Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Tenshi Nanka ja Nai

 • Avatar
  M
  AnimeLike 10.09.2014 15:55
  Nie podoba się.
  Mnie też to nie przekonuje.
 • Avatar
  M
  MoonDancer 17.08.2014 22:53
  Raczej się zawiodłem
  Zachęcony recenzją postanowiłem przeczytać tą mangę… i niestety się zawiodłem. Główna bohaterka nie przypadła mi do gustu, strasznie mnie denerwowała. Aktualnie jestem na 26 rozdziale i troszkę się wyrobiła, ale jej ciągły płacz i rozchwianie emocjonalne doprowadzał mnie do szewskiej pasji. Poza tym, od bardzo dawna pojawiła się główna para której tak bardzo NIE kibicuję. Serio, ten ich związek wydaje mi się toksyczny.  kliknij: ukryte  Być może tylko ja to tak odbieram, ale to bardziej patologia nić romans.

  Zamaskowano spoiler. Moderacja
  • Avatar
   Yumi 17.08.2014 23:47
   Re: Raczej się zawiodłem
   No cóż, bardzo mi przykro jeśli ktoś się zawiódł moim poleceniem, bywa że gusta się nie pokrywają.

   Szczerze powiem, że w zasadzie zgadzam się z tymi zarzutami: to prawda, że ich związek wyglądał w tamtym momencie bardzo nieciekawie, na pewno nie było to zdrowe ani dobre dla żadnego z nich, jednak… Moim zdaniem trafnie ujęto tę problematykę i to, dlaczego im nie grało. I może ze względu na swoje doświadczenia uważam, że zachowanie bohaterów jest bardziej realistyczne, niż chciałabym to przyznać – i w jej, i w jego przypadku. Co więcej, sytuacja zostaje rozwiązana (trochę dalej) w moim zdaniem dojrzały sposób, bo oni się uczą na błędach. I faktycznie zmieniają postępowanie względem siebie. Midori przecież nie dawała się bez końca wykorzystywać w imię miłości i udawać, że wszystko jest w porządku, prawda? A Akira w końcu zrozumiał, jak bardzo nie w porządku jest jego zachowanie. Nie chciałam się nad tym rozwlekać w recenzji, żeby nie zaspoilerować ludziom fabuły, ale właśnie to mi się w tej mandze podobało. Nigdy nie napisałam też, że romans jest idealny :)

   A jeśli chodzi o bohaterkę, to cóż, już kwestia gustu. Ja lubię takie emocjonalne bohaterki, moim zdaniem nigdy nie płakała bezsensu i bez powodu. I moim zdaniem jej zachowanie było naturalne, niewymuszone.
   • Avatar
    MoonDancer 18.08.2014 08:37
    Re: Raczej się zawiodłem
    Cóż, gdy doczytam do końca to jeszcze się wypowiem. Nie chcę twierdzić że cała manga jest zła, skoro zaszedłem tak daleko i nie rzuciłem jej w diabły. To wciąż przyjemne slice of life. Napisałem co mi zgrzyta i dlaczego się zawiodłem, ale w sumie powinienem napisać dla równowagi również to co mi się spodobało. A jest takich parę rzeczy – np, barak typowego motywu kopciuszka i zazdrosnych dziewczyn którym on skradł ich księcia (pisze skrótowa ale można się domyślić o co chodzi). Ogólnie, pomijając to co napisałem w pierwszym poście, to w większości z recenzją się zgadzam. I to że mają realistyczne a nie wydumane problemu również na plus. Z końcową oceną również na razie się wstrzymam. A co do głównej bohaterki, cóż, nie mój typ dziewczyny, w prawdziwym życiu nie chciałbym spotykać się z kimś takim :P
    • Avatar
     Yumi 20.08.2014 23:46
     Re: Raczej się zawiodłem
     A pewnie, bardzo zachęcam do zostawienia komcia po skończeniu, bo jestem bardzo ciekawa, jak dobierzesz całość po skończeniu :D I cieszę się, że jednak tak całkiem nie nakłamałam w tej recenzji ;)