Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Bleach Short Story Edition

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Lory 13.04.2013 15:59
  Uczucia od Tite Kubo
  Z pierwowzorem Bleacha zapoznałam się dopiero po obejrzeniu serii telewizyjnej (jednak w trakcie czytania mangi) i szczerze mówiąc cieszę się, że obecny Wybielacz różni się (może nieznacznie) od Short Story Edition. Pierwsze 20 ston tego oneshot­‑u przypadło mi nawet do gustu, a na pewno rozbawiło kliknij: ukryte .
  Niestety potem Kubo prowadzi nas do uczuciowej i sentymentalnej Inoue Orihime, której po prostu nie trawię – jej słodycz i egzaltacja okazywana na każdym kroku wywołuje u mnie mdłości. I właśnie w tym momencie zdałam sobie sprawę jak niewiele brakowało, by właśnie tak wyglądał Bleach – chwała Tite Kubo za to, że zrezygnował z ckliwości, na rzecz pięknych walk, bo gdybym najpierw tknęła Short Story Edition to po dziś dzień unikałabym wszelkich tytułów z udziałem shinigami.

  Przykro mi, ale przez nadmiar Inoue mogę dać jedynie 6/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Orihime-chan 4.02.2013 17:00
  Całkiem przyjemna historia od Kubo Tite; naprawdę mi się podobała. Jest jednak za krótka, więc nie potrafię jej wystawić w liczbie oceny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Kitsu-nee 18.06.2012 17:03
  Całkiem Porządny Rozdział Pilotażowy
  Nie taki zły pierwowzór Bleach'a. Kanciasta kreska z pierwszych tomów, Ichigo, Rukia i Orihime, całkiem zabawne gagi. Parę fajnych pomysłów, szkoda, że niewykorzystanych w oryginalne – m.in. mini wersja Rukii kąpiąca się w kubku ciepłego mleka. Z drugiej strony, cieszę się, że autor nie zostawił Orihime takiej, jak w tym rozdziale –  kliknij: ukryte . Zwłaszcza, że to moja ulubiona bohaterka w tej mandze!
  Cała fabuła oneshot'a jest pierwowzorem historii dotyczącej Orihime i jej (zmarłego) brata, zawartej w jednym z pierwszych tomów późniejszej serii. Różnic jest sporo, przeczytanie tych kilkudziesięciu stron nie będzie stratą czasu (w przeciwieństwie do np. pilotażowego rozdziału Naruto). Jedynym minusem jest chyba projekt Hollow'ów – wyglądają tu jak jacyś zmutowani ludzie. Wersja z maskami podoba mi się o wiele bardziej ;)
  Polecam fanom Orihime – rozdział skupia się głównie na niej. Nie ukrywam, że zabieg ten bardzo mi się spodobał, przy niektórych scenach słodycz po prostu wylewała się na mnie z ekranu. Co się tyczy jej antyfanów – przeczytać mogą, chociaż jeśli Hime naprawdę ich tak irytuje, lektura może nie należeć do najprzyjemniejszych. Ja się nie zawiodłam, 7/10.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime