Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Magiczni Wojownicy – Slayers

Tom 6: Srebrna Bestia
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89505-04-5
Liczba stron: 162
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Po pokonaniu Kopii Rezo nasi bohaterowie zażywają zasłużonego odpoczynku w gorących źródłach. Niestety chwile relaksu przerywa niespodziewane wtargnięcie olbrzymiego niedźwiedzia, ściganego przez dziwnego osobnika. Okazuje się, iż jest to… Philionel, ojciec Amelii, który z niewyjaśnionych przyczyn jest celem zabójców. Znając reputację Liny, postanawia wynająć ją i jej towarzyszy do ochrony. Jednak dokładnie w tym momencie pojawiają na scenie przedstawiciele rodu demonów, którzy składają Linie interesującą propozycję…

W tym tomie do grona bohaterów dołącza Tajemniczy Kapłan Xellos, który wcale nie jest taki miły i nieszkodliwy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pojawiają się także wysokiej rangi demony, które uchylają rąbka tajemnicy, kryjącej się za wydarzeniami, w które ostatnio zamieszana jest Lina. Dowiadujemy się, iż istnieje pewna księga, zawierająca wiedzę Władcy Smoków, której kopie nie powinny dostać się w niepowołane ręce – przede wszystkim demonów, a tym bardziej Liny i spółki. Należy także zwrócić uwagę na postacie drugoplanowe – większą rolę odegrają w późniejszych tomach.

Tomik liczy sobie sześć rozdziałów, z których cztery otwierają całostronicowe rysunki. Tak jak i wszystkie pozostałe, jest wydany na białym, przyjemnym w dotyku papierze. Otwierają go cztery strony wydrukowane na papierze kredowym: dwie kolorowe, zawierające mini­‑komiks i spis treści, oraz dwie czarno­‑białe, z otwarciem właściwej historii. Należy też wspomnieć o błędzie drukarskim, który znalazł się w tym wydaniu – na stronie 96 znajduje się wydruk ze strony 16. W kolejnym, siódmym tomie mangi, została dodana brakująca strona, którą można wyciąć i wkleić w odpowiednie miejsce. Taka dbałość o klienta bardzo chwali się Wydawnictwu.

Jakość tłumaczenia nie odbiega od całości – zachowane zostały oryginalne nazwy zaklęć z polskim i japońskim tłumaczeniem, a efekty dźwiękowe przetłumaczono na język polski. Natomiast co najmniej dziwne wydaje mi się przetłumaczenie słowa Claire Bible na „Apokalipsa Innego Świata”, które jest używane zamiennie z Wszechbiblią.

Tomik oceniam pozytywnie, dobra jakość wydania i rysunku powinna zadowolić każdego fana. Polecam.

IKa, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Legenda Ciemności 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Legenda Ciemności 2 J.P.Fantastica 8.2003
3 Legenda Ciemności 3 J.P.Fantastica 10.2003
4 Return J.P.Fantastica 12.2003
5 Miasto Duchów J.P.Fantastica 2.2004
6 Srebrna Bestia J.P.Fantastica 4.2004
7 Wszechbiblia J.P.Fantastica 6.2004
8 Król Miasta Duchów J.P.Fantastica 8.2004