Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

W stronę lasu świetlików

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Serene 16.06.2020 19:45
  Na tle anime wypada słabo
  Kurczę. Trochę jestem zawiedziona, bo tytułowa historia wypadła słabo w porównaniu ze swoją ekranizacją. Anime mnie niezwykle wzruszyło, wylądowało w ulubionych i wiem, że nieraz jeszcze po nie sięgnę. Po mangę za to raczej nie. Historia przedstawiona w mandze jest bardzo krótka i szybko się kończy, zanim emocje bohaterów do nas trafią. Słabiej są przekazane po prostu. Same losy bohaterów i pomysł są oczywiście piękne, ale anime ciekawiej i głębiej je obrazuje. Bardziej podobała mi się też kreska w anime.

  Dodatek do historii tytułowej niewiele wnosi, równie dobrze mogłoby go nie być. I strasznie w nim irytuje czcionka, którą zapisane są słowa demonów. Trudno się rozczytać.

  Mamy też dwie inne, poboczne historie. „Odrobina ciepła” nie jest zbytnio oryginalna, mamy tutaj schemat przyjaciółki z dzieciństwa i w sumie nie za bardzo się coś dzieje.

  Za to trzecia historia, „Nie zobaczysz gwiazd” mnie całkiem urzekła i polecam ją przeczytać. Ona poziomem wyraźnie odbiega od pozostałych. :)


  Kurczę, chciałabym dać więcej, ale nie mogę. 6/10 :(
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  MangaAnimeNatalia 17.09.2016 17:06
  Bardzo dobra manga ;)
  Demon i człowiek , przyjaciółka i przyjaciel , dziewczyna odcięta od świata i playboy . Co z tego wyszło ? Niezwykłe 3 bardzo przyjemne historie towarzyszące przyjemnej dla oka kresce .
  Jedna z moich ulubionych jednotomówek waneko :)
  Daję 10 / 10 choć szkoda że pierwsza historia jest taka krótka ;)

  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Rulu 3.09.2016 16:29
  Genialne !
  Wspaniała manga, którą bardzo polecam ^^. Najbardziej podobała mi się tytułowa opowieść. Szkoda, że reszta nie była też na takim poziomie ;-; (ale nie była zła :) ). Przy pierwszej się popłakałam xcc. Gdyby całość była taka cudowna dałabym 10/10, tak jest 9/10 :).
  Odpowiedz
 • Mitaro 28.02.2013 19:08:35 - komentarz usunięto
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime