Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Kangoku Gakuen

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Naija1 21.08.2019 11:08
  Cóż to była za przygoda
  Wreszcie, po pięciu latach, doczekałam się końca. Muszę przyznać, że jest to jedna z ciekawszych historii, jakie miałam okazję czytać. Pomijając już mistrzowską kreskę i umiejętność sprytnego kadrowania, jest to niesamowita manga. Poziom absurdu i humoru często wykracza poza skalę, a przy tym rozterki bohaterów bywają niekiedy bardzo dramatyczne. Same relacje między bohaterami były bardzo interesujące (najbardziej między Haną a Kiyoshim). Muszę przyznać, że nie znam drugiej takiej mangi. Przez te 5 lat nie raz potrafiła mnie zaskoczyć. Po prostu wow.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 14
  Raikami 19.04.2018 16:45
  No i koniec
  Generalnie historia zawarta w mandze jest świetna a jej realizacja jeszcze lepsza. Wszystko za sprawą genialnej oprawy wizualnej, szczegółowości, charakterystycznej kreski oraz co najlepsze – kreatywnemu wykorzystywaniu różnych perspektyw. To właśnie one często dodawały pikantnego smaku i wyraźnego akcentu humorystycznego. Jeśli mam coś do zarzucenia, to tylko zakończenie. Być może zbyt wiele oczekiwałem od tego tytułu i ślepo zbudowałem sobie wizję czegoś czym ta opowieść od początku nie miała być. W końcu już na starcie koncept był jasny. Komedia z duża dozą pikanterii. Niemniej autorka zrobiła nadzieję na coś głębszego, więc idąc za ciosem w głębi duszy wierzyłem, że relacja pomiędzy Kiyoshim a Haną faktycznie nabierze ciekawych rumieńców. Trochę traktuję to jako zmarnowany potencjał. Wciąż z całości dało się wyciągnąć coś jeszcze poza ordynarnym humorem. Ciesze się, że chociaż wątek Andre został rozwinięty i domknięty. Brakuje mi tego w przypadku reszty, ale cóż. Być może kiedyś autorka postanowi stworzyć kontynuację? Wątpię, ale szczerze ucieszyłbym się. Czuję się zawiedziony zakończeniem. Oczywiście ostatni plot twist na ostatniej stronie był przewidywalny, ale i tak potrafił rozbawić. Chociaż tyle, na osłodę szklanki żalu i goryczy.

  Mimo wszystko manga jest świetna. Bardzo polecam. Daję mocne 9/10. Dobrze się bawiłem przy niej mimo wielu słów „ale”. Myślę, że każdy kto liczy na jakąś ciekawą, komediową serię powinien zainteresować się Kangoku Gauken.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Alt_TruIsta 6.04.2018 13:46
  Epilog się ukazał, więc manga Prison School już oficjalnie zakończona. Akira Hiramoto wznowi teraz swoją pracę nad:Me and the Devil Blues.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Klemens 27.12.2017 15:10
  Jestem za głupi na to „zakończenie”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Alt_TruIsta 9.12.2017 10:04
  Ptaszki ćwierkają, że podobno zbliża się koniec mangi. Ma wyjść jeszcze jeden rozdział(ewentualnie dwa), który wszystko zakończy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Raikami 4.05.2016 21:24
  Płaczę ze śmiechu
  Już dawno nie widziałem tak dobrze zaaranżowanej mangi, w której humor nieraz ma drugie dno lub tak absurdalne sytuacje, że człowiek z wrażenia najpierw wstaje od mangi, potem idzie pooddychać świeżym powietrzem, by na końcu wybuchnąć panicznym śmiechem.

  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Naija1 6.10.2014 14:09
  Cudowny humor!
  Jestem dopiero na trzecim tomie, ale już uwielbiam tą mangę. Jest tu wszystko -oryginalna fabuła, ciekawi bohaterowie, fanserwis i humor. Chociaż wa pierwsze brzmią trochę mało poważnie przy tak absurdalnej mandze. Co do fanserwisu -w przypadku jednej postaci jest go obrzydliwie dużo. Niektórych to może zniechęcić, a innych wręcz odwrotnie. Ja nie wyobrażam sobie tego tytułu bez zbliżeń na majtki wiceprzewodniczącej :) Jest to wręcz karykaturalne. I tu wkraczamy w największy plus mangi -humor. No jak babcię kocham, jeszcze nigdy nie śmiałam się na cały głos przy czytaniu komiksu. Autor jest mistrzem w pogrywaniu sobie z czytelnikiem (i z bohaterami także). W tomie drugim było tyle śmiesznych sytuacji, że już się boję co mnie czeka w kolejnych.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime