Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Magiczni Wojownicy – Slayers

Tom 5: Miasto Duchów
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89505-04-5
Liczba stron: 172
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Akcja piątego tomu rozgrywa się po wydarzeniach, które miały miejsce w tomie trzecim. Po pokonaniu Władcy Ciemności (a właściwie jednego z jego fragmentów) i zregenerowaniu sił (co w przypadku Liny oznacza kilka dni spędzonych na spaniu i jedzeniu), czarodziejka i jej towarzysz kontynuują wędrówkę do Atlas City. Podczas zajęć rozrywkowych (czyli zdobywania przez Linę funduszy od napotkanych bandytów) do ich kompanii dołącza pewna nietypowa osoba. Wojowniczka o Sprawiedliwość – Amelia Wil Tesla Sailune, córka następcy tronu Sailune, mająca interesujące poglądy na to, jak powinna wyglądać walka z przestępczością. Wkrótce także okazuje się, że za głowy Liny, Gourry'ego i Zelgadisa została wyznaczona potężna nagroda przez osobę, co do której istnieje pewność, iż w żadnym przypadku żyć już nie może.

W tej części do grona bohaterów dołączają księżniczka Amelia oraz Sylpheel – kapłanka z miasta Sairaag. Pojawiają się także przedstawiciele rodu demonów, których celem jest właśnie Lina. Ktoś potężny zainteresował się jej dotychczasowymi dokonaniami i zdecydowanie pragnie utrudnić jej życie… Okazuje się też, że zaklęcie Giga Slave, którym pokonała Shabranigudo, może spowodować zagładę świata. Tak więc należy znaleźć inny sposób na pokonanie starego­‑nowego wroga…

Tom 5 serii Slayers liczy sobie siedem rozdziałów. W środku znajdziemy także dwa krótkie mini­‑komiksy z serii „Go, Go, Go…” Sam tomik, tak jak i wszystkie pozostałe, został wydany na białym, przyjemnym w dotyku papierze. Otwierają go cztery kolorowe strony, które tu zawierają odrębną historyjkę, będącą swego rodzaju prologiem. W porównaniu do poprzednich części znajdziemy tu także więcej dynamicznych scen walki.

Jakość tłumaczenia nie odbiega od reszty serii – zachowano oryginalne nazwy zaklęć z polskim i japońskim tłumaczeniem, a efekty dźwiękowe zostały przetłumaczone na język polski. Nazwy takie jak „faerie souls” pozostawiono nieprzetłumaczone, dodając jedynie poniżej obrazka polskie znaczenie.

Tomik oceniam pozytywnie, dobra jakość wydania i rysunku powinna zadowolić każdego fana. Polecam.

IKa, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Legenda Ciemności 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Legenda Ciemności 2 J.P.Fantastica 8.2003
3 Legenda Ciemności 3 J.P.Fantastica 10.2003
4 Return J.P.Fantastica 12.2003
5 Miasto Duchów J.P.Fantastica 2.2004
6 Srebrna Bestia J.P.Fantastica 4.2004
7 Wszechbiblia J.P.Fantastica 6.2004
8 Król Miasta Duchów J.P.Fantastica 8.2004