Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

12 Ji no Kane ga Naru

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Yume-chan 18.08.2012 16:23
  Kopciuszek w innej odsłonie
  Muszę przyznać,że manga jest interesująca. Kreska bardzo pasuje do gotyckiej historii,a samo zakończenie jest zaskakujące,ale bez fajerwerków.Szkoda tylko,że postacie nie zostały jakoś rozwinięte,bo manga mogłaby być jeszcze lepsza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  @leksy12 25.06.2012 21:28
  Magiczna manga
  Tak samo jak recenzentkę, mnie ta manga zachwyciła. Takie nietypowe podejście do Kopciuszka. Trochę nawet się bałem podczas czytania, bo ta kreska jest bardzo mroczna. Mój brat myślał nawet, że czytam „halloween'owego Kopciuszka”. A zakończenia to się po prostu nie spodziewałem. Daję 10/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ignissa 24.06.2012 23:19
  12 O'Clock Bell Rings
  To zaskakujące, ale ta manga na prawdę mi się spodobała. Od dłuższego czasu szukałam czegoś innego; nie tak przesłodzonego i naiwnego jak w większości. I oto znalazłam.

  Kreska jest cudowna. Świat przedstawiony jest bardzo różnorodny, wszystkie postaci się od siebie różnią, poza tym ich wygląd oddaje ich osobowość. Trochę trudno mi powiedzieć o reszcie – z resztą, po co. W tej kwestii zgadzam się w pełni z osobą recenzującą. Co prawda osoby, które nie lubią stylizacji gotyckiej, nie poczują się w tej miniaturce zbyt dobrze, bo już na wstępie mamy Kopciuszka w opasce z dynią rodem z Halloween.

  Przez swoją długość ten oneshot nie ma czasu roztoczyć swojego uroku i zanim zdąży się w go wczuć, to już się kończy.

  Fabuła nie jest oryginalna, zresztą już w opisie widać, na czym jest bazowana i już wiemy jak wszystko będzie przebiegać. Tyle, że zakończenie… no właśnie zakończenie.

  Powiedzmy sobie szczerze, czy nikogo kilka lat później nie ogarnęły wątpliwości odnośnie tego jak łatwo wszystko Kopciuszkowi poszło? Może inaczej, czy to nie podejrzane, że biednej dziewczynce nagle objawia się czarodziejka, która chce ją uszczęśliwić nie żądając niczego w zamian?
  Przecież wiadomo, że ludźmi kierują zawsze jakieś ukryte motywy.

  I nie, czarodziejce nie chodziło o pieniądze ;-)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Bloody Fang 1.04.2012 14:28
  Ładne
  Ładna, mroczną stylistyka ale nic poza tym. Ot, obejrzałam sobie „Kopciuszka” przyodzianego w gotyckie szaty.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Kira_desu 30.03.2012 17:21
  No nieźle! :D
  Fajnie zmieniona historia Kopciuszka. Postaci przypominają trochę jakiś niewyżytych emo, a nasza główna bohaterka skojarzyła mi się na pierwszy rzut oka z Alicją w Krainie Czarów. Jeszcze ten pantofelek, który nie chciał wejść na stopę. Ale najbardziej epickim w tym wszystkim był koniec. Kurde, nie spodziewałam się! xD

  Jak dla mnie ta historia jest również na ocenę 7. Naprawdę nie jest zła, ale moim zdaniem jest zbyt krótka żeby od razu wystawiać jej 10/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Pixiwoo 24.01.2012 11:49
  Ja również zgodzę się z użytkownikami, którzy nie aprobują dziesiątki jako oceny za całokształt. Popularna bajka została przerobiona na całkiem niezłą historyjkę, no ale nie na majstersztyk. 6/10, ewentualnie takie słabiutkie 7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Yoona 23.11.2011 19:27
  Zgodzę się z Ali99 i SuiKaede, recenzja nastawiła mnie na naprawdę niezapomnianą miniaturkę, a było po prostu…ok. Odczułam lekki zawód.
  Ale były motywy, które mi się podobały. Design wiedźmy, „konie” od karocy, „so twisted”! Kopciuszek też ciekawy charakterek, taka uroczo gderliwa :)
  Niestety, nie podeszły mi stroje- takie strasznie gotyckie, te ozdóbki typu dynia na opasce, falbanki­‑nie­‑falbanki, takie to wszystko bardziej kiczowate niż klimatyczne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Ali99 23.11.2011 11:54
  Dla mnie ocena to max 7… Ciekawe, zaskakujace, no ale bez przesady.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  SuiKaede 23.11.2011 09:28
  10/10? Naprawdę?
  Cóż, trochę zszokowała mnie ta wysoka ocena, ale każdy ma prawo do własnej opinii.
  Dla mnie to one­‑shot na 6 – jest jakiś pomysł, kreska jest całkiem niezła, ale całość jakoś mnie nie zachwyciła. Ot, taka manga do przeczytania w wolnej chwili i zapomnienia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  racjona 28.08.2011 19:27
  khe khe
  hehe „lekko” makabryczne, ale ujdzie w tłoku ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime