Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Vagabond

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  DavidOk410 27.02.2020 08:04
  Vagabond
  Ta manga już całkiem wyszła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  hakman4 7.08.2013 22:29
  O rany...
  To chyba jedna z najlepszych mang wydanych na polskiej ziemi jakie przytaczałem! Takie odniosłem wrażenie po przeczytaniu tych 9 tomów jakie pozostały po wydawnictwie Mandragora. Smutnym dla mnie faktem jest,że tak świetne tytuły są wstrzymane. W tym wypadku dla mnie zrozumiałym. W przeciwieństwie do Egmontu to już nie! Aby porzucać kilka tytułów z powodu rzekomych strat finansowych na wydawaniu mang dla mnie jest śmieszne. Byłem ciekaw zakupu tego tytułu zagranicy jednak ceny (około 70 zł za tom) na takich serisach jak yatta.pl lub ebay sprawiły u mnie skwaszoną minę i przypomina się wtedy wyrwany cytat z rozmowy pewnego właściciela wydawnictwa o zakupywaniu mang a nie czytaniu skanów aby uszanować pracę autora mangi. =.=
  Powracając. Estetyka wydania tomu jest dla mnie świetna. Okładka, wolumin były śliczne, a rodzaj papieru (chyba kredowy) użyty do kolorowych stron była dla mnie najlepszą opcją i bardziej wg mnie pokrywa się z resztą tomu. Co do kreski to nie mam zastrzeżeń. Ciekawa i przejrzysta , bez zbędnych detali i dupereli jakie potrafią być w innych mangach. Po za tym scenariusz świetnie zrobiony i wstawiony po kadrach tak,że czyta się miło i lekko. To ma duże znaczenie dla tytułu.
  Fabuła jest świetna, przestawiająca bohatera o „dzikim” usposobieniu pragnącego bycia wielkim wojownikiem.
  Nie ukrywam,że czytanie dzieła na podstawie opowieści o Miyamoto Musashim było interesujące. Z racji też tej,że będąc fanem „Usagiego Yojimbo”,którego fabuła po części opiera się też ta tych samych opowiadaniach była bardziej dla mnie ciekawsza.
  Jako zwolennik opowieści o wojownikach z dawnych dziejów ,pełnych walk często drastycznych i treści erotycznych w nich zawartych uznam ten tytuł za wyśmienity.
  Stawiam 9/10 dla tego tytułu uznając go za ulubiony. Na pewno będę kontynuował czytając w internecie :P.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Cien 22.10.2012 21:53
  Czy seria jest wciaz kontynuowana czy zatrzyamala sie na 28 tomie? (przynajmniej tyle jest wydanych do tej pory wg angieslkiej wikipedii)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Sabikku 7.11.2009 21:46
  Vagabond
  Jedna z najciekawszych mang jakie czytałem. Wspaniale rozrysowane sceny walki, realistyczne postacie, wciągająca fabuła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M R
  odpowiedzi: 1
  marhewa 18.06.2009 15:17
  uwaga do recenzenta
  mam mala uwage do recenzenta: jesli przyjales konwencje pisania nazwisk w kolejnosci „imie, nazwisko” to w recenzji powinno byc „takezou shinmen” zamiast „shinmen takezou” – pewnie wyniklo to z nieuwagi ale jest mylace…

  a co do samej recenzji to nic dodac nic ujac :D zdecydowanie daje tej mandze 10 / 10 a kresce dalabym 20 / 10 – sceny walki sa narysowane tak niesamowicie ze czasami potrafilam sie wpatrywac przez kilka minut w jeden panel ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Shizuka 14.06.2009 11:41
  Raczej nie gustuję w mangach, w których sceny walk ciągną się przez kilka tomów, ale kreska naprawdę mnie urzekła – zdecydowanie zasługuje na 10 punktów. Szczególnie podoba mi się nawiązywaniedo tradycyjnej sztuki japońskiej w kolorowych stronach. Nie mogłam uwierzyć, że autorem Vagabonda jest ta sama osoba, która stworzyła „Slam Dunk”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Samara 17.03.2009 16:24
  Fajne ^^
  Przypadkiem trafiłam na tą mange na kiermaszach na Helu kupiłam 6 tomów 6 nie było więc kupiłam bez 6 – który i tak udało mi sie doczytać w empiku a reszte na necie i muszę powiedzieć ze momentami sieczka ale ogółem fajne ^^ Zabawne i poważne kiedy trzeba ^^ Jakbym miała dać ocenke to byłoby to mocne 7/10 ^^
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime