Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Klan Poe

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  xx 6.04.2021 13:22
  Sequel
  J.P.F. niedługo wyda u nas sequele.

  Szczerze mówiąc, niezbyt mnie to cieszy – nie lubię kontynuacji tworzonych po latach (zwłaszcza zamkniętych historii), a obecna kreska Moto Hagio mnie nie zachwyca. Zamiast tego wolałabym któreś z jej starszych dzieł, jak Mesh albo Thomas no Shinzou.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Pikachu ^^ 10.08.2014 23:00
  Pytanie
  Od ilu lat jest ta manga? :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  buzzybuzz 1.08.2013 22:16
  WOW
  Jakieś…eeee… sto lat temu skompletowanie Poe no Ichizoku to była dla mnie mordęga, ale jakoś się było udało. A tu nagle taka niespodzianka… i nagle ja, zbieracz starzyzny dorabiam się ślicznego polskiego wydania! Do dziś w to nie wierzę. I do dziś jestem pod wielkim wrażeniem decyzji wydawnictwa. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli… o ile tak można nazwać moje osłupienie okraszone głośnym kłapnięciem szczęki o podłogę :D Nie pogardzę kolejnymi seriami spod znaku Y24G, może kiedyś… kto wie? jak widać zdarza się, że marzenia się spełniają :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Yukari 28.06.2013 14:13
  Trochę o fabule i o polskim wydaniu
  Po dobrych recenzjach umieszczonych na różnych blogach o tej mandze,postanowiłam ją kupić i się przekonać czy jest tak naprawdę dobra.
  Na początku trochę odpychała kreska,ale jak wydawnictwo pokazywało przykładowe str.,to podczas czytania spodobała mi się i widać,że autorka staranie ją narysowała oraz kreska pasuje do klimatu mangi.
  Fabuła skupia się na losach głównych bohaterów,którzy są wampanellami.W mandze rozdziały są niechronologiczne,ale w ogóle to nie przeszkadza,a wręcz nadaję to pewien klimat w madzie oraz pokazuje,że autorka dobrze przemyślała fabułę,która jest spójna.A także pokazuje,że dla wampanelli czas nie odgrywa żadnej roli.
  W końcu są nieśmiertelnymi istotami,które same nie wiedzą skąd się wzięły na tej ziemi i czy ich egzystencja na tej ziemi ma jakilkolwiek sens.
  Gdy JPF ogłosiło wydanie Klanu poe ludzie mówili,że jest to shonen­‑ai,co jest kłamstwem .To,że głównymi bohaterami są chłopcy (na początku jest to o rodzeństwie Edgara i jego młodszej siostry Marybell) nie znaczy od razu,że jest historia o homo.
  Co do wydania polskiego wydania nie podoba mi się zbiorcze wydanie.Upchali 5 tomów w 2.Jest to strasznie niewygodnie trzymanie takiej cegły podczas czytania.Na plus jest duży format oraz solidne jej wydanie,które nam się nie rozpadnie podczas czytania.Na początku i pod koniec tomu są kolorowe str.(zwłaszcza te miasto pomalowane na czerwono przypadła mi do gustu:).O mało nie zapomniałam napisać o czcionce,którą wybrało JPF.Dużo osób narzekało,że jest nieczytelna.Tutaj się zgodzie,ale nie sprawiała mi problemów oraz pasuje do mangi.JPF specjalnie wybrało ozdobną czcionkę,ale mogli się bardziej postarać i poszukać ozdobnych oraz bardziej czytelnych czcionek.
  Polecam dla osób,które są miłośniczkami mang shojo,jest to nawet dla nich pozycja obowiązkowa,ponieważ na twórczości tej autorki opierają się mangi shoujo.Niestety z marnym skutkiem :/
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime