Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Wydawnictwo Waneko 2

Komentarze

Mahou Shoujo Oriko Magica

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  lasagna777 16.07.2015 00:46
  grafika
  Okropna kreska. Nie chodzi nawet o brak podobieństwa do oryginalnej mangi, tylko o zwykłe niedbalstwo. A to nastolatki wyglądają jak trzylatki (i nie jest to bonusowy SD, tylko normalna scena), a to głowa płaska albo gęba krzywa, ta sama osoba ma co chwilę inne rysy, do tego odziane w sz(m)atki made in Lumpex... Sceny walk niewyraźne, nie wiadomo kto kogo i czym zdzielił. Całość jest tak niestaranna, jakby rysownik był rówieśnikiem bohaterek…

  Miałam nadzieję, że historia skupi się wyłącznie na bohaterkach pobocznych (Kyouko, Mami) i tytułowej Oriko. Ale nie, trzeba było wepchnąć na siłę dwie osóbki, które niektórym fanom już zdążyły się opatrzyć… W głównej historii – Madoka Magica i Rebellion – mają one rozbudowane, dynamiczne charaktery, a ich relacja jest niejednoznaczna i ciągle dojrzewa. W Different Story są postaciami pobocznymi, ale ich wątek nie jest nachalny i nie razi sztucznością… A tu pojawiają się znienacka i są karykaturami samych siebie: różowa panna Piszczące Ciepłe Kluchy i mhroczna panna Tylko Tknij Moją Ukochaną.

  Powiedzmy, że oczekiwałam czegoś w rodzaju Different Story, czyli kawałka porządnej roboty. A tu cały czas miałam nieodparte wrażenie obcowania z twórczością pisaną (rysowaną) na kolanie, w wielkim pośpiechu. Szkoda, bo historia miała potencjał. Można po to sięgnąć, ale niekoniecznie… Tylko dla najwierniejszych fanów Madoki.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime