opuszczeniu rodzinnego miasteczka. Jak można zgadnąć, wątek przewodni sprowadza się do wiadomego tematu, ale mimo wszystko tę historię można uznać za dość przekonującą. Pierwszy raz pojawia się motyw uczuć, związany z próbą naprawienia błędu z przeszłości przez Tamako. Z każdym dniem widać także zmiany w postawie Tatsuhiko wobec Emiru. Ich relacja nabiera powoli nowego kształtu, nie ograniczając się już do zwykłego pociągu cielesnego. Jak na głównego bohatera wpłynie pojawienie się konkurencji? Jeden ze studentów otwarcie wyznaje Emiru miłość, zaś ona wyraźnie stara się sprawdzić, jak Tatsuhiko zachowa się w takich okolicznościach. Po dwóch raczej odpychających tomach manga zaczyna robić się nieco bardziej urozmaicona i ciekawsza.

Wydanie polskie nie uległo zmianie. Pod kolorową obwolutą znajdziemy okładkę z bardzo pikantną ilustracją przedstawiającą Emiru. Tekst nie sprawia żadnych problemów w lekturze, wystarczająco częsta jest również numeracja stron. Przekład ponownie cechuje się pikantnym słownictwem i zwrotami, które dobrze wpisują się w klimat tej mangi. Nie zauważyłem błędów, co świadczy o dobrze wykonanej pracy redakcji. Na końcu tomu znajdziemy humorystyczny erotyczny bonus z parką głównych bohaterów, a także zapowiedź kolejnej części. Dla fanów pikantnych scen polski wydawca po raz kolejny dorzucił do prenumeraty pocztówkę z nieocenzurowaną ilustracją, którą znajdziemy również z tyłu obwoluty.

Piotrek, 6 grudnia 2020
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Osiem Macek (Studio JG) 5.2020
2 Tom 2 Osiem Macek (Studio JG) 7.2020
3 Tom 3 Osiem Macek (Studio JG) 10.2020
4 Tom 4 Osiem Macek (Studio JG) 12.2020
5 Tom 5 Osiem Macek (Studio JG) 3.2021
6 Tom 6 Osiem Macek (Studio JG) 7.2021
7 Tom 7 Osiem Macek (Studio JG) 12.2021
8 Tom 8 Osiem Macek (Studio JG) 3.2022
9 Tom 9 Osiem Macek (Studio JG) 6.2022
10 Tom 10 Osiem Macek (Studio JG) 8.2022
11 Tom 11 Osiem Macek (Studio JG) 11.2022