Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Magiczni Wojownicy – Slayers

Tom 7: Wszechbiblia
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89505-04-5
Liczba stron: 180
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Fabuła kontynuuje wydarzenia z poprzedniego tomu. Po pokonaniu Magicznej Bestii Zanffara gromadka bohaterów zmierza do Królestwa Dills, do miasta Garia. Wkrótce po przybyciu do stolicy, Lina zostaje zaatakowana przez kolejne demony. Poza tym Xellos, który jak zwykle pojawia się znienacka, nie jest tym, kim się wydaje, a Lina swoimi dokonaniami wzbudza zainteresowanie samych Władców Demonów, którzy pragną ją wykorzystać do własnych celów.

W tomie siódmym wyjaśnia się kilka spraw, które były jedynie wspomniane w poprzednich częściach. Przed wszystkim: kim jest Xellos i dlaczego ma tak potężną moc, czym jest Wszechbilia i dlaczego od jakiegoś czasu podwładni Smoka Chaosu Gaava nastają na życie Liny. Mangę kończą dramatyczne wydarzenia, które znajdą rozwiązanie w ostatniej części.

Tomik ten liczy siedem rozdziałów, z których dwa otwierają całostronicowe rysunki. Tak jak i wszystkie pozostałe, został wydrukowany na białym, przyjemnym w dotyku papierze. Otwierają go cztery kolorowe strony, niestety tym razem z wyjątkowo gryzącymi kolorami.

Jakość tłumaczenia nie odbiega od pozostałych tomów – zachowane zostały oryginalne nazwy zaklęć z polskim i japońskim tłumaczeniem, a efekty dźwiękowe przetłumaczono na język polski. W dalszym ciągu pojawia się niefortunne tłumaczenie słowa Claire Bible jako „Apokalipsa Innego Świata”.

Tomik oceniam pozytywnie, mimo kilku pomniejszych potknięć, dobra jakość wydania i rysunku powinna zadowolić każdego fana. Polecam.

IKa, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Legenda Ciemności 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Legenda Ciemności 2 J.P.Fantastica 8.2003
3 Legenda Ciemności 3 J.P.Fantastica 10.2003
4 Return J.P.Fantastica 12.2003
5 Miasto Duchów J.P.Fantastica 2.2004
6 Srebrna Bestia J.P.Fantastica 4.2004
7 Wszechbiblia J.P.Fantastica 6.2004
8 Król Miasta Duchów J.P.Fantastica 8.2004