Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Akuma Bengoshi Kukabara

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Lory 16.03.2013 14:54
  Niby prosto, ale ciekawie
  Za Akuma Bengoshi Kukabara zabrałam się przypadkiem; z czystej ciekawości, może trochę z nudy. Opis oraz recenzja okazywały to dzieło w dobrym świetle, więc nie pozostało mi nic innego niż samemu przekonać się, czy to prawda. I nie zawiodłam się.
  Dzieciak, który po śmierci ma trafić do piekła i jego zmagania potwierdzenia swojej niewinności – nic zbytnio odkrywczego, chociaż jeśli dodać by to tego pewnego adwokata imieniem Kukabara oraz dziwne gadające stworzenie nazywane Bichula zaczyna robić się całkiem ciekawie.

  Jake (bo tak własnie nazywa się skazany na piekło nieszczęśnik) musi stanąć przed wyborem: zaufać nieznajomemu lub wylądować w piekle – decyzja jaką podejmie chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.
  A więc mamy dzieciaka, który nic nie pamięta i nie wie z jakiego powody ma zostać skazany na wieczne męki, demonicznego adwokata zbyt miłego jak na swoją naturę i zabawnego smoka, który raczej nie przypomina jednego z tych przerażających, ziejących ogniem potworów znanych z baśni i legend. Co z tego wyniknie? Sami się przekonacie.

  Oprawa graficzna również jest wielką zaletą Akuma Bengoshi Kukabara. Przyjemna kreska jaką narysowana została ta historia jest więcej niż ładna. Z cieniowaniem jest równie: czasami w ogóle go nie ma, jednak kiedy już jest prezentuje naprawdę wysoki poziom. Tła nie są mocną stroną tego dzieła: zazwyczaj są dość uproszczone, a niekiedy w ogóle ich nie ma. Nie przeszkadza to jednak czytanie – wręcz przeciwnie.

  Fabułą prowadzona jest prosto i bez wielkich przełomów, czy intryg, bo (spójrzmy prawdzie w oczy) na skomplikowane wątki zwyczajnie nie ma tu czasu. Cała historia mieści się na 48 stronach. Mange czyta się łatwo i przyjemnie, a długość jest również jednym z jej plusów. Grafika to prawdziwa uczta dla oka. Komediowy charakter całości sprawia, że czytanie jej staje się prawdziwą przyjemnością. Akuma Bengoshi Kukabara dobra jest nie tylko dla fanów shounenów, a czas poświęcony na przeczytanie jej na pewno nie okaże się straconym.


  Manga warta polecenia


  Jak dla mnie 7/10
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime