Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Rewolucja według Ludwika

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Gabixx 28.01.2021 20:31
  REWOLUCJA WG LUDWIKA
  Osobiście, moim zdaniem jest to jedna z najlepszych mang jakie w życiu czytałam. Ciekawa fabuła, do tego wiedza autorki na temat baśni braci Grimm i ich interpretacje, są po prostu cudowne. Moimi faworytami i tak są Kopciuszek i Roszpunka. Szkoda tylko, że manga nie ma wersji anime, bo chętnie bym obejrzała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  badziewie 23.06.2017 14:22
  Osobiście uważam ten tytuł za jeden z lepszych jakie czytałam w ostatnich latach. Sympatyczni bohaterowie, ciekawa fabuła, fajne poczucie humoru, dobre tłumaczenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Grisznak 13.05.2014 12:01
  z przyjemnością przypomniałem sobie ten tytuł – pierwszy raz czytałem go kupę lat temu, zachęcony bodajże recenzją w Kawaii i pamiętam, że w tamtych czasach był to dla mnie spory szok – manga z bishonenem w roli głównej, która jest zdatna do czytania i na dodatek tak heteroseksualna. Bałem się trochę ponownego kontaktu z tym tytułem, bo bywa, że konfrontacja z ulubionymi tytułami sprzed lat bywa bolesna.

  Tu na szczęście tak nie było – kapitalny humor, skądinąd bardzo dobrze oddany przez tłumacza, wciąż bawi, a żonglerka groteską, makabrą i parodią sprawdza się nadal wyśmienicie. Do tego kreska Kaori Yuki, którą lubię, bo mimo (a może właśnie – dzięki) swoich gotyckich naleciałości nie popada w clampowską manierę przeładowania.

  Generalnie, 2014 jeśli chodzi o mangi, będzie chyba moim ulubionym rocznikiem w ciągu ostatnich i pewnie najbliższych lat. A Ludwik będzie jednym z powodów takiego stanu rzeczy. Kto wiem, może JPF się zdecyduje kiedyś na Count Cain autorstwa Yuki, w końcu to takie Kuroshitsuji, tylko bez demonów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Marta001 6.02.2014 20:13
  Jej!
  Jak wspaniale, że ta manga zostanie wydana! :D
  Już nie mogę się doczekać!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 6
  Grisznak 19.09.2013 19:06
  Kwik
  Oficjalny polski tytuł „Ludwid Rewolucjonista”... Uteno, zżółknij z zazdrości!
  ...a mógł być „Ludwiczek Buntowniczek” albo „Ludwicza Rewolucja”...
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Endriu_jpf 9.08.2013 14:11
  Polskie wydanie
  Manga zostanie wydana przez JPF w okolicach stycznia 2014.
  Specyfikacja wydania:
  A5, obwoluta
  Cena 25,20 zł
  Odpowiedz
 • Vega 31.01.2012 23:47:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Pazuzu 6.05.2010 09:19
  Bardziej niż niezłe
  Jak dla mnie jedna z najlepszych mang Kaori Yuki. Jest tu wszystko co lubię w pracach tej pani – piękna, gotycka kreska, zakręcone postacie, makabra, dziwny humor. A do tego nie ma tego, co drażni mnie w wielu jej pracach – czyli nadmiernego patetyzmu.
  To po prostu czysta, zwariowana rozrywka i gra z schematami. I chwała Bogu, autorka nie udaje, że jest inaczej.
  Nie powiem, by była to lektura na najwyższym światowym poziomie, ale kilka razy zleciałam ze śmiechu z krzesła. I dla tego, mimo wad – jak dziurawe historie, naciągane postacie i nie zawsze wybredny humor, polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  dark whisper 4.05.2010 12:01
  interesująca
  uwielbiam twórczość kaori yuki, ma świetną kreskę i bardzo ciekawe, nieco szalone pomysły, a postać kakumeia jest dla mnie jedną z najlepszych, z jaką się spotkałam w mangach
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ysengrinn 19.01.2009 00:04
  Niewykorzystany potencjał, niestety. Po bardzo dobrej pierwszej historii następne są bardzo nierówne – od niezłych do mocno przeciętnych – ale ogólnie rozczarowujące. Sinobrody i Książę otaku pukają wręcz w dno od spodu. Czerwony Kapturek jest nienajgorszą postacią, choć historię ma dziurawą niczym rzeszoto.

  Niestety w wielu wypadkach przejścia od humoru do dramatu zdecydowanie nie wychodzą, w efekcie czego humor nie śmieszy, a z dramatu robi się farsa. A szkoda, bo w kilku wypadkach sytuacja rozwijała się całkiem interesująco, by w pewnym momencie potknąć się o własne nogi i rymnąć o bruk.

  Z plusów natomiast – sympatyczne postaci, zwłaszcza Wilhelm i Dorothea.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Lotta 17.01.2009 17:58
  genialne
  Zachęcona recenzją przeczytałam – i jestem zachwycoba. Wspniała manga, od początku do końca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Nana-lu 17.01.2009 00:20
  świetne!
  właśnie przeczytałam jednym tchem :) świetne, dawno się tak nie bawiłam przy mandze. bo już we mnie taka dusza, że makabrą się powzrusza. uwielbiam branie na warsztat klasycznych historii i zrobienie ich właśnie w takiej konwencji :) przypomina mi to „Antybaśnie” Wolskiego, totalne zepsucie, a gdzieś w międzyczasie jakiś sygnał, że nawet opowiedziana inaczej historia dalej czegoś uczy, coś pokazuje.
  p.s. mamuśka wymiata. znalazłam kolejną idolkę :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Nakago 10.01.2009 16:34
  drobne (?) niedociągnięcie
  Nie jest to Kaine, którego akcja rozgrywa się w rzeczywistości historycznej

  „Ludwig Kakumei” akurat nie czytałam, ale już „Kaine” tak. I ta druga historia nie jest historyczna – jest współczesna. Możliwe, że autorowi pomyliło się z cyklem „Hakushaku Cain”, który rzeczywiście można określić jako najbardziej historyczny spośród mang tej autorki… bo akcja jest osadzona w XIX wieku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Yugii 10.01.2009 00:46
  ....
  Za kreskę tę mangę powinno się niewątpliwie doceniać. co prawda gorzej rysowane są postacie w oddaleniu, potrafią mieć coś tam krzywe, jakieś drobiazg typu linia szczęki idąca pod dziwnym kątem, coś tam czasem nie gra, gdy ciało jest w perspektywie, ale generalnie jest to całkiem przyjemny kawałek obrazka…co do reszty…nie przekonało mnie…perwersja i okrutność bohaterów jest ukazana…jakoś tak kiczowato, bez smaku i z przesadą? Czy może po prostu bez wyczucia? Niestety wg mnie te baśnie zostały stłamszone, nic więcej. Pusta erotyka i przemoc bez jakiegoś finezyjnego a dogłębnego i w pewien masochistyczny sposób tkliwego wgłębienia się w oryginał. Takie ot 'zróbmy z Śnieżki ladacznicę, bo to strasznie szokujące'
  3/10, a dla kreski 7/10
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime