Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

NANA

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  xx 2.04.2023 20:47
  Wydawało się że to Prima Aprilis – ale jednak nie! Manga wyjdzie w Polsce dzięki Kotori :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Klemens 4.11.2016 23:46
  Dobrze – czy ktoś jest w stanie potwierdzić to, że NANA zostanie dokończona? Niby w Internecie jest zdjęcie wywiadu Yazawy Ai, w którym to powiedziała ([link] ), ale średnio wierzę w reddita, więc – czy jest tu ktoś, kto jest w stanie na podstawie tego tekstu jednoznacznie mi udowodnić, że to prawda?
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  teke teke xd 1.06.2015 18:22
  Świetna manga
  Jedna z najlepszych mang które czytałam do tej pory,po prostu super ♥
  Odpowiedz
 • Głe 5.02.2015 01:18:14 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  ewulusik 24.03.2014 10:34
  Uwielbiam tą mangę i anime też:> Chcę więcej!!!
  Już trzeci raz przeczytałam mangę i bardzo lubię do niej wracać:> Tylko dlaczego skończyło się w takim momencie+_+ Tyle nie wyjaśnionych spraw… kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Wayra 12.08.2013 11:09
  Najlepsza! Najwspanialsza! Jedna z ulubionych!
  Jedyne co mogę w jakikolwiek sposób zarzucić autorce to fakt, że nie dokończyła swojego dzieła! Zaczęłam od anime, ale powodowana ciekawością i wiedzą, że zostało nakręconych tylko 42 odcinki, a manga przedstawia ich więcej, po odnalezieniu owej, zabrałam się do czytania i nie mogłam się oderwać! Ta manga jest boska! Taka realistyczna i życiowa… Nie to, że nie lubię opowieści typu Czarodziejka z Księżyca, ale czasem po nadmiarze magic­‑girls ma się ochotę odetchnąć nad czymś bardziej przyziemnym. „Nana” spełniła moje oczekiwania w 100% i jestem nią absolutnie zachwycona. Postaci nie da się nie lubić, a każdą stronę czyta się z coraz większym napięciem. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony tej serii. Jestem w niej po prostu zakochana po uszy :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ali99 2.07.2012 16:41
  Zaraz po obejrzeniu anime zabrałam się za mangę z czystej ciekawości. Nie spodziewałam się aż takich emocji i to był mój błąd, zważywszy na to, czego można po autorce oczekiwać. Jedyne co uznaję za wadę, to fakt, że seria została wstrzymana.
  Pierwszy raz żywię tak silną nienawiść do narysowanej postaci – Takumi tego dokonał.
  Niesamowity realizm tej mangi rzuca na kolana.
  Coś niesamowitego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 4
  Kanaria. 21.05.2012 18:10
  "Ren nigdy nie przestaje grać"
  Ja tak samo jak koleżanka na dole,zaczęłam czytać by dowiedzieć się co dalej.
  I co dalej?
   kliknij: ukryte 

  Manga jest po prostu niesamowita,i tak zgadzam się,trochę przesadzili z tymi kolejnymi traumami,ale co z tego? I tak mi się podoba.
  Dlaczego urwali akurat w takim momencie?

  A co do zdania zawartego w tytule – myślałam,że chodzi o  kliknij: ukryte 

  Po tym co się stało  kliknij: ukryte  pokochałam tą mangę bezgranicznie.
  Będę cierpliwie czekać pani Yazawo.

  10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  cathbanned 13.01.2012 20:50
  Pierwsza połowa i odrobinę dalej
  Pierwsza manga, którą przeczytałam, po raz pierwszy stykając się z czytaniem z prawej do lewej strony. Wzięłam się za nią po zakończeniu oglądania anime czując niedosyt i chcąc poznać dalsze losy bohaterów. Z jednej strony żałuję, bo ile początek (pokazany w anime) w miarę trzyma poziom to dalej robi się już tylko gorzej. Wielu bohaterów, których lubiłam stoczyło się prawie na samo dno w moim prywatnym rankingu. Na przykład taka Nana, która swego czasu była moją ulubioną postacią, to w miarę czytania mangi znalazła się nad trzecim miejscu od końca (na ostatnim ma swoje miejsce niezwykle denerwująca mnie Hachi, a przedostatnie należy do Takumiego, bo nawet jeśli czarne charaktery zwykle należą do moich ulubionych, to Takumi po prostu mnie irytuje). Straciłam sympatię to wielu postaci i przeczytałam o wydarzeniach, których wydarzenia nie chciałam ( kliknij: ukryte ). Wszystkie wątki miłosne pogmatwały się na tyle, że w pewnym momencie nie da się tego czytać i wieje nudą. I to poważną, a potem  kliknij: ukryte . Postać, którą lubiłam do momentu, kiedy ponownie zszedł się z Naną. Teraz uważam, że był jedną z najrozsądniejszych osób w tej mandze i chyba jedyną stałą w uczuciach. Może właśnie dlatego musiał odejść. Mimo, że kilkanaście ostatnich chapterów to porażka, beznadzieja i „Moda na sukces” jak się patrzy, to wciąż mam nadzieje, że autorka wróci i mangę dokończy. Nie po to owe ostatnie chaptery przebolewałam, żeby teraz utknąć w martwym punkcie.
  Teraz pozostaje pytanie – dlaczego dałam tej mandze ocenę 10? Chyba za pierwszą połowę i odrobinę dalej, który był ciekawy. No ale tak już jest jak się przedłuża mangę na siłę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Meliana89 8.01.2012 01:57
  Jestem w szoku że nie ma tu żadnych komentarzy
  na temat tej wspaniałej mangi! Jedna z najlepszych jakie czytałam… duzo lepsza niz anime..jest dowodem na to że mozna realny świat przedstawić w sposób niezwykle interesujący. POLECAM!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Kima-chan 29.11.2011 13:20
  Jedna z najlepszych mang, jakie do tej pory czytałam.
  To chyba wszystko, co jestem w stanie napisać. Mam nadzieję, że Yazawa poczuje chęci i siłę, żeby dokończyć NANĘ…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime