Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Avellana

 • Avatar
  Avellana 16.02.2020 20:48
  Re: Jestem nowa na tej stronie
  Komentarz do recenzji "Dorohedoro"
  Nigdzie! Nasza strona nie oferuje skanlacji mang ani streamingu anime.
 • Avatar
  Avellana 27.04.2016 00:01
  Komentarz do recenzji "Log Horizon"
  Już poprawione, dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 8.09.2015 21:22
  Re: Anime
  Komentarz do recenzji "Romantica Clock"
  „Anime” to trzy jednominutowe odcinki, do których nie da się znaleźć sensownych informacji o twórcach. Ogryzek na razie jest odrzucany, chyba że ktoś znajdzie do niego dobre źródło.
 • Avatar
  Avellana 24.02.2015 11:19
  Komentarz do recenzji "Onani Master Kurosawa"
  Jasne że są! Zdrowy rozsądek i/lub wysłanie pytania do redaktora, czy recenzja danego tytułu zostanie przyjęta.
 • Avatar
  Avellana 19.09.2014 20:03
  Re: to bedzie długie...
  Komentarz do recenzji "1999nen 7 no Tsuki Shanghai"
  Poprawię jednak mojego redakcyjnego kolegę – spoilery to jest sprawa autora recenzji, nie redakcji. Redakcja nie ma szans tego wychwycić, jeśli nie zna danego tytułu… I rzeczywiście, wolimy ich unikać, więc jeśli nie da się napisać recenzji bez szczegółowej analizy zakończenia, to faktycznie komentarz jest lepszym miejscem. Chociaż, jak wiesz, Twoje teksty są zawsze mile widziane!
 • Avatar
  Avellana 20.05.2014 14:13
  Re: skoro...
  Komentarz do recenzji "Dia Game"
  Szczerze mówiąc i sądząc po znanych mi wynikach sprzedaży książek papierowych (w tym tłumaczonych przeze mnie), jakość fabuły nie ma bezpośredniego przełożenia na sprzedaż. I nie mówię tego w tym momencie złośliwie, po prostu stwierdzam fakt.
 • Avatar
  Avellana 14.05.2011 17:21
  Re: Propozycja w sprawie kontrowersyjnej Kreski i wyeliminowania nieporozumień
  Komentarz do recenzji "Red Dada"
  Ja tylko odpowiem krótko na wytłuszczoną propozycję: była ona w swoim czasie dyskutowana obszernie w gronie redakcyjnym i poważnie brana pod uwagę. Przeważyły względy czysto techniczne i praktyczne – na przykład w przypadku mang wydanych w Polsce wymagałoby to zniszczenia czyjegoś prywatnego tomiku w celu uzyskania dobrej jakości skanów – ponieważ nie wszystkie wydawnictwa udostępniają własne materiały, a tego rodzaju przykładów znalazłoby się więcej. Tak więc – zdajemy sobie sprawę z przydatności takiej ilustracji do tekstu, ale niestety nie planujemy jej wprowadzenia.
 • Avatar
  Avellana 9.05.2011 20:22
  Re: UWAGA przereklamowany komiks bez zakończenia
  Komentarz do recenzji "Materia Dziwactwa"
  W ramach wyjaśnienia: nasz portal działa na zasadach niekomercyjnych. Z bardzo nielicznymi wyjątkami nie otrzymujemy od wydawnictw egzemplarzy recenzenckich, zatem nasze recenzje, z konieczności, opierają się zwykle na egzemplarzach z prywatnych zbiorów. Jak dość łatwo przewidzieć, jeśli ktoś dany komiks kupuje, to zapewne dlatego, że mu się spodobał. Jeśli mu się spodobał – pisze pozytywną recenzję. Komentarze są natomiast miejscem, gdzie swoją opinię wyrazić mogą także inni użytkownicy – na przykład wskazując, jakie cechy komiksu uznają za wady. Oczywiście, jak zawsze, przypominam także o możliwości nadsyłania recenzji alternatywnych.

  Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie w kwestii tytułów wydanych w Polsce zawsze możemy zostać posądzeni albo o stronniczość i „lansowanie”, albo też o ganienie „z zemsty”, bo wydawnictwo nie zapłaciło nam haraczu za reklamę. Pozostaje mi tylko zapewnić, że – jak zawsze – zamieszczamy po prostu spełniające zasady i wymogi językowe recenzje, także nadsyłane przez naszych czytelników i tak właśnie jest w przypadku tego tytułu.
 • Avatar
  M
  Avellana 9.05.2011 19:52
  Poprawki w danych technicznych
  Komentarz do recenzji "Steam Punk Artbook"
  Najmocniej przepraszamy za zamieszanie – wkradło się tu pewne nieporozumienie.

  Otóż przyjętą praktyką jest w takim przypadku podawanie tylko „autora”, czyli głównej siły sprawczej, nie zaś wymienianie wszystkich twórców po kolei i tak też od początku powinno to zostać wprowadzone. W tym momencie jako autor i wydawca figuruje grupa Irugami, bez wyszczególniania jej członków, zniknęła za to pozycja „rysunki”. Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć więcej o grupie Irugami dodaliśmy pod recenzją link do strony w portalu DeviantArt.

  Nie mam pewności, czy takie rozwiązanie będzie odpowiadać wszystkim zainteresowanym stronom, jest jednak spójne z przyjętym sposobem podawania informacji o twórcach w naszym portalu – prosimy zatem o wyrozumiałość.