Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

The Breaker

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  silvict 22.03.2015 09:21
  Odnośnie recenzji tomu trzeciego.

  Czepianie się, że korekta zastosowała zapis „Aleksa” przy odmianie imienia „Alex” jest bez sensu. Uznane są dwa sposoby odmiany: z zachowaniem „x” i z zamianą na „ks” w przypadkach innych niż mianownik, bez potrzeby zmieniania w mianowniku „x” na „ks”, jak sugeruje recenzent.
  Bodaj od 5 lat już ta zasada działa. Jakoś Firefox nie ma z tym problemu, że jego nazwa w innych przypadkach niż mianownik jest pisana przez „ks”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ruka 17.09.2013 23:48
  Manga bardzo mi się podobala. Jak zaczęłam czytac to potem ciężko bylo się oderwac.
  Trochę nie zgadzam sie z recenzją bo jednak Shi Yoon tak naprawdę nie mial okazji poazac tej swojej sily. Walczyl niewiele a i tak potem ktoś mu pomagał.
  Mimo niektorych wad to jednak jest to naprawdę dobra pozycja z bardzo dobrą kreską ktora strasznie mi się podobała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Big Daddy 28.02.2013 22:14
  Teukros co do recenzji wydania rodzimego zgadam się w 100%. Obwolutę natomiast miałem normalnie zgiętą jak się należy. I mogę dodać iż nie żałuję zakupienia prenumeraty na 3 tomy :) jak pozostałe tomy utrzymają taki sam poziom to i na kolejne tomy prenumerata zostanie zamówiona ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  Pl
  odpowiedzi: 1
  pluszek 23.02.2013 23:25
  Pisownia imion
  Rozumiem, że recenzja oparta jest na polskim wydaniu. Stąd moje pytanie: czy rzeczywiście w wydaniu Yumegari imię głównego bohatera jest zapisywane „Yi‑Shi Woon”? Z tego co się orientuję, powinno to być chyba zapisywane Yi Shi­‑Woon, gdzie Yi to nazwisko, a Shi­‑Woon imię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 4
  MoonCrusher 14.02.2013 11:58
  Nie zgadzam się z recenzentką
  Nie podoba mi się ta recenzja, pomijając już fakt, że mam całkiem odmienną opinię o mandze, odnoszę wrażenie ze osoba recenzująca czytała tą mangę dawno, albo pobieżnie bo pisze straszne bzdury.

  Po pierwsze Shion –
  Bohater ma dobre serce, a po przemianie zyskuje nadzwyczaj silną, wręcz nieugiętą wolę i od tej pory, gdy tylko nadarzy się okazja, staje do walki.
   – Że co? Coś ty czytała?! kliknij: ukryte 

  to postać, która zachłysnęła się własną potęgą i niezbyt często używa rozumu
   – eee, chciałbym zostawić to bez komentarza, ale… cóż Shion do bystrzaków nie należy (no ale został wrzucony w środek zupełnie obcego świata, którego zasad wciąż nie zna, co troszkę usprawiedliwia go w niektórych sytuacjach), ale podaj mi jeden moment w którym zachłystuje się własną potęgą. Pewnie wtedy gdy
  martwi się, że nie docenił własnej mocy i mógł kogoś skrzywdzić, albo w tedy, gdy próbuje unikać walki (co robi często, w przeciwieństwie co napisała recenzentka), albo wtedy gdy wciąż powtarza że jest zbyt słaby i chciałby stać się silniejszy aby nie wadzić mistrzowi i chronić mu bliskich. Taa, normalnie odbija mu z tej potęgi.


  Czy ta nagła zmiana przekonuje? Nie za bardzo, bo wprawdzie czytając inne koreańskie komiksy, często można się na nią natknąć, ale przejście od zera do bohatera, szczególnie w sferze mentalnej, jest tutaj stanowczo zbyt szybkie.
   – tutaj jest to raczej kwestia subiektywna, ale zmiana w mentalności wcale nie wydała mi się szybka, szczególnie patrząc na inne mangi i manhwy. Shion był bardzo samotny wiec chwycił się Chan Chun Woo niczym tonący brzytwy, uwierzył, że mistrzowi naprawdę na nim zależy ( kliknij: ukryte ). Dla osoby zdesperowanej to raczej naturalne zachowanie. A nawet gdy zaczął już praktykować sztuki walki, wciąż czuł strach przed Chan Cho. Trochę zajęło mu uwierzenie w siebie, bo pierwszy przebłysk woli walki pokazał  kliknij: ukryte 

  Co do jego mistrza –
  Nie brak mu jednak rozsądku, w przeciwieństwie do ucznia głowę wykorzystuje również do myślenia i nie walczy, jeśli nie musi.
  Czekaj, czekaj, czy ty nie mówisz aby o tej samej postaci która  kliknij: ukryte 

  Chan Chun Woo jest postacią dużo dojrzalszą, znającą swoje możliwości, dlatego też nie dąży do tego, by nieustannie je sprawdzać. Pod przykrywą lekkoducha kryje dużą dozę odpowiedzialności i lojalności, szczególnie wobec najbliższych.
  Smok dziewięciu stylów to człowiek ogarnięty osobistą wendetą, który zrobi wszystko aby dopiąć swego.  kliknij: ukryte 

  Przyznam, że manhwa operuje na znanych schematach i kliszach, ale robi to bardzo umiejętnie i zdarzało się że bywałem wielokrotnie pozytywnie zaskoczony.

  Co do New Wave – nie zgadzam się, że fabuła jest zdegrengoladowana (mam nadzieję, że takie słowo istnieje), jeśli wczytać się w szczegóły i ma się pewne pojecie o koreańskiej kulturze, jest bardzo spójna i dopracowana, o konkretne sytuacje wiążą się z ciągiem przyczynowo­‑skutkowym (dlatego warto właśnie czytać kontynuacje, wyjaśnia niektóre zachowania postaci).

  Ogólnie mam wrażenie, że czytaliśmy dwa różne dzieła. The Breaker jest bardzo popularny i uważam, że nie bez powodu. Dla mnie jest świeżym powiewem w shoenach, gdzie fabuła nie opiera się tylko na kolejnych walkach i przeciwnikach do pokonania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Gringo 13.10.2012 16:04
  Brejker w Polsce :)
  Tak, tak i jeszcze raz tak :) Brejker zostanie wydany w Polsce przez Yumegari :) Kocham tę manhwę i na pewno ją kupię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  III 29.09.2011 19:44
  Tak
  Świetna manhwa, polecam każdemu. Wartka akcja, ciekawy świat, wyjątkowo barwne postaci, cudowna kreska(te dziewczynyyy! One są po prostu piękne) i bardzo zaawansowane walki. Polecam.
  Odpowiedz
 • johnnyq 19.09.2011 20:57:04 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Drzuma 16.06.2011 15:26
  Rety...
  Albo może raczej „wow”... Przeczytałam z zapartym tchem jeszcze przed obiadkiem o.o Nya… mocne… serio mocne… aż mi słów brakuje… Normalnie nie lubię tego typy mang oraz nadmiernej przemocy, ale… choinka, to było mocne! :3
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  tyr 22.05.2011 13:52
  Jedna z najlepszych mang z jaką miałam do czynienia ! Kreska jest świetna, postacie są ciekawe a akcji i humoru jest od groma i ciut. Polecam polecam polecam !!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  dark whisper 4.04.2011 15:41
  naprawdę dobra
  pełna akcji i dobrego humoru, ładna, klimatyczna kreska i świetni bohateowie- szkoda, że mnie nie uczył w liceum ktoś taki jak Chun Woo :x
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odyseja2011 11.02.2011 13:15
  Polecam!!
  Świetna manga, szybko się czyta, mnóstwo akcji, ciekawi bohaterowie. Polecam każdemu kto lubi mangi o sztukach walki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Saczers 7.09.2010 21:33
  Super manhwa. Bardzo mi się podoba :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime