Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

IKa

 • Avatar
  IKa 11.02.2012 22:15
  Komentarz do recenzji "Nanaco Robin"
  Przykro mi, ale manga nie została wydana w języku polskim. Polecam sprowadzenie jej przez Amazon, lub zakup na e­‑bayu. A może w Empiku mają wydanie zagraniczne, które można przezeń kupić.
 • Avatar
  IKa 13.07.2011 11:03
  Re: Super
  Komentarz do recenzji "Grimms Manga"
  W takim razie sugeruję udanie się do najbliższej biblioteki i w dziale dziecięco­‑młodzieżowym wyszukanie dwutomowego wydania „Baśni braci Grimm” – zawierają w sumie 200 opowieści. Albo zakupienie… Bo niedługo one też znikną jako „nieprawomyślnie krwawe” :) (Wystarczy popatrzeć, co zrobiono z Andersenem).
 • Avatar
  IKa 5.07.2011 15:49
  Komentarz do recenzji "Mon-Star Attack"
  Wszystkie potrzebne informacje znajdują się tu: [link]
 • Avatar
  IKa 14.05.2011 18:41
  Re: Propozycja w sprawie kontrowersyjnej Kreski
  Komentarz do recenzji "Materia Dziwactwa"
  Twój komentarz został usunięty jako spam. Wklejanie tego samego po kilka razy nie jest zbyt dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli chce się być traktowanym poważnie.
 • Avatar
  IKa 9.03.2011 23:26
  Re: Małe fo pa
  Komentarz do recenzji "W.I.T.C.H."
  Usunięto offtop. Zdecydowanie nie na temat…

  IKa
 • Avatar
  IKa 3.03.2011 19:34
  Komentarz do recenzji "Fruits Basket"
  Mangę „Fruits Basket” można kupić np. w Empiku. [link]
  lub też w sklepach zagranicznych pokroju Amazon.com

  Uprzejmie przypominam też, że na portalu Tanuki obowiązuje zakaz pytania się oraz podawania odnośników do nielegalnych źródeł (np. skanlacji).
 • Avatar
  IKa 25.02.2010 15:24
  Komentarz do recenzji "Magiczni Wojownicy – Slayers"
  To znaczy, że w powieści między Zelem, a Amelią nic nie iskrzyło?
  Nie, nie zauważyłam, by cokolwiek iskrzyło, ale w tej chwili nie mam w ręku tomików i nie mogę sprawdzić.
 • Avatar
  IKa 7.06.2007 22:11
  Re: hej
  Komentarz do recenzji "Fullmetal Alchemist"
  daria napisał(a):
  Mam do Ciebie pytanie gdzie znalazłaś polską wersje mangi??
  Jak wyraźnie jest podane przy każdym tomiku, polskim wydawcą jest JPF, tak więc mangę można zakupić tam lub w praktycznie każdym sklepie z mangą.

 • Avatar
  IKa 19.05.2007 23:07
  Re: Recenzentce poszło na mózg.
  Komentarz do recenzji "Vampire Princess Miyu"
  A ja za przykrością zawiadamiam, że ten komentarz, jak i odpowiedzi na niego wkrótce zostaną usunięte jako nie dotyczące mangi, tylko jako wycieczki osobiste.

  Takie małe pytanie, czy jest jakiś odgórny nakaz, że WSZYSTKO ma się WSZYSTKIM podobać? Gombrowicz jak widzę w wydaniu czystym… Ja w każdym razie nie słyszałam o takim zaleceniu: „Chwalcie wszystko, piszcie pod publikę, bo was zjedzą”. Recenzent ma prawo wyrazić własne zdanie o danej produkcji czy mandze. Oczywiście, ktoś ma prawo się poczuć urażony, bo jemu akurat się ten tytuł podoba i odbiera go na innym poziomie. Ale czy to jest powód, żeby mieszać daną osobę z błotem? Zwłaszcza, że nie wie się NIC o wieku, wykształceniu, zainteresowaniach danej osoby, które pozwalają jej patrzeć na dany tytuł w ten, a nie inny sposób, może nawet bardziej obiektywnie od Prawdziwego Fana (tm). Jeszcze raz sie pytam, czy jest jakieś odgórne prawo nakazujące, że wszytko ma się podobać wszystkim?

  Jak widzę zaczyna się to samo co przy komentowaniu serii anime: najlepiej wpaść i skrytykować, bo tak najłatwiej. A może samemu się postarać i coś napisać? Przedstawić swój punkt widzenia lub powychwalać dany tytuł pod niebiosa? Jeśli recenzja będzie napisana poprawną polszczyzną, dobra pod względem stylistycznym i merytorycznym, oraz przejdzie przez sito redaktorskie to zostanie zamieszczona.

  Z mojej strony powiem, że naprawdę mi przykro, że osoba która napisała ten komentarz nie wykazała się odrobiną odwagi cywilnej i podpisała się prawdziwym nickiem, tylko ukryła się pod anonimowym. Rozczarowałaś mnie Słonko.

  IKa
 • Avatar
  IKa 19.01.2007 00:46
  Re: recenzja.
  Komentarz do recenzji "Seimaden"
  zosia napisał(a):
  Mam pytanie czy można zrobić recenzję do tej mangi?Ja zrobię t o z przyjemnością;)
  Witam

  Zawsze jesteśmy otwarci na nowych współpracowników i recenzje. Jeśli czujesz, że podołasz temu zadaniu, to zapraszamy do spróbowania swoich sił. W dziale „Współpraca” znaleźć możesz zasady pisania recenzji, polecamy także zapoznanie się z tymi, które mamy już w bazie. Przypominam, iż ważna jest też ocena techniczna wydanej w Polsce mangi.

  Jeśli Twoja recenzja będzie poprawna pod względem stylistycznym, merytorycznym i ortograficznym (oraz nie będzie zawierała spoilerów), po przejściu przez ręce redaktora może zostać umieszczona na stronie.

  Zapraszamy serdecznie :)
 • Avatar
  IKa 1.11.2006 23:20
  Re: Wish - anime?
  Komentarz do recenzji "Wish"
  Beryl napisał(a):
  Do tego jest anime? Słyszałam tylko o takim kilkuminutowym teledysku…

  Tak, to jest 6cio minutowy odcinek specjalny zamieszczony na DVDBOX­‑ie wydanym z okazji „urodzin” CLAMP. (recenzja [link]
 • Avatar
  IKa 4.09.2006 14:45
  Oh well....
  Komentarz do recenzji "Wish"
  Grisznak napisał(a):
  Przesłodzona ? Mało powiedziane…pomijam bizonizm tudzież yaoizm, bo można udawać że się tego nie widzi, ale…
  Mangi Clampa generalnie dzielą się na bardzo słodkie i przesłodzone aż do sensacji żołądkowych. Wish należy do tych ostatnich.

  Nie przecze, że Wish JEST słodki. Bo taki miał być – pomyśl, co za kontrast po X­‑1999 :>
  Natomiast co do yaoizmu… anioły i demony z definicji są bezpłciowe, a o ile pamiętam, w japońskiej wersji używają w stosunku do siebie zwrotów równoznacznych z „nijakim”. Imho Wish yaoi nie jest – jeśli zaś fanki CLAMPA, pairingów, bizonów i doszukiwania się we wszystkim yaoi widzą tam coś – droga wolna :) Dla mnie to jest milutka, krótka historyjka z wrednym zakończeniem, takim typowo „japońskim happy endem” > wszyscy żyją długo i szczęśliwie, ale… i m.in. dlatego mi się podoba;P