Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Kagen no Tsuki

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  megusiia 2.04.2016 16:55
  Przecudowna
  Nie dość, że kocham autorkę Paradise Kiss to ta historia jest cudowna :) Tajemnica, nierozwikłane sprawy, duch przeszłości – boska 3 tomowa historia :)

  Polecam każdemu! Nawet się popłakałam w pewnym momencie ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Pazuzu 9.05.2014 19:58
  To po prostu piękna manga. Ciepła, pozostawiająca nadzieję i na pewno ciekawa. Może trochę przewidywalna, choć to wrażenie mogę mieć dla tego, że sama pracuję nad podobnym pomysłem, ale wcale nie banalna. Do tego wielki plus za postacie małoletnich detektywów – jestem uczulona na wszelkie dzieciaki w mangach, a ta czwórka w ogóle mnie nie zirytowała. Więcej polubiłam ich i im kibicowałam, a to bardzo u mnie rzadkie. Sumując – naprawdę polecam i z wielką satysfakcją daję 8/10. Bo Kagen no Tsuki naprawdę na to zasługuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  YukoNyaa 30.09.2013 21:29
  Piękne, wzruszające, niezwykłe.
  Ta manga ma w sobie to „coś”. Bohaterzy tej mangi byli bardzo charakterystyczni, podobali mi się, a w szczególności Sae :) Fabuła jest emm… takaa…. inna. Wątpię, aby było jakieś anime lub jakaś manga na podobny temat, ale nie wiem. Po prostu manga mi się spodobało, ale czasem mi się trochę dłużyła, może to nie do końca jednak takie 'moje klimaty'.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  Yukari 2.07.2013 21:13
  Spodoba się osobom,które lubią Nane
  Ostatnio na polskim rynku ciągle pojawiają się shouneny lub shoujki,które nic nowego nie wnoszą i powielają te samy schematy co inne mangi,które wyszły w naszym kraju.Dlaczego u mnie waneko ma dużego,plusa za wydanie Kagen no Tsuki,które wyróżnia w swoim gatunku.
  W pierwszych 2 tomach są literówki,a w 3 z tego co pamiętam nie było żadnych błędów.Tłumaczenie jest dobre.Naturalnie nie jak w 2 tomie daisy.Przeciętych kadrów też nie ma(przynajmniej nie zauważyłam).Najwyżej mogę po marudzić,że format mógł być większy(jak przy większości mang u nas wydanych;)

  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 4
  ajaj 5.01.2013 20:26
  ile/
  Ile jest tomów tej mangi?
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Makabra 8.01.2012 03:33
  Manga Kagen no Tsuki
  Przed chwilą skończyłam czytać i kompletnie mnie zatkało z zachwytu. Historia jest piękna, relacje między bohaterami silne i szczere, jestem kompletnie zauroczona. Uwielbiam Ai Yazawę! Nigdy nie czytałam lepszej mangi, zawsze pozostanie moją ulubioną. Strasznie mnie wzruszyła i była tak przeraźliwie smutna w moim odczuciu, że aż piękna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Ir3th 26.12.2011 22:01
  Mam takie pytanko, wie ktoś może czy owa manga wyszła w wersji polskiej? Jak tak, to ma ktoś namiary gdzie ją można dostać? :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Nakago 27.11.2011 02:34
  Drobne (?) potknięcia w recenzji
  Mangi nie znam (sprawia wrażenie ciekawej, może kiedyś po nią sięgnę), recenzję natomiast przeczytałam z przyjemnością i zainteresowaniem. A piszę głównie dlatego, że pojawiły się w recenzji dwa zdania, w których autorka chyba się trochę zakręciła. Chodzi mi o „Autorka umiejętnie porusza się między rzeczywistością a jawą [...]" oraz o "[...] trudno odróżnić, co jest jawą, a co rzeczywistością.” Jawa i rzeczywistość to w zasadzie to samo, raczej nie powinno się ich zestawiać w ten sposób.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Lain 1.08.2010 22:04
  Dobre
  Postacie i relacje między bohaterami to zdecydowanie najsilniejsza strona tej mangi, zresztą jak chyba każdej mangi Ai Yazawy. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że tajemnica mogłaby być trochę bardziej skomplikowana, autorka nawet nie próbuje podrzucać fałszywych tropów, żeby zwieść czytelnika na manowce, przez co pewne rzeczy można łatwo odgadnąć zanim dojdą do tego bohaterowie, ale poza tą usterką jest to porządne shoujo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  racjona 27.04.2010 08:46
  Piękna i wzruszająca historia
  Szkoda, że użarło mój wczorajszy komentarz ... trudno się mówi i napisze się tylko tyle :P
  Bardzo ciekawa i spójna historia, fantastyczna kreska pani Yazawy, sporo zaskakujących rozwiązań i wzruszających momentów.
  Manga w zasadzie na jedno posiedzenie – czyta się bardzo przyjemnie. Polecam gorąco.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  kuki:) 25.04.2008 00:30
  Tak:)
  Właśnie skończyłam czytać mangę, a sam fakt, że przeczytałam ją duszkiem zapominając o otaczającym mnie świecie, świadczy o tym, że historia w niej opowiedziana nie tylko jest niezwykła i wzruszająca, ale także magiczna. Polecam ją wszystkim bez wyjątku – ja się w niej zwyczajnie zakochałam. W moim rankingu Kagen no Tsuki zajmuje od tej chwili dość wysokie miejsce. Gorąco polecam!:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Miya 28.03.2008 16:21
  Niezwykłe...
  ...i zaiste magiczne. W odróżnieniu od innych znanych mi mang Yazawy – opowieści o życiu – tu mamy opowieść… Nie tylko o życiu :> Autorka świetnie balansuje między jawą a snem i buduje atmosferę tajemnicy. Jednak dla mnie najmocniejszym punktem są naprawdę sympatyczne dzieciaki, które starają się ową tajemnicę rozwiązać. Bez nich już byłoby chyba tylko sennie ;)

  Ciekawostka: Kagen no Tsuki doczekało się wersji filmowej, w dodatku z pewnym Bardzo Znanym Muzykiem w roli Adama *dziki chichot* Tylko niestety, o ile dobrze pamiętam, zredukowano tam ilość dzieciaków o połowę T_T
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime