Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Ghost In The Shell

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Naija1 7.07.2014 08:15
  Wypada znać
  Wypada znać. I to właściwie tyle w temacie. Film podobał mi się średnio, chociaż miał coś w sobie, seria TV już bardziej mi do gustu przypadła. Kupiłam mangę i troszkę się rozczarowałam. Przypisów jest od groma, ale nawet ich nie czytałam, bo tak jak napisał Slova, jeden wielki naukowy bełkot. Ze strony na stronę coraz mniej lubiłam autora tej mangi. Co do postaci… Różnią się trochę od tych z TV. Sama Pani Major jest bardziej nieznośna, a Batou jest bardziej sympatyczny i zabawny. Mimo wszystko jednak nie zgodzę się z autorem recenzji -elementy humorystyczne mi tu nie pasowały, bo po prostu nie śmieszyły. I będąc szczerym, jest to pierwsza manga z którą miałam poważne problemy ze zrozumieniem treści. Naprawdę, czułam się z każdym rozdziałem tak samo -jakby wrzucono mnie w wir akcji bez żadnego wyjaśnienia, a rozwiązanie brało się znikąd. Być może jest to spowodowane moją nieznajomością naukowych spraw albo nieczytaniem przypisów. Pojechałam tu trochę po mangowej świętości, jednak nie czuję się jakoś szczególnie źle że kupiłam GITSa. Tak jak ktoś już wspomniał, to takie must have mangowca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 5
  Slova 17.09.2013 17:49
  bełkot
  Bełkot jakich mało. Ta manga nie nadaje się do czytania, zwłaszcza kilkanaście ostatnich stron – autora chyba poniosło. Szkoda, bo fabuła była ok i bez tych tytanicznych przypisów całość byłaby znacznie lepsza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Kesz 10.01.2012 23:45
  GitS
  Jak dla mnie, manga jest zbyt przepakowana naukowo­‑technologicznym bełkotem, przez co może zostać nie do końca odpowiednio zrozumiana a czasem może też odstraszyć czytelnika. Mimo wszystko, pozycja obowiązkowa, chociaż w moim wypadku trochę ciężkostrawna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  alice 15.08.2011 02:01
  Niby must be ale ja mam ją 2 lata i nie mogę przeczytać a anime po prostu kocham ! Nic jutro musze się zmusić bo to aż wstyd!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  kikimora 5.08.2010 13:22
  To jest moim skromnym zdaniem jeden z „must be” każdego otaku. Jak się nie czytało Ghost In The Shell, to tak jakby się nie czytało Pana Tadzia:). Przede wszystkim kreska, od której nie można oderwać oczu, wspaniała dynamika obrazków… No i piękna Pani Major.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  korsarz 19.10.2006 12:07
  about it
  Dobra manga, bardzo dobre rysunki (zwłaszcza maszyny wyglądają dobrze :) ), no i dużo przypisów objaśniających świat przedstawiony (np. kwestia, że niemożliwe jest skonstruowanie w pełni mechanicznego cyborga, bo mózg jest częścią układu nerwowego obejmującego całe ciało, a nie jej wymiennym centrum sterowania, jak to się często pokazuje. Motyw z odbieraniem bodźców dotykowych przez światłowody też jest ciekawy :) ). Lektura obowiązkowa :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  kabel.no9 7.10.2006 10:36
  bez tametu
  fajna i super ze sa przypisy ktore w sumie czyta sie sluzej niz sama mange:)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime