Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Haido_Hyde

 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 10.07.2014 22:07
  Ciekawy przerywnik :)
  Komentarz do recenzji "Lonely Wolf Lonely Sheep"
  Po przeczytaniu recenzji postanowiłem dać szansę temu tytułowi i się nie zawiodłem. Zgodzę się z autorem recenzji co do tego, że gdyby nie wyróżnik to w życiu nie uwierzyłbym, że to historia z nurtu yuri, po prostu ciepła historia (pomimo dramatu głównych bohaterek), które poznają po raz pierwszy co to przyjaźń i się jej uczą  kliknij: ukryte 
  Bardzo szybko się ją czyta i człowiek żałuje, że to już koniec, dlatego moim zdaniem stanowi to świetny przerywnik od cięższych serii. Oby takich tytułów było więcej :)
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 22.10.2013 21:12
  Bardzo trudna do oceny.
  Komentarz do recenzji "Król Szamanów"
  Manga opisująca historie Króla Szamanów mimo ciekawego wątku i idei ma moim zdaniem mnóstwo wad, które powoduje, że cięzko mi po dłuższym przemyśleniu wystawić wysoką notę. Poniżej zamieszczam listę powodów takiego stanu rzeczy:
  - niepotrzebne historie poboczne, tylko po to aby skończyć mangę na 300 rozdziałach;
  - zbyt duża liczba tzw.„punktów zwrotnych” w fabule, które budziły obok zaciekawienia zażenowanie;
  - ogromny galimatias będący wynikiem nieporadności autora;
  - poinformowanie autora o śmierci niektórych bohaterów jeszcze przed faktem zaistnienia tego w fabule mangi;
  - zbyt przedramatyzowana seria;
  -  kliknij: ukryte 
  - Zakończenie i nie chodzi to o urwanie,  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 28.09.2013 21:59
  Manga nie dla każdego.
  Komentarz do recenzji "School Days"
  Czułem się poważnie zniesmaczony tym tytułem, chociaż bohater , wydaje się bardzo realistyczny jest postacią zdecydowanie negatywną, czasami aż się życzy mu, żeby spotkała go kara za jego złe postępowanie. Zakończenie przedramatyzowane, chociaż zaskakujące. Z tego co widzę, manga spotkała się z pozytywnymi reakcjami, gdyż jest bardziej hmm „delikatna”, aczkolwiek nikomu tego nie polecam.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 28.09.2013 21:54
  Nikomu nie polecam.
  Komentarz do recenzji "Akaneiro ni Somaru Saka"
  Fabuła dosyć prosta, z wiadomym zakończeniem od samego początku. Już prędzej wiedziałem,co postaci do siebie czują niż ja. Jeszcze przesadzone próby zaskoczenia czytelnika i ta  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 28.09.2013 21:44
  Krótka opowieść o innej miłości.
  Komentarz do recenzji "Futari to Futari"
  Manga mi się ta nie za bardzo podobała,wydaje się, że ta manga jest dla samych scen seksu. Fabuła niezbyt ciekawa, wiadomo jak się skończy od samego początku. Mi się bardzo nie podoba,
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 28.09.2013 21:33
  Ciekawa fabuła- szybko się czytało.
  Komentarz do recenzji "Pietà"
  Tą mangę bardzo szybko się czytało, mimo, że nie była aż tak bardzo depresyjna, zdarzały się jednak cięższe tytuły. Rysunek w tej mandze jest prosty, ale taki jest wskazany przy takich tytułach bo bardziej ważne jest to co chce przekazać,
 • Avatar
  Haido_Hyde 27.09.2013 00:17
  Re: Pytanie o jakość dalszych tomów.
  Komentarz do recenzji "Atak Tytanów"
  Jeszcze raz dziękuję bardzo:) To zacznę od początku i polecę całą serie:) Chyba mi się to opłaci:) Napiszę coś więcej jak będę już dalej w mandze:)
 • Avatar
  Haido_Hyde 26.09.2013 22:42
  Re: Pytanie o jakość dalszych tomów.
  Komentarz do recenzji "Atak Tytanów"
  I jeszcze jedno pytanko:)Zastanawiam się czy są jakieś rozdziały do odpuszczenia z czystym sumieniem przez jakieś niepotrzebne zapychacze??:) Dziękuję za wyrozumiałość :)
 • Avatar
  Haido_Hyde 26.09.2013 22:30
  Re: Pytanie o jakość dalszych ttomów.
  Komentarz do recenzji "Atak Tytanów"
  Dziękuje bardzo:) To już czuję się uspokojony i nie będę bał się dalej czytać ten tytuł, chociaż zapowiedź 20 tomów jakoś nie napawa mnie optymizmem:)
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 26.09.2013 17:31
  Pytanie o jakość dalszych ttomów.
  Komentarz do recenzji "Atak Tytanów"
  Mam pytanie do bardziej obeznanych w tym tytule i którzy są w miarę na bieżąco. Jestem obecnie po 4 tomach. Jak z poziomem serii w dalszych tomach?
 • Avatar
  Haido_Hyde 24.09.2013 16:50
  Nic dodać nic ując.
  Komentarz do recenzji "Mimi o Sumaseba"
  Początkowo bałem się podejść do tego tytułu przez kreskę, ale na prawdę bardzo mnie to opowiadanie wciągnęło swoim niezwykłym ciepłym przesłaniem. Ostatecznie stwierdzam też, że nie widziałbym tej mangi w innej kresce.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 24.09.2013 16:41
  Bardzo oryginalna manga,
  Komentarz do recenzji "Acony"
  Manga o dość ciekawej fabule, nie najgorszym rysunku i sprawiająca, że czytelnik nie może się oderwać. Po przeczytaniu było mi smutno, że muszę opuścić ten niezwykły dom, interesujace historie poboczne, chociaz końcówka pozostawiła we mnie pewien niedosyt.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 21:01
  Manga - geniusz!
  Komentarz do recenzji "Monster"
  Bardzo dobra historia, trzymająca w napięciu. Ciekawy bohater. Na pewno kupię wszystkie tomiki, aby mieć to cudeńko u siebie w domciu.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 20:29
  Przecudowna kreska!!
  Komentarz do recenzji "Alichino"
  Pewnego razu gdy zobaczyłem rysunki z tej mangi w „Kawaii” od samego początku chciałem przeczytać ja i zobaczyć czy faktycznie seria ma taki mocny, gotycki poziom w rysunku?
  I się nie zawiodłem na tym, postacie bardzo dokładnie narysowane, tła też niezgorsze, gorzej troszkę z fabułą, ale w porównaniu z innymi seriami nie jest taka najgorsza. Początkowo chciałem tą serię ocenić wyłącznie przez pryzmat grafiki, ale gdybym musiał postawić jakiejś innej mandze 10 za to że jest moim zdaniem idealna, czułbym pewien niesmak.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 20:19
  Manga o której nie da się zapomnieć.
  Komentarz do recenzji "Mint na Bokura"
  Mimo, że tej serii daleko do ideału i za bardzo nie przepadam za seriami, gdzie główną rolę jak z początku mogło się wydawać mają grać niezdrowe uczucia pomiędzy rodzeństwem to mogę stwierdzić, że seria mnie zaskoczyła, wyzwala w nas pozytywne i cieple emocje, nieraz potrafiło być śmiesznie.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 20:05
  Ciekawe manga.
  Komentarz do recenzji "Bokura ga Ita"
  To była tak na prawdę pierwsza w całości przeczytana przeze mnie świadomie manga, bardzo mi się podobał swego czasu wątek. Bohaterowie są z krwi i kości. Mam zamiar przypomnieć sobie ją w najbliższym czasie i mam nadzieję, że po takim czasie manga ta będzie dla mnie podobnie interesująca,
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 19:59
  Sympatyczna seria.
  Komentarz do recenzji "K-ON!"
  Za ten tytuł wziąłem się po przeczytaniu Azumangi i mimo, że ta mangę czytało się bardzo szybko, a najbardziej rozbawiały mnie gagi związane z zachowaniem roztrzepanej nauczycielki to była ona bardziej monotonna. Końcówka także do przewidzenia. Postacie również w części podobne do Azumangi, szczególnie gagi związane z Hitsu i Yui po przeczytaniu tego pierwszego tytułu już tak nie bawią. Mamy tu także wątek dwóch dziewczyn z bogatego domu, które potrafią zaskoczyć swoją nadzywczajną samodzielnością. A nauczycielki są tak samo energiczne i śmieszne. Aczkolwiek uznaję tą serie za udaną.
 • Avatar
  M
  Haido_Hyde 23.09.2013 19:50
  Bardzo fajna seria szkolna.
  Komentarz do recenzji "Azumanga Daioh"
  Na początku podchodziłem do tego tytułu sceptycznie, wybrałem go, bo niestety nie miałem nic innego pod ręką. Z biegiem czasu,po każdym przeczytaniu strony co raz bardziej się wciągałem w tą serię, często zaśmiewając się z absurdalnych gagów i sympatycznych bohaterek. Żałowałem, że tak szybko się skończyło, ale można było przewidzieć końcówkę.Ogólnie będę miło wspominał ten tytuł.