Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Boku no Hatsukoi o Kimi ni Sasagu

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Marta001 4.06.2013 20:36
  Piękna historia
  Boku no to piękna historia o miłości – nie tej przesłodzonej, lecz tej prawdziwej, w której para dba o siebie nawzajem i nie zwracając uwagi na swoje uczucia – po prostu chcą dla drugiego jak najlepiej. Miłość trudno, często przepłakana. Sama nad nią płakałam. Nie jest tu przesadny tragizm, lecz jest wyważony – podobnie z komizmem. Po prostu wspaniała historia :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  strepsus 28.04.2013 23:13
  świetna manga pełna wrażliwości i czułości między dwoma głównymi bohaterami, ładna kreska polecam
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Atre 22.08.2012 18:53
  I give my first love to you
  Zgadzam się w 100% z poprzedniczką. Naprawdę dobra manga. Wchłonęłam w 3 dni. Uczucie między dwojgiem bohaterów zostało przedstawione bardzo przekonująco. Szkoda tylko, że zakończenie jest niejednoznaczne, ale pozwolę sobie wierzyć że jest pozytywne =)
  POLECAM TĄ MANGĘ.

  Może to dobrze że nie wyprodukowali anime – płakałabym jak bóbr niemal przy każdym odcinku…

  Oglądałam kiedyś japoński serial w podobnym klimacie: „One Litre of Tears”. Oczywiście filmy i seriale japońskie cechują się ogromnym uproszczeniem i nie oddają tego na co pozwala manga. Tak czy owak historia sprawiła że płakałam przez całą noc (tym razem chora jest dziewczyna, aha, historia na faktach!) następnego dnia miałam zapuchnięte całe oczy (które wyglądały jak wąskie szparki).
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Kanaria. 28.07.2012 17:09
  I give my first love to you.
  Zastanawia mnie dlaczego nie ma tu żadnych komentarzy.Manga jest na prawdę bardzo ciekawa,przyjemnie się ją czyta.
  Kotomi Aoki stworzyła na prawdę piękną historię o miłości dwojga młodych ludzi,przed którymi jeszcze wiele trudnych wyborów.
  Historia Mayu i Takumy,wydawała mi się bardzo realistyczna.Uczucie pomiędzy nimi rozwijało się przez całą mangę,ale czytelnik nie miał wątpliwości,że łączy ich prawdziwa miłość.Początkowo było to typowe dziecięce zauroczenie,ale mogliśmy zobaczyć jak przerodziło się w coś wspaniałego.Manga obejmuje praktycznie cały okres dorastania bohaterów,dzięki czemu zobaczyć możemy jak rozwijało się uczucie Mayu i Takumy w ciągu tych wszystkich lat.Wyglądało to na prawdę wiarygodnie.Ich zachowanie czasem bardzo dziecinne i bądź co bądź irytujące,było adekwatne do ich wieku,dorastanie wcale nie jest takie łatwe.Momentami zachowanie głównej dwójki przyprawiało mnie o nerwicę. kliknij: ukryte 
  Początkowa postawa Takumy również wkurzała,ale w pewnym stopniu możemy się z nim utożsamić.Przez większą część mangi zachowywał się jak jakiś dzieciak.Nie chciał unieszczęśliwiać Mayu,a tak na prawdę robił to na każdym krok.Tak źle,i tak nie dobrze.Były jednak wątki,które niestety nie zostały rozwinięte.Chociażby  kliknij: ukryte 
  Bohaterowie byli całkiem fajni.Tak,momentami wkurzający,zwłaszcza wiecznie płacząca Mayu,ale tak na prawdę to miła i silna dziewczyna,którą można polubić.
  Każdy z bohaterów (Kou czy Ritsu) również byli bardzo sympatyczni.
  Odnośnie Kou,myślę,że  kliknij: ukryte 
  Muszę przyznać,że autorka potrafi wprowadzić czytelnika w osłupienie.  kliknij: ukryte 
  Kreska? Była jednocześnie śliczna i odpychająca.Bo twarze wyglądały naprawdę dobrze,szczególnie jeśli chodzi o Mayu czy Yuki,ale z sylwetkami było gorzej.Ciężko było również odróżnić od siebie męskich bohaterów.Wyjątkiem był ufarbowany na blond Takuma czy Ritsu w okularach.Pozostali często byli przeze mnie myleni.
  I odnośnie zakończenia,myślę,że  kliknij: ukryte 
  Scena  kliknij: ukryte  była przepiękna i płakałam jak bóbr.Słowa,które  kliknij: ukryte 
  Reasumując,manga jest na prawdę bardzo dobra.Momentami się dłuży,ale historia jest ciepła i przejmująca.Miłość to wspaniałe uczucie,które daje siłę i nadzieję.
  Myślę,że  kliknij: ukryte 

  Oceniłam mangę na 9.
  Naprawdę cieszę się,że na nią trafiłam.Nie żałuję.

  ~ Kanaria.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime