Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Waneko - Wydawnictwo komiksu japońskiego

Komentarze

Noragami

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Yuki69 2.10.2019 14:33
  Manga
  Na którym tomie kończy się anime
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Marta001 13.08.2019 15:02
  Opinia osoby siedzącej w tym biznesie od lat
  Wiecie, jak to jest – mam za sobą setki przeczytanych tytułów w najróżniejszych gatunkach i równie dużo odcinków anime. Kiedy jest się początkującym, wszystko wydaje się takie nowe, świeże, oryginalne. Z czasem kolorowe świecidełka tracą kolor i trzeba się bardzo wysilić, by coś na nowo zachwyciło. Tak, jak to zrobiło Noragami.

  Nie przysiadłam do anime zaraz po premierze, bo przecież to jakieś tam shounen (ileż ja już się zawiodłam na tym gatunku), z kolejnym bohaterem od zera do bohatera, z kolejną ludzką osobą przeminioną w coś niezwykłego, z kolejną wariacją na temat uratujmy świat!

  Ależ się zaskoczyłam!

  Kiedy w spokojne letnie wakacje (czytaj – tydzień temu) przysiadłam do anime, zrobiłam to już typowo z nudów i dlatego, że Noragami zdobył całkiem dobre opinie. Uznałam, że nic nie ryzykuję. Zawsze mogę wyłączyć po pięciu minutach, jak to miałam już w zwyczaju. Ale nie wyłączyłam. Zostałam na dłużej. obejrzałam pierwszy sezon w ciągu jednego wieczoru. Na drugi sezon poświęciłam tę samą nockę. Z wypiekami na twarzy oglądałam przygody postaci, przypominając sobie, czemu wciąż powracam do świata A&M i czemu wciąż z tego „nie wyrosłam”.

  Oczywiście w Noragamim też mamy motyw „od zera do bohatera”, ale to o wiele bardziej złożona materia. Yato niech się stać silny, on chce być pamiętany, ponieważ jeżeli nie będzie – zniknie. Nie powiem – to właśnie ten motyw sprawił, że moje serducho zabiło mocniej, a łezka zakręciła się w oku. Motyw ludzkiej osoby to kolejna rzecz, która tym razem przyspieszyła bicie mego serduszka. Hiyori jest jedną z najlepiej skonstruowanych postaci kobiecych (bardzo przypomina mi Winry z FMA) – pomocna, uczynna, niegłupia i nienaiwna. W dodatku szalenie kibicuję jej i Yato, a ten romans do prostych nie należy. Uratujmy świat? Pfff… Yato i spółka go nie ratują. Angażują się tylko wtedy, kiedy trzeba, dzięki czemu mangaczki ominęły najbardziej wyświechtany motyw. Tutaj w grę wchodzi coś o wiele trudniejszego do przedstawienia, przez co manga naprawdę może wciągnąć.

  Według mnie manga tylko trochę różni się z wersją animowaną. Wiadomo, że nigdy nie będzie idealnie, ale anime spełnia swoją funkcję bycia wizytówką. Dlatego też później zawsze będzie chciało dowiedzieć, co się wydarzy później.

  Polecam z całego serca i czekam na kolejne tomiki!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  spec1209 30.09.2018 10:09
  Informacja
  Świetna manga przeczytałem jej tomy po kilkadziesiąt razy i zawsze będę do nich wracał.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Nina 14.02.2017 13:51
  Bardzo fajna manga dużo różnorodnych postaci ciekawa fabuła lekka i przyjemnie się czyta super
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Darkling 30.05.2016 18:24
  Jest okej. Dobry shonen, momentami trochę przesadzony i głupawy, ale przyjemny w odbiorze. Nie rozumiem jego popularności, ilości fanów tego tytułu. Dla mnie solidna przygodówka, czyta się bez zgrzytów, fabuła jest prosta i ciekawa. Postacie prezentują różnobarwne charaktery, a kreska jest przejrzysta i estetyczna. Jednak to nie żadne hiper­‑wybitne dzieło, a niezła manga. I oczywiście, bo to w końcu shonen, z nieco drażniącym fanserwisem w postaci Bishamon.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  11xx 6.02.2016 00:04
  Ach Noragami ! :-)
  To jest już dzieło kultowe. Jeden z moich ulubionych tytułów. Sam pomysł na bezdomne bóstwo w dresie i dziewczynę doświadczającą zjawiska OBE(podróże poza ciałem) genialny sam w sobie. No i oczywiście piękny,wesoły,zabawny Yato tak mnie pozytywnie rozśmiesza. Chyba już mój ulubiony bohater z krainy mang i anime. cyt.Yato „Bogowie nie srają!” ha ha!! uwielbiam tego gościa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  ireth-m 12.09.2014 23:33
  Generalnie ograniczam się do czytania recenzji i komentarzy na tymże portalu, to jednak poczułam się wywołana do tablicy XP

  Mianowicie – zaczęłam od anime, które skradło me serce od pierwszego odcinka. Cudowny główny bohater, NORMALNA żeńska bohaterka, mnóstwo przesympatycznych drugoplanowych postaci. Super! I potem dosiadłam się do mangi i mimo dość długich chapterów, pochłonęłam ją niemal od razu w całości. Fani wersji animowanej, w tej chwili powinni brać się na mangę, by docenić całość potencjału tej serii. Podczas seansu na pewno duża część widzów miała wrażenie, że tego i tamtego jest za mało. Że niewiele zostało wyjaśnione. Też tak miałam. Niemniej mangowy pierwowzór przyniósł wszystkie odpowiedzi, bardzo przy tym zaskakując. Przysięgam – czytałam z wypiekami na twarzy, naprawdę nie wiedząc co się dalej wydarzy. Aha! A ponieważ jestem (zbyt) wrażliwą osobą, niektóre chaptery sprawiały, że łza zakręciła się w oku – zarówno ze smutku jak i autentycznego wzruszenia.
  Nie znam się na sprawach technicznych prawdę powiedziawszy, więc moje oko laika zarejestrowało, iż manga jest ładnie narysowana, a niektóre strony oglądałam wręcz po kilka razy ^^

  I Yato <3 Yato zyskał moją sympatię w anime, a w mandze już skradł serce XD
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Lenneth 12.09.2014 20:38
  Słodcy bogowie!
  Wiem, że nadużywanie wielkich liter, znaków interpunkcyjnych, emotikon itp. jest dziecinne, bez sensu i że za jakiś czas będę tego bardzo żałować, ale po prostu muszę:

  KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM TĘ MANGĘ!!!

  I jeszcze: YATO!!! <3

  *tu wstawcie dodatkowo jakieś piski i przypadkowe klepanie w klawiaturę*

  Do napisania dłuższego, merytorycznego komentarza zbieram się od wielu tygodni, ale póki co nie potrafię przyhamować emocji, a RAWy rozdziału czterdziestego szóstego, w którym odsłonięty został kolejny element układanki z przeszłości głównego bohatera, po prostu rozłożyły mnie na łopatki. Merytoryczny komentarz musi poczekać, tymczasem bolało mnie, że ta świetna, ślicznie narysowana manga z wyrazistymi, wiarygodnymi postaciami nie doczekała się jeszcze na Tanuki ani śladu odzewu ze strony fanów.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime