Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu

Tom 2
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-80015-57-9
Liczba stron: 160
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

W drugim tomiku Yakuzy w fartuszku perfekcyjna gosposia, niegdyś znana jako Nieśmiertelny Tatsu, opuszcza swoje wysprzątane mieszkanie, by integrować się z szeroko pojętym społeczeństwem. Tym razem epizodyczne przygody Tatsu zabiorą nas do klubu fitness, na pchli targ, do salonu samochodowego, a także na spotkanie klubu siatkarskiego gospodyń domowych. Zapnijcie pasy, bo czeka nas emocjonująca jazda próbna.

Ta zmiana miejsca akcji wpływa nieco na dowcipy, które skupiają się głównie na Tatsu odstającym od powszechnie przyjętych norm. Nie jest to złe samo w sobie, chociaż przyznaję, że przez pierwszą połowę tomiku brakowało mi nieco Tatsu jako gosposi domowej w swoim naturalnym środowisku. Druga połowa, a zwłaszcza ostatni rozdział, opowiadający o wizycie teściów, pomogły w tym zakresie, ale jednak skończyłam lekturę tomiku z lekkim uczuciem braku równowagi. Dowcipy nadal bawią, ale mam nadzieję, że przyszłe tomiki będą nieco bardziej zrównoważone pod tym względem.

Jest to jednak drobny mankament na tle wszystkich innych zalet. Rysunki są nadal pełne detali i charakteru, a postacie świetnie spełniają się w swoich komediowych rolach. W tym tomiku ujął mnie zwłaszcza były yakuza Torajiro, „Tygrys o żelaznych pięściach”, obecnie prowadzący budkę z naleśnikami, który nie zamierza rezygnować ze swojej rywalizacji z Tatsu.

Tak jak jego poprzednik, drugi tomik trzyma poziom, jeśli chodzi o jakość wydania. Tłumaczenie nadal świetnie oddaje gangsterskie odzywki Tatsu, a jakość druku nie pozostawia nic do życzenia. Tatsu byłyby dumny z tak starannej roboty. Pod obwolutą znajduje się bonus nawiązujący do rozdziału o klubie siatkarskim – polecam podejrzeć go po zakończeniu lektury tomiku.

Tren, 16 maja 2020
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 10.2019
2 Tom 2 Studio JG 3.2020
3 Tom 3 Studio JG 7.2020
4 Tom 4 Studio JG 12.2020
5 Tom 5 Studio JG 6.2021
6 Tom 6 Studio JG 8.2022
7 Tom 7 Studio JG 5.2023