Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Axis Powers Hetalia

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Alexice 14.04.2018 14:49
  Czy wiadomo coś w sprawie polskiego tłumaczenia Hetalia World Stars? Czy w ogóle będzie polskie tlumaczenie?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  Rulu 15.01.2017 12:47
  Czy to prawda, że w polskim wydaniu płeć Kugelmugel została zmieniona? Bo coś tak słyszałam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  keriwi1 25.09.2015 10:11
  Warto zaznaczyć że manga Axis Power jest już zakończona (6tomów) a obecnie autor pracuje nad sequelem który nosi tytuł „Hetalia – World Stars” [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 3
  Videlec 1.04.2013 21:29
  Ostatni rozdział zawiera chyba pierwszą udaną poważniejszą historię w Axis Powers Hetalii, pokazującą spotkanie zwykłego Francuza z jednym z bohaterów komiksu – Francją. To pewna nowość, zważywszy na to, że poza kolejnymi personifikacjami pojawiały się dotąd głównie postacie historyczne i przypadkowi statyści.


  Mogłabym polemizować. Przecież w tomie 4 było spotkanie Francisa z Lisą, która była bądź co bądź normalną turystką. Tylko Francis stwierdził, że  kliknij: ukryte  W każdym razie, jak postać historyczna się nie zachowywała…
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Gnosis. 31.01.2013 11:44
  Me oczy spływają krwią, gdy widzę kreskę w tomiku. Pierwsze parę stron jest git, ale im dalej w las, tym gorzej. Być może takie było celowe założenie mangaka (chodzi o te krzywe, wychodzące z kadru linie albo bardzo niedbale pokolorowane ciuchy), ale mi osobiście to bardzo przeszkadzało. To wyglądało jak bazgroły studenta znudzonego na wykładzie. Już moja uzdolniona plastycznie koleżanka porządniej rysuje! Czy mi się zdaje, czy to w ogóle nie jest tusz, ale… ołówek? Pod koniec tomiku 1 widać metamorfozę i jako tako to wygląda, ale nie zmienia to faktu, że cały tomik jest bardzo niestaranny. Ręce postaci to rozpacz.

  Wielki plus za Polskę, chociaż wystąpił tylko raz. Już go polubiłam. Ogólnie siłą Hetalii są właśnie postacie, bardzo różnorodne i zabawne. Za to wydanie polskie ssie. Bardzo często widać scalone, niewyraźne obrazki. 2­‑3 razy trafiły się też literówki (przykład: opis Anglii chibi).

  Mimo to polecam, chociaż ciężko mi się to czytało. Ocenę zawyżają Włochy i Niemcy, jakoś mam do nich szczególny sentyment. Uroczą tworzą parę…

  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 4
  abc 18.01.2013 09:29
  „I choć faktycznie wśród bohaterów pojawia się jeden biseksualista (zgadliście – chodzi o Francję)" Bum bum bum. Francja ma potwierdzoną orientację? Chyba nie. Za to Szwecja jest gejem. Pozdro.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  mariga 21.01.2012 08:14
  Zacne dosyć
  Pamiętam, jak pierwszy raz zetknęłam się z Hetalią. Na poczatku nic nie zrozumiałam z tych żartów (których było dla mnie za dużo), potem jednak przyzwyczaiłam się i nie powiem, nieco mnie wciągneło. Szczególnie spodobało mi się przedstawienie Polski (co jak co, jest dosyć absurdalne xD), Włoch, Francji i Angli.
  Myśle jednak, że gdyby autor zrobił tę mangę „na poważnie” mielibyśmy niezły tytuł…
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  LOTR 12.01.2012 19:12
  Nie wie ktoś może, gdzie w Bydgoszczy można to kupić? A za ile to w ogóle jest?
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  someone 3.12.2011 15:22
  na mikolajki
  Dobry bedzie pierwszy tom na mikolajki? Nie za drogi aby?
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  buzzybuzz 4.08.2010 15:10
  ciekawe zjawisko
  Kiedyś tam, dawno dawno temu, zetknęłam się z tym tytułem co wspominam bardzo pozytywnie (chociaż prawie zabiło mnie natężenie absurdalnego humoru). Chwilowo zarzuciłam lekturę, co nie oznacza że porzuciłam i oczywiście pojęcia nie miałam że w Polsce coś się ukazało x__o' Ale czekanie na polskich wydawców to raczej nie w moim stylu. Wracając do APH, interesujące rzeczy dzieją się w fandomach – mam tu na myśli szczególnie działania różnego typu grup spod znaku „historical Hetalia”. Polecam zainteresować się tematem.

  Słów kilka o Polsce.
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Miyomi 3.02.2010 17:38
  Tak… Cena jest zdecydowanie zbyt duża… Ale pomijając to, naprawdę nieźle się przy tym uśmiałam ^^ ( kliknij: ukryte , albo  kliknij: ukryte ). Niestety, Studio JG nie ustrzegło się od błędów (np. Pomieszanie Estonii i Łotwy).
  Od razu odpowiem też na komentarz Calissy: Anglia powiedział, że  kliknij: ukryte , ponieważ właśnie oboje byli facetami. Przecież nie powiedziałby do Francji­‑faceta:  kliknij: ukryte , bo wyszłoby na to, że bądź co bądź, Francja jest kobietą.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  hakman4 16.12.2009 14:22
  Tom 1
  Któregoś dnia będąc w księgarni zapoznałem się z nowym wydaniem mangi Heltali tom 1.Każdy kto ogląda przygody uosobień krajów tego świata z chęcią przeczytają.Może się wydawać ,że jest w tym wydaniu wszystko o zostało ekranizowane,ale można być w błędzie.Są tam tez przygody które nie dane było zobaczyć widzowi anime.
  Oczywiście wszystko okraszone dobrym humorem i historia.Nie których aspektów z historii nie których krajów nie uczą na lekcjach historii.
  Co może być okrutne dla fan`a tego tytułu tylko cena.Zainteresowany ceną przekręciłem książkę i mnie zatkało.Dobre ale czy nie za drogie?
  Za to polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  Calissa 12.12.2009 17:58
  Szczerze mówiąc po tak długim czasie czekania na tomik spodziewałam się czegoś bardzo dobrze dopracowanego (jak i nie czegoś bliskiego ideałowi), dlatego po zakupieniu tomiku dość się zawiodłam. Wiele, zbyt wiele, literówek, kilka błędów ortograficznych… A najgorsze już były błędy w stylu  kliknij: ukryte  Albo też wpadka z tym, jak  kliknij: ukryte  Przy tym pomieszanie Estonii z Łotwą to pestka.
  Najbardziej brakowało mi  kliknij: ukryte , choć to jeszcze można przeboleć.
  Edycja tekstów wygląda na bardzo leniwą, choć podczas czytania w sumie nie zwróciłam na to uwagi.
  Po bliższym przyjrzeniu się tłumaczeniu stwierdziłam, że wszystko wygląda tak, jakby tekst był tłumaczony nie z japońskiego oryginału, a z angielskich fanowskich tłumaczeń.
  W sumie przyglądając się niektórym fanowskim tłumaczeniom (i nie chodzi mi tu tylko o hetalię, ale także i o inne mangi), mam wrażenie, że fani wydaliby to lepiej.
  Tak więc podsumowując jest średnio, a nie tego fani czekali po tak długim czekaniu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  KS45 12.12.2009 17:21
  Tom1
  No to ogólnie po pierwszym tomie manga zapowiada się super. Jest moim zdaniem lepsza od anime bo w anime jest tak wszystko szybko i nieraz nie wszystko przeczytam xD a manga jest super humor fajny i w ogóle wszystko super. I dzięki temu nawet historia jest zabawna ^^
  [spoiler]
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime