Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Beautiful People

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Kagayaku 20.05.2012 20:36
  Manga nie wzbudziła we mnie większych emocji. Nie sięgnęłabym po nią, gdybym wiedziała jaka jest.
  Jedna, może dwie historyjki mnie zainteresowały (bodajże historia wampira i historia śnieżynki).
  Nie polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  ~ 28.04.2012 23:35
  A według mnie to idzie po połowie. Napotkałam ją w empiku, czytając opis zapowiadała się na prawdę dobrze. Zainteresowała mnie do tego stopnia, że pomimo ostrzeżenia, iż komiks jest dla osób dorosłych, kupiłam go. (Nie, nie mam z tym problemu, po prostu nie przepadam za wszelkiego rodzaju scenami seksualnymi i nie mam ochoty ich czytać, tym bardziej oglądać). Ku zdziwieniu, dużo tego nie było, a faktycznie, fabuła przypomina typowe bajki dla dzieci w wersji mniej kulturalnej. Kreski oceniała nie będę, bo znawcą nie jestem. Dodam jeszcze, że owy zakup nie rozczarował mnie do końca. Jak większość, za wręcz idiotyczną uważam opowieść o Końcu świata. Natomiast bardzo podobała mi się część o „Elektrycznym i Anielskim kocie”, czy tytułowych Pięknych ludziach. Te dwie części mną poruszyły. Fragment o prześladowanej kobiecie też był dosyć ciekawy. Ogólnie nie było zawalone do końca, dałabym 6/10. Pomimo wszystkiego, uważam, że w chwilach zwątpienia powrócę do niej jeszcze nie raz. To była moja pierwsza manga, którą czytałam, więc mam dla niej jakiś sentyment. Pozdrawiam (:
  Niedługo będę miała okazję przeczytać „Balsamistę” tej samej autorki, więc wtedy porównam tą „połamaną” kreskę o której piszecie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  616 19.04.2011 16:31
  Nie jest aż tak źle
  Ale to i tak przeciętniak do tego mocno przewidywalny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Agiss 15.10.2010 22:14
  Tez nie rozumiem czemu tak slabo jest oceniana ta manga. Mi sie bardzo podobala. Uwazam nawet ze jest jedna z lepszych sposrod tych, ktore czytalam. Krotkie, ladne i od rzeczy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Hilla 17.08.2010 19:53
  Świetna manga.
  Trochę zbyt surowi co do niej jesteście. Ją trzeba zrozumieć. Kreska wspaniała, w końcu od mangaki „Balsamisty”, która ma bzika na punkcie gotyku zupełnie jak ja (zauważyliście że w prawie każdej opowieści tam jest co najmniej jedna osoba ubierająca się w styl gotycki? W balsamiście były z 2 takie osoby, i inne mangi tej autorki są o tej tematyce głównie.)
  Historyjki były świetne, poza tej o „końcu świata”. Głupawe, bez sensu i na dodatek i baba i facet byli homo, a ja NIENAWIDZĘ homosiów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Sui Kaede 19.12.2009 12:36
  A mi się podobała jedna historyjka...
  ....o chłopcu, który pisał na chacie.
  Kto czytał, ten wie, o co chodzi.
  Reszta nie zrobiła na mnie większego wrażenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Grisznak 18.12.2009 20:40
  głupie, ale...
  ...nie wiem nawet dokładnie czemu, ale dobrze mi się to czytało. Treścią trzyma poziom opowiadanek, które pisywałem w liceum, kreska słaba… i niech to diabli, ale przeczytałem całość trzy razy pod rząd i jakoś nie czułem zawodu. To dziwne, w zasadzie nie mam pojęcia, co mi się tu spodobało – nie powinno teoretycznie nic. A jednak, pewnie jeszcze do tego wrócę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Agon 14.12.2009 17:51
  Nie wiem, w jakim znaczeniu tytułowi Piękni Ludzie mieli być piękni, ale ja w nich żadnego piękna nie dostrzegłam, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Dostrzegłam natomiast ludzi ułomnych psychicznie (i niestety nie znalazłam tutaj ani jednej postaci, której można by było szczerze współczuć z tego powodu…) i niewychowanych gburów (tak, trzeba przyznać, że kultura słowa u niektórych bohaterów stała na nader wysokim poziomie). Jedynym uczuciem, jakie wzbudziły we mnie postaci, było obrzydzenie. Historie tu przedstawione są albo głupie (historia o Śnieżynce i końcu świata), albo chore i niesmaczne (historia o prześladowanej kobiecie i  kliknij: ukryte ), zaś logika wydarzeń zawyła boleśnie i uciekła, gdzie pieprz rośnie. Lubię prosto opowiedziane historie, ale w tym przypadku autorce zdecydowanie nie wyszło. Manga godna politowania i nie warta zakupu, a jedyna jej zaleta to długość.

  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Girl-san 17.11.2009 19:42
  faktycznie, głupawe, i to jeszcze jak...
  Historie w tej mandze są takie bez polotu…Zdecydowanie najgorsze z tego wszystkiego to historia o dwojgu ocalałych ludzi. Historia o prześladowanej była całkiem dobra, ale zakończenie zepsuło sprawę- pozbawiło historię wszystkiego, co mogłoby w niej pójść dobrze…Blue sky też całkiem całkiem, nie było tak źle, ale też bez polotu.
  Ogólnie przejrzałam mangę z przekory dla recenzenta- osobiście uważam, że można opowiedzieć banalnie prostą historię- o tym czy to będzie hit czy shit zadecyduje tylko to, jak to wszystko zostanie poprowadzone. No i cóż…nadal wierzę że podobne tematy (np. para ludzi w postapokaliptycznym świecie) da się opowiedzieć w sposób fascynujący. Ale niestety, nie w tym wypadku. W tej mandze jak coś miało potencjał, to został on zmarnowany i wyszło albo kiepsko, albo nijako, albo głupio, albo banalnie.
  Kreska…nie lubię tego typu kreski. Nie lubię sposobu rysowania rąk i takiej połamanej anatomii. Właściwie jedyne co mi się w niej podobało, to czasem mimika- np. śmiejące się postaci wyglądały całkiem zabawnie i sympatycznie.
   kliknij: ukryte 

  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime