Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Magiczni Wojownicy – Slayers

Tom 4: Return
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-89505-04-5
Liczba stron: 120
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Fabuła tego tomu odpowiada fabule filmu Slayers: Return. W związku z tym nie zobaczymy tu Gourry'ego, Zelgadisa, czy Amelii. Zamiast nich pojawia się Naaga Serpent – jak sama mówi, największa rywalka Liny, a manga opowiada o ich wspólnej przygodzie, w którą przypadkowo się wplątały.

Jak powszechnie wiadomo, na świecie istnieją organizacje, których celem jest szerzenie Zła i Zniszczenia oraz Zdobywanie Władzy Nad Światem. Organizacja, o której tu mowa, nazywa się Zen i wkrótce, dzięki geniuszowi swojego przywódcy, będzie w stanie rządzić światem, korzystając z mocy starożytnego artefaktu, ukrytego przez elfy. Niestety, przyszły władca świata nie przewidział, iż mieszkańcom wioski, zmuszanym do pracy przy wykopywaniu tegoż artefaktu, zechcą pomóc Naaga Serpent i Lina Inverse.

Fabuła jest wybitnie komediowa. Od typowego, wzajemnego dogryzania sobie w wykonaniu bohaterek, przez Tych Złych (a szczególnie ich przywódcę, który jest parodią każdego Złego Bohatera Chcącego Zawładnąć Światem), aż po samo sprowadzenie zagłady na Ziemię (które jest wybitnie komiczne).

Tomik otwiera osiem kolorowych stron, na których przedstawiona jest osobna historyjka z Naagą i Liną w rolach głównych. Pozostałe strony zostały wydrukowane na białym, miłym w dotyku papierze i przedstawiają historię Galeva i jego dążeń do zdobycia władzy nad światem. Zamieszczone jest także coś, co w skrócie można streścić: „Trudna droga Galeva do zdobycia funduszy na założenie organizacji”. Jako dodatek znajdziemy wewnątrz mini plakat z Liną i Nagą – złożony i wydrukowany na kredowym papierze.

Jakość tłumaczenia nie odbiega od reszty serii – zachowane zostały oryginalne nazwy zaklęć z polskim i japońskim tłumaczeniem, a efekty dźwiękowe zostały przetłumaczone na język polski. Znalazłam jednak kilka literówek. Zastrzeżenie mam także do ceny – tomik Slayers: Return w porównaniu do pozostałych jest o wiele cieńszy, więc cena identyczna jak przy poprzednich tomach wydaje się trochę wygórowana.

Ten tom można polecić głównie fanom duetu Naaga i Lina, chociaż fani całej serii także chętnie do niego zajrzą.

IKa, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Legenda Ciemności 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Legenda Ciemności 2 J.P.Fantastica 8.2003
3 Legenda Ciemności 3 J.P.Fantastica 10.2003
4 Return J.P.Fantastica 12.2003
5 Miasto Duchów J.P.Fantastica 2.2004
6 Srebrna Bestia J.P.Fantastica 4.2004
7 Wszechbiblia J.P.Fantastica 6.2004
8 Król Miasta Duchów J.P.Fantastica 8.2004