Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Grimms Manga

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Naija1 17.04.2014 09:14
  No powiedzmy
  Całkiem miło się czytało, ale większych emocji nie wzbudziło. W sumie czemu się dziwić, przecież większość tych historii znamy od maleńkości. Nie wyszło jednak nudno, bo autorka zmieniła trochę bieg wydarzeń, przez co postacie mają więcej uroku i charakteru. Co do kreski powiem tak -nie przeszkadzała. Proporcjonalna, miejscami urocza, ale w sumie nic więcej. Ale to co naprawdę utrudniało mi lekturę, to układ kadrów. Tak naćpanej mangi dawno nie czytałam! Kadr na kadrze, wuchta dymków -nie powiem, robi to wrażenie, ale niesamowicie utrudnia sprawę czytelnikowi. W ogólnym rozrachunku uznaję mangę jako dosyć ciekawe doświadczenie, jednak na pewno nie będę do niej wracać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Yui_KuroiTenshi 26.03.2014 09:25
  Fabuła tak prosta, a jednak chce się się dalej czytać, bo to wszystko jest po prostu ŚLICZNE. Kreska również jest śliczna, idealnie pasuje do sympatycznych postaci. Można sobie przeczytać w przerwie po jakiejś długiej, filozoficznej serii. Polecam :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Banny 14.12.2012 10:10
  Super :)
  Wczoraj dostałam Grims mangę w swoje ręce i jestem nią zauroczona . Kreska jest przyjemną i postacie wręcz zachwycają bardzo przyjemnie się ja czyta i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Autorka mangi odwaliła kawał dobrej roboty :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Teukros 12.12.2012 11:47
  Nie jest źle, jeżeli drugi tom utrzyma poziom pierwszego, będzie to jeden z ciekawszych komiksów japońskiego autorstwa wydanych w Polsce. Tyle tylko, że znajomość bajek obowiązkowa – bez tego przepada cały dowcip (z własnego doświadczenia).
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  zuo_777 25.08.2012 19:02
  Czy to na 100% manga?
  Skoro komiks ten został wydany pierwotnie w Niemczech, przez niemiecki oddział Tokyopop, a jedynie rysował go Japończyka, to raczej 100% czystą mangą nie jest, lecz komiksem niemieckim inspirowanym mangą. Dlaczego więc widnieje przy nim określenie „manga” zamiast „inne”?
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 6
  @leksy12 21.08.2012 17:19
  Mi się ta manga bardzo spodobała. Jest w niej tyle ciepła i uroku, a postaci są przesympatyczne. Najbardziej jednak podobała mi się kreska. Jest taka szczegółowa. Tła były niezwykłe. Drugich takich nie widziałem nigdzie indziej. Projekty postaci też bardzo fajne i przynajmniej czymś się od siebie różnią. Mnie najbardziej podobała się baśń o czerwonym kapturku i postać wilka. I jeszcze baśń o „Roszpunce” była fajna. Szkoda, że wyszły tylko dwa tomy. No i podobno jakiś dodatkowy, ale nie jestem pewny. I trochę szkoda, że te opowiastki takie krutkie, ale dłuższe mogłyby być trochę nudne( akurat Czerwony Kapturek, który najbardziej mi się podobał był najkrutszy ).
  Polecam zapoznać się z tą mangą, bo to tak mało czytania. Ja przeczytałem na razie tylko pierwszy tomik, ale niedługo przeczytam resztę. Ale chyba dopiero jak będzie wydany w Polsce, bo Yumegari ma wydać ten tytuł. Oni działają dopiero od dwóch miesięcy, więc nie wymagajmy zbyt dużo od jakości. Pierwszy tom ma wyjść pod koniec grudnia 2012.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 5
  IvonS 9.07.2011 23:04
  Super
  Na razie wstrzymałam czytanie mangi póki nie dostanę w swoje łapki drugiego tomu.
  Nigdy bym nie przypuszczała, że połączenie mangi z europejskim baśniami da taki świetny efekt. Muszę przyznać, że jest co podziwiać: kreska jest piękna i tak jak pisze Alira, własna interpretacja autorki jest niesamowita. Chociaż ja też nigdy nie miałam styczności z bajką o Dwunastu Myśliwych ani o Dwóch Braciach. Być może w Polsce nigdy nie zamieszczono ich w zbiorach bajek (w sensie że: dla dzieci). Można by powiedzieć, że manga jest lekka i przyjemna, ale niektóre momenty potrafią przytrzymać w napięciu prowokując strachliwe łapanie powietrza. :) Szczególnie w bajce o Dwóch braciach. A komediowe wstawki, które zawsze ubóstwiam, nie drażniły i były elegancko wszyte w fabułę. Dawno się tak nie bawiłam czytając mangę, dlatego ta pozycja bez problemu wskakuje do mojej listy ulubionych.
  Polecam każdemu wielbicielowi baśni i bajek, ale także miłośnikom fantasy i romansów, i tym, którzy chcieliby poczytać coś lekkiego. Nie będzie to na pewno stracony czas.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime