Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Another

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  MangaAnimeNatalia 3.08.2016 21:02
  Moja ukochana manga . Bardzo polubiłam Mei a kreska jest śliczna . Dreszczyk jest , może to nie jest mocny horror ale jak dla mnie jest to bardzo dobra manga :) 4,5/5
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  11xx 19.01.2016 10:42
  Rozczarowana
  To miał być horror tak? miało być strasznie,miałam się bać a nie stało się kompletnie nic,nie odebrałam tego jako grozę,ani trochę. Manga mnie wręcz znudziła,ziewałam ze znudzenia.Po dwóch tomach nie czuję zainteresowania na kolejne dwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Endriu_jpf 5.09.2013 10:11
  Trzecia ce
  Odnośnie recenzji pierwszego tomu i „trzeciej ce”, cytuję Pawła:
  Ponieważ ogólnie wyznaję zasadę, że zapisy skrótowe i liczbowe w tekście czyta się gorzej niż ich odpowiedniki słowne. Można napisać, że nagroda za czyjąś głowę wynosi 90 000 000 berry, ale uważam, że płynniej przeczyta się zapis „dziewięćdziesiąt milionów berry”. Do tego dochodzi kwestia odmiany – niby wiadomo, że „Misaki z 3C” czyta się "...z trzeciej ce”, ale moim zdaniem lepiej, żeby było to odmienione.
  Żeby nie było – taki zapis nie jest moim wymysłem:
  [link]
  A to tylko wyniki dla frazy „trzecia ce” w mianowniku. Gdyby dodać odmianę wszystkich możliwych literek i cyferek występujących w nazwach klas, otrzymalibyśmy całkiem sporą liczbę trafień.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  IndridCold 26.08.2013 15:35
  Po pierwszym tomie
  Bardzo ładne wydanie od JPF:) Aż 6 pierwszych stron w kolorze i format A5 – tu byłem zaskoczony. Takiej dużej nie miałem jeszcze w rękach :O Aha i najważniejsze: o wiele lepiej wyglądające postaci; te w anime miały jakieś za duże głowy. Ogólnie lepsza w odbiorze niż anime. 9/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  zakuro5 13.08.2013 10:28
  Hej, ktoś wie czy ten pierwszy tom został już wydany, a jeśli tak, to gdzie go mogę kupić (w krakowie)? Próbowałam sprawdzić na stronie JPF, ale szczerze mówiąc trochę ciężko mi się tam połapać ^^" Niby jest że pierwszy tomik i ponoć data premiery już minęła, ale znowu ani empik, ani matras (czyli dwa miejsca, w których zaopatruję się w mangi…) tego nie mają. Byłabym wdzięczna za info
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  harpagon 27.07.2013 22:21
  Mogliby wydać, jedna z ciekawszych pozycji wśród nowych tytułów. faktycznie manga o wiele dojrzalsza od anime… które też było dobre.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Grisznak 23.02.2013 12:15
  JPF najprawdopodobniej wyda Another w Polsce w tym roku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  eureka 11.04.2012 17:22
  CZY JEST WYDANIE POLSKIE...???
  PYTAM, ALE DOMYŚLAM SIĘ, ŻE ODPOWIEDŹ BRZMI „NIE”....

  CZY JEST WYDANIE POLSKIE…???
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Mikels 22.03.2012 14:13
  Dużo lepsze niż anime.
  Manga podoba mi się o wiele bardziej niż anime (novel nie czytałem). Kreska jest dużo lepsza, taka bardziej 'dojrzała', lepiej pasuje mi do horroru. Ba, klimat w mandze wydaje mi się bardziej mroczny, o wiele łatwiej mogłem się wczuć w sytuację.
  Postacie zachowują się bardziej logicznie niż w anime, gdzie głupie zachowania to norma.
  W mandze więcej miejsca poświęcono postaciom i rozwojowi fabuły, przez co można lepiej zrozumieć całą sytuację. W anime okrojona do granic możliwości jest szczególnie Akazawa. Nie pokazują jej zachować w domu (jak przeżywa to co się dzieje), nie ma świetnej sceny w jej domu z bratem, i prawdopodobnie nie będzie genialnej sceny w kuchni (z Misaki i Akazawą).
  Ocena dla mangi 9/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Solteck 1.03.2012 19:15
  temat
  Drastycznie się różni od anime… Inne twarze, postacie :D Można przeczytać *tę samą* historię na nowo :P
  Jak w Higurashi :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime