Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

W.I.T.C.H.

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  @leksy12 20.04.2012 12:30
  Gdzie można to dostać???
  Tak na prawdę tego nie czytałem, ale zacząłem czytać orginał. Mangi nigdzie nie można dostać, więc nie mogę jej przeczytać. Nie jest też dostępna na żadnej stronie internetowej na której można przeczytać mangi. Jeśli wiecie gdzie można to dostać to napiszcie. Komiks oceniam na 8, a mangę ocenie po przeczytaniu.
  Odpowiedz
 • VampireKnightRima 14.06.2011 16:37:37 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  yuki-chan 5.04.2011 19:43
  Witch
  pamiętam czarodziejki witch jako bajkę albo luźny komiks do poczytania.Nigdy bym się nie spodziewała,że powstanie manga o 5 znanych czarownicach!!To yło dla mnie wielkie zaskoczenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  Grisznak 9.03.2011 14:28
  Gruba przesada
  Zachęcony ochami i achami oraz ocenami rzuciłem okiem na mangę. Zwątpiłem. WITCH to przeciętne, sprawie zrobione magical girls, nie mając jednak niczego, co by stawiało je ponad przeciętność. Sztampowa historyjka, będąca takim bardziej różowym i mniej poważnym odpowiednikiem Sailor Moon z obowiązkowym zestawem sałatkowym bohaterek, króciutka, wyraźnie niedopowiedziana historia, sprawna ale daleka od jakichkolwiek osiągnięć artystycznych, kreska. Rozumiem, może autorka recenzji nigdy nie miała wcześniej do czynienia z gatunkiem magical girls i manga ta była dla niej objawieniem, ale bez przesady, ani to przełomowe, ani odkrywcze, ani nawet ponadprzeciętne. Już się boję recenzji mangowego „Zmierzchu” pisanej przez jakąś nastoletnią fankę Patisona i Belki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 9
  Chudi X 8.03.2011 20:19
  Recenzja
  Rozumiem, można być wielkim fanem W.I.T.C.H., sam nawet czytałem komiks do momentu pojawienia się Orube, bo im dalej to szło, to szmira była z tego coraz większa. Rozumiem również, że można podkolorować ulubione anime czy mangę podczas czytania recenzji, ale liczy się też w miarę obiektywne spojrzenie na recenzowany tytuł. Niestety, tego zabrakło w recenzji. Dla odmiany jest cały zalew fangirlstwa i subiektywizmu.

  Czytałem kilka rozdziałów mangi i muszę się zgodzić z tym, że jest ona dobra i duża lepsze niż w komiksie, jednak tak wspaniała to ona nie jest, aby wystawiać jej 10 na 10 jest lekką przesadą. Podobnie jest ze stroną fabularną. Cała otoczka klimatu tajemnic jest miłym dodatkiem, co z pewnością wyróżnia ją od innych anime z Magical Girlsami, lecz poza tym jest to kolejny przykład najwyżej dobrej serii o takiej tematyce.

  Czy aby na pewno Heatherfield jest włoskim miastem? Nazwa brzmi dość angielsko, a w pierwszym rozdziale mangi nie pada zdanie o konkretnej lokalizacji miejscowości. W zwykłym komiksie chyba też, nie pamiętam już. Natomiast w internecie przypisuje mu się położenie gdzieś w Ameryce. Z resztą, nie jest to dziwne, Halloween we Włoszech? Mało tradycyjne dla tego państwa.

  Dla informacji recenzentki, autorka mangi nie zapomniała o niej, w Japonii po prostu seria się nie sprzedawała i zaprzestali dalszej publikacji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Donia 15.10.2010 22:49
  Chciałabym ją zrecenzować
  Proszę, mogę zrecenzować tą mangę.Pleeeeeeeeeeeeeeeese.
  Odpowiedz
 • Donia 27.08.2010 10:30:30 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Altramertes 6.06.2010 22:51
  Małe fo pa
  Szczerze mówiąc nie spodziewałem się ujrzeć tutaj tego tytułu. Co więcej dziwi mnie fakt, iż redakcja go zaakceptowała. Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi to ta konkretna pozycja jest autorstwa Elisabetty Gnoneo która jest Włoszką. Nie sprawdzono więc autorki – to pierwszy błąd. Drugi, raczej poważniejszy jest taki, że Haruko Iida tylko ilustrowała historię, nie była jej kreatorką. Moje pytanie brzmi: jakie są kryteria do uznania czegoś za mangę, a czego nie? Czy wystarczy, że w powstawaniu tytułu, w ten czy inny sposób, brał udział Japończyk\Japonka? I nie jestem tu bynajmniej złośliwy, po prostu zależy mi na ustaleniu jakichś jasnych zasad.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime