Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Manga

Okładka

Oceny

Ocena recenzenta

brak

Ocena redakcji

10/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 9,67

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 35
Średnia: 8,14
σ=1,02

Wylosuj ponownieTop 10

Hana no Mori no Majo-san

Rodzaj: Komiks (Japonia) (oneshot)
Wydanie oryginalne: 2008
Tytuły alternatywne:
  • The Witch of the Flower Forest
  • 花の森の魔女さん
Postaci: Dzieci; Czas: Współczesność; Inne: Realizm

Dodaj do: Wykop Wykop.pl
Ogryzek dodany przez: lileo_dark

Opis

  • Wyjątkowo urokliwy oneshot, który pokazuje najprostszą w świecie rzecz – nie należy nigdy sądzić po pozorach. Opowiastka krótka i treściwa, a przy tym bardzo naturalna – dzieci są dziećmi, a starsza pani archetypem nie wiedźmy, ale wzorowej babci, niestety pozbawionej wnuków. Wiedzie spokojny żywot zielarki. Nie może mówić, najpewniej nie słyszy, więc nie jest w stanie nawiązywać kontaktów z ludźmi ani odpierać zarzutów, jakoby była straszliwą wiedźmą, ale z dziećmi łatwo znajduje wspólny język.Poza tym chyba dobrze czuje się w samotności, za towarzyszów mając jedynie koty. Dodatkowym walorem Witch of the Flower Forest jest bardzo ładna i szczegółowa kreska, która oddaje wiele bez pomocy słów.

    Lubię oneshoty, zawsze można znaleźć między nimi tego typu perełkę. Napisałabym recenzję, ale obawiam się, że niewiele ponad to, co już napisałam, mogłoby się w niej znaleźć… Więc gorąco zachęcam tym opisem. Warto.

    Yumi - 5 kwietnia 2012
  • Dwoje dzieci odwiedza samotną kobietę mieszkającą w lesie. Są przekonane, że jest wiedźmą znającą magię i trzymającą tysiąc kocich zwłok. Ale czy słusznie?

    lileo_dark - 1 lutego 2011

Technikalia

Rodzaj
Wydawca (oryginalny): Enterbrain
Autor: Sui Kasai