Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Hotel

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Progeusz 27.05.2012 00:54
  Opis dychy na tanuki pasuje do tej mangi idealnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  SuiKaede 26.09.2011 10:37
  Hm...
  No fajna manga, nie ma co ukrywać, ale jakoś mnie nie wzruszyła ani nie załamała.
  Bardzo dręczy mnie fakt, czy nie dało się Arki jakoś inaczej wykonać – by rzeczywiście mogła ona ludzkie życie przenieść. Pomysł na hotel rzeczywiście dość surrealistyczny i bezsensowny.
  Mimo to daję ósemkę – siedem to za mało, dziewięć zdecydowanie za dużo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Tablis 8.01.2011 20:11
  Przyzwoite
  To prawda, że historia i zamysł tytułowego Hotelu w oczach współczesnej nauki nie są zbyt rozsądne. Te braki jednak nie zmniejszają mocno przyjemności z lektury, ponieważ autor mocno sugeruje, że całość należy traktować symbolicznie. Osobiście na takie postawienie sprawy się godzę, filozoficzne przesłanie nie jest zbyt oryginalne, ot taka „wielkość ludzkości w obliczu jej największej porażki”, ale podane w ciekawym sosie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Girl-san 14.11.2009 12:11
  może i nielogiczne...
  Może i faktycznie jest nielogiczna(chociaż jak dla mnie to tam ujdzie…każdy ma swoją logikę myślenia, niekoniecznie logiczną z punktu widzenia postronnej osoby…), ale ta manga to coś pięknego. Jest w niej jakiś ogrom, w końcu akcja dzieje się na tak ogromnej przestrzeni czasowej, te daty, walka o przetrwanie, zagłada, zakończenie, uczucia…po prostu porusza aż do głębi, najgłębsze instynkty- czyli właśnie chęć przetrwania, lęk przed zagładą, pociąg do przestrzeni kosmicznej, poczucie majestatu milionów minionych lat.

  Właściwie jedyna moja doczepka, to właśnie a propo rozpiętości czasowej akcji…zwróćcie uwagę ile ona trwała, a kiedy szacuje się, że nasze Słońce zacznie umierać i spali Ziemię…o ile dobrze pamiętam, to Ziemia już dawno dawno powinna być spalona, ale autor nawet jeśli o tym wiedział, to wyrzucił to z historii, w końcu taki czynnik kompletnie burzyłby mu historię ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  Dakishimete 12.11.2009 12:00
  Nie mogę się zgodzić z recenzją w kilku aspektach. Po pierwsze, fakt, że ludzie zachowywali się, jakby pierwszy raz słyszeli o efekcie cieplarnianym. Słyszeli na pewno, ale nie spodziewali się, że przyczyni się on do katastrofy akurat ich pokolenia. Więc w takim przypadku nie ma co szaleć, że zachowują się nieracjonalnie. A to, że kwota za budowę Hotelu była ogromna? A a cóż by im były tę pieniądze, gdyby zechcieli je zaoszczędzić?
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Arti 30.10.2009 14:32
  Hm
  Zaskakujące „Present” dostał 10 a „Hotel” 8? Raczej odwrotna punktacja byłaby właściwa. Polecam wszystkim.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime