Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Les Bijoux

Tom 2
Wydawca: Kasen Comics
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-921496-9-6
Liczba stron: 184
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Po odkryciu, że jest wybrańcem, który ma pomóc uciskanym, i zaakceptowaniu swojego przeznaczenia, Lapis musi uciekać z Soleil. Natomiast żądny władzy Diament pragnie podbić świat i zostać jedynym panem wszystkich Dwunastu Kopalni. W tym tomie dowiemy się nieco o przeszłości naszego głównego złego, co pozwoli nam trochę lepiej zrozumieć tę postać. Poznamy też kilku nowych bohaterów, m.in. Onyks – trzeciego strażnika Lapisa.

Ani jakość papieru, ani cena nie uległy zmianie. Mamy za to ciut ładniejszą okładkę, wyczyn to jednak niewielki. Co do tłumaczenia, z tym jest znacznie gorzej. Na parę drobnych niedociągnięć, w stylu: „Po raz ósmy raz tak.” na stronie 119, jeszcze można przymknąć oko. Ale błędy ortograficzne są niedopuszczalne. Najbardziej dotknęło mnie to, co zobaczyłam na ostatniej stronie komiksu – „nieufam”. Aż oczy bolą, kiedy człowiek czyta coś takiego.

Na końcu tomiku znajdziemy quiz pt. „Znajdź dla siebie kamień – chłopaka wśród bohaterów Les Bijoux”. Jednak w nim też doszukałam się wpadki. W ostatnie zdanie opisujące Diamenta wkradł się chochlik („Wtedy będziesz jedyną, która może nieco zmniejszyć jego chęć uwodnienia sobie czegoś, do jego samego!”). Pomijając to „uwodnienie”, fragment po przecinku jest całkiem zbędny.

Fabuła sama w sobie staje się coraz bardziej intrygująca, możemy też zacząć dostrzegać różnice w zachowaniach i przemyśleniach między Lapisem a Lazulą. Tym, których zaciekawiła historia, nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po kolejny tom.

Mononoke, 30 września 2010
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kasen Comics 12.2004
2 Tom 2 Kasen Comics 4.2005
3 Tom 3 Kasen Comics 8.2005
4 Tom 4 Kasen Comics 10.2005
5 Tom 5 Kasen Comics 1.2006