Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Eden

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  Pl
  imspidermannomore 23.05.2021 19:42
  Jestem pod wielkim wrażeniem nowego polskiego wydania. Pierwszy tom to obecnie chyba najładniej wydana manga w moim zbiorze. Ten tytuł chyba na to zasługuje – rysunki są śliczne i wg mnie zasługują na eleganckie wydanie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  DuchDucha 22.04.2014 11:12
  Zawiodłem się
  Nastawiłem się na mocny cyberpunk i długo to miałem, ale w pewnym momencie fabuła przekształca się w parodię komedii romantycznej.
  Odpowiedz
 • KapitanPlaneta 5.03.2014 13:07:10 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  Stephan85 24.04.2013 16:43
  Mocne !
  Manga naprawdę genialna…jedyna w swoim rodzaju! Po drodze zdarzają się słabsze momenty, wieje nudą lub jakimś naukowym bełkotem, jednak patrząc na całokształt prawdziwa perełka dla dorosłych….
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  juki 8.11.2009 23:20
  gosh! nie czytalam nigdy nic lepszego. naprawde, Eden to majstersztyk na wszystkich poziomach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  takaya 26.10.2008 19:06
  Fantastyczne
  Genialna manga która oczywiście za rzadko wychodzi :). Niesamowita fabuła, w końcu coś dla dorosłych czytelników a nie w kółko wydumane problemy gimnazjalistów…

  Polecam wszystkim którzy lubią „życie bez cenzury” z dużą szczyptą s­‑f :).
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Dzizys 26.10.2008 14:46
  Geniusz
  Chyba najlepsza manga jaką w życiu czytałem i jedna z najlepszych i dojrzałych historii jakie znam. Bardzo dogłębnie przemyślana historia przez autora, widać że robiąc pierwszy to wiedział co się będzie działo w dalszych a nawet jak historia sie skończy. Niczego nie można być pewnym, jak w życiu może zginąć każdy i wszędzie, śmierć nie wybiera.
  Do tego duża dawka filozoficznych rozmyślań nad człowiekiem i jego zagubieniem w świecie. Wszystko to przeplatane humorem. Sporo przemocy w dość mocnym wydaniu, co niektórych może razić, ale czy nie taką samą przemocą jesteśmy cały czas bombardowaniu chociażby w wiadomościach.
  Autor nie boi sie poruszyć rządnego tematu nie cenzorując go sztucznie. Tylko pokazuje rzeczy takie jakie są i dzięki temu uderzają one w czytelnika z całą swoją mocą. Pozwalając zastanowić sie nad otaczającym światem i jego absurdami.
  Nie przedłużając obowiązkowa lektura dla ludzi nie bojących sie myśleć, ale i dla ludzi szukających rozrywki w dobrym wydaniu, też jak najbardziej pasuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  de99ial 8.09.2008 15:57
  Dzieło niemal doskonałe
  A ponieważ doskonałych dzieł nie ma dałem 10. Historia powala wielowątkowością oraz rozmachem. Postacie są realistyczne i bardzo ludzkie, z wadami i zaletami homo sapiens. Kreska wyśmienita i niesamowicie dynamiczna (tylko Kentaro Miura potrafi podobnie oddać dynamikę). Tytuł polecam każdemu dojrzałemu odbiorcy mang, zwłaszcza osobom znudzonym trywialnymi historiami. Świat w Edenie żyje a bohaterowie historii są tylko jego elementem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Gundam 30.08.2008 11:58
  Eden
  Perfekcja.Dla mnie to ideał.Rysunki znakomite.Kreska świetna.Klimat dobry.Modele bohaterów bardzo mi się podobają.Fabuła powala dla mnie wśród moich ulubionych mang zajmuje miejsce w pierwszej trójce.10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Marcian 18.06.2008 07:48
  to nie wszystko
  dodatkowo istnieje naprawdę fascynujący wątek z wirusem, który po wielu latach ujawnił się w nowej postaci. Polecam wszystkim tym, których interesuje droga ewolucji człowieka ujęta w niekonwencjonalny sposób­‑chociaż w Edenie widać wyraźnie że pisał to japończyk ;)
  Eden można uznać za mangę w lustrzany sposób odzwierciedlającą nasz świat- po przeczytaniu Edenu wszystkie inne mangi ukazujące wątki organizacji militarnych/ terrorystycznych/ naukowych/ policyjnych/ rządowych…wydają się po prostu naiwne…nawet taki GitS.
  Tak samo w mandze na swój masochistyczny sposób cieszy to, że niektóre postacie umierają ;p tu nie rządzą prawa mangowe. Nie ma tak, że jak przyjaciele głównego bohatera, to na pewno przeżyją, a ci potencjalni przeciwnicy­‑zginą. Śmierć jest również ukazana bez patosu, bez jakiegoś idealistycznego odejścia w towarzystwie friends&spółka. REALIZM­‑to największa zaleta tej mangi.
  Cieszy również zawartość filozoficzna dziełą­‑chociaż wg mnie to najsłabsze ogniwo mangi­‑spostrzeżenia Endo są ciekawe, jednak polegają głównie na cynicznym nabijaniu się z utartych konwenansów i niejasnemu przedstawieniu własniego poglądu bez konkretnych dowodów­‑ot takie np. podejście do spraw prostytucji. Inny wątek filozoficzny to łączność człowieka z naturą. Ech, sory, ale to mało oryginalne­‑jesteś jednością z naturą, jak umrzesz to ptaszek cię zje, kupka ptaszka po tobie użyźni kwiatka a kwiatka zeżre krówka, z krówki też po jakimś czasie zostanie użyźniająca kupka…mało ciekawy i już zupełnie nie­‑nowy. No i niesmaczny.
  Co do fabuły­‑nie jest jednotorowa i to fascynuje. Dużo wątków czasem ukazuje się ni stąd ni zowąd w stosunku do poczynań głównych bohaterów  kliknij: ukryte  Hiroki Endo po prostu pamięta, że jego manga toczy się w „endless world” i scena nie ogranicza się do kilkunastu(dziesięciu) postaci i zdarzeń z nimi związanymi. To następny plusik w dziale realizm ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Inuś 4.04.2007 22:45
  Czy ja wiem...
  Manga bardzo mi się podobała do 7 tomu… A po 8 tomie to już tak ciekawie nie jest. kliknij: ukryte 
  Wkurza mnie to, że nagle z poważnej, filozicznej pozycji tworzy się komedię. A tak ceniłam tę powagę w Edenie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  malwinka 10.01.2007 14:56
  ;D
  moj Mis jest zachwycony tym komiksem a ja jestem zachwycona tym ze On jest czyms zachwycony
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime